Майстри Напрямок

Гончарі

Анатолій Філозоф
Творчість У 2014 році закохався у глину, познайомившись з Луцькими гончарями, і з того часу почав робити дитячі іграшки-свищики. З часом стали з’являтися як складніші форми, так і збільшилась функціональність робіт, зазвучали перші окарини з традиційним і експериментальними налаштуваннями тонів/півтонів. Магія музики захоплювала, збільшувався ...
Микола Величко
Майстер-гончар. Виготовляє керамічні вироби у традиційному і авторському стилі: миски, мисочки та полумиски, келихи і келишки, безліч різноманітних посудин, якими традиційно користувалися на Поділлі. Усі в різних техніках, з різними орнаментами та поливами...
Ігор Радиш
Творчість  Художник та кераміст. Майстер любить малювати, тому так багато мальованих елементів у його керамічних роботах. Черпає натхнення з української вишивки, історичного періоду Козаччини і косівських регіональних орнаментальних мотивів. Член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Походження Народився 1958 року в Києві. Мешкає в селі Рожнів Косівського району Івано-Франківської області. Освіта 1978 року - закінчив Косівський технікум народних художніх промислів ім.Касіяна. Досвід 1980 ...
Марина Галуза та Ярослав Бабяк
Творчість  Марина Галуза познайомилася з глиною ще в дитинстві завдяки мамі Антоніні, яка працювала керамістом на заводі «Металокерамік» в м.Обухові на Київщині. І вже з малку ліпила глиняні іграшки, розмальовувала їх і дарувала близьким та друзям. Справжніми наставниками у творчості Марини стали два її викладачі - Бобков Іван Володимирович (викладач з композиції та кераміки) та Животков Олег Олександрович ...
Сергій та Світлана Погонець
Подружжя спадкових гончарів з Вінниччини. Сім’я Погонців відроджує славетні крищинецькі керамічні миски, розписані ангобами і покриті прозорою поливою. При виготовленні мисок Світлана і Сергій дотримуються давніх традицій свого села.
Дмитро Стаховський
Найбільшим захопленням у житті Дмитра була фотографія. Допоки не узяв до рук глину. Художньою керамікою зайнявся у 2012 році після закінчення Літньої академії гончарства в Опішні на Полтавщині. Працює у традиційному та сучасному напрямках, відтворює зразки української традиційної кераміки, котрі давно зникли. Серед інших, використовує традиційні техніки - фляндрівка, ритування, молочіння, обварювання, раку. "Глина дає ...
Іван Луковський
Гончар, який виготовляє відому гаварецьку кераміку за давніми технологіями. Це один з кількох майстрів, що зберіг цю унікальну майстерність до сьогодні. У нього можна придбати як сувеніри, так і посуд: макітри, глечики, горшки, тарілки, вази, горнята...
Руслан Друк та Уляна Джигринюк
Друк Руслан та Уляна Джигринюк – творча гончарна сімейка. У 2010 році вони записали до школи народних ремесел своїх діток, а там і познайомились з її Величністю Глиною. Хобі переросло у професію. "Тепер ми є керівниками гуртків у тій самій школі".
Сашко Яровий
Молодий гончар родом з Броварів, що біля Києва. Створює ужитковий посуд, великі й малі декоративні форми. Використовує ангобний розпис, поливу. Полюбляє тему садово-паркової скульптури. Працює в комплексі "Українське село" біля Києва.
Вікторія Колісник
Гончарка-початківець родом з Черкащини. Де бачить глину – там і копає, повз пройти не може. Каже, якщо не поліпить бодай два дні, то тягне до глини, немов магнітом. На виробах зображує символи із писанок, старовинного гончарного посуду або вигадує сама...
Сергій Селезньов
Гончар з Херсонщини, родом з Запоріжжя. Працює в напрямку керамічного посуду та керамічних музичних інструментів (окарини, барабани).
Олександр Михайленко
Гончар-початківець з Чернігівщини займається гончарством біля року. Опановує ремесло самостійно. Для створення виробів використовує глину та молоко. Шукає власний орнамент.
Євген Караманов
Запорізький гончар, творить у сфері традиційного гончарства. "Коли починаю працювати з безформним шматком глини, то вкладаю в нього свою енергетику, частку своєї душі. І людям завжди кажу, що вони купують не мій посуд, не річ, а мою енергетику, частинку мене".
Геннадій Тихонов
Майстер з Полтави займається виготовленням глиняного посуду. Творчий шлях у кераміці розпочав у 1989 році. Навчався у старих майстрів. У своїй роботі гончар надихається трипільською культурою, звідки й черпає образи та декор для своїх виробів.
Леся Горлова
Київська художниця-керамістка працює в українсько-історичній тематиці, що охоплює Трипільську та Скитську культури, народне мистецтво різних періодів. Окрім скульптурної пластики, Леся також працює з гончарним колом, у графіці та живописі.
Андрій та Ірина Тирси
Подружжя керамістів з Полтавщини розпочали творчий шлях з 1998 року. Навчалися по бібліотеках та самостійно. Їх надихає прадавньо-слов`янська символіка, її зв`язки з кельтськими, індійськими та латиноамериканськими символами. Надають перевагу виробництву таких речей з глини, що пробуджують позитив, посмішку, доброту.
Андріана Куруц
Майстриня керамічних духових інструментів - окарин та люльок з Ужгорода. Ліпить із закарпатської та угорської глини. Символіку знаходить у старовинних народних візерунках Центральної Європи, але інтерпретую їх по-своєму.
Сергій Столярук
Гончар з Волині інтерпретує народні форми посуду (макітри, горнята, глеки, горщики, свічники), за допомогою нових об'ємів та декору наповнює їх філософським значенням. Досліджує символіку рідної землі. Обожнює гончарне коло.
Славко Одарченко
Гончар з Полтавщини. Творить традиційний український посуд: макітри, горщики, горнятка, глечики, тарілі, миски, вази. Оздоблює роботи рослинними та геометричними орнаментами, а також різною символікою стихій природи.
Надія Білик
Гончарка з Київщини. Працює в стилі художньої кераміки, декоративної та вжиткової. Почерк мисткині сформувався під впливом наставників з Косівщини та Васильківського майолікового заводу, де мисткиня деякий час працювала.
Розгорнути ще