Майстри Регіон майстра

Київська

Лілія Тихоненко
Творчість  У 2004 році Лілія Тихоненко заснувала ткацьку майстерню, де відроджує місцеві традиції ручного ткацтва. У майстерні є сім ткацьких станків, за якими працюють місцеві жінки. Організовує теоретичні і практичні навчання з ткацтва для місцевих жінок і дітей. У майстерні Лілії Тихоненко тчуть рушники, скатертини, лляну і бавовняну тканину з різними орнаментами, характерними для Богуславського регіону. Із ...
Марина Галуза та Ярослав Бабяк
Творчість  Марина Галуза познайомилася з глиною ще в дитинстві завдяки мамі Антоніні, яка працювала керамістом на заводі «Металокерамік» в м.Обухові на Київщині. І вже з малку ліпила глиняні іграшки, розмальовувала їх і дарувала близьким та друзям. Справжніми наставниками у творчості Марини стали два її викладачі - Бобков Іван Володимирович (викладач з композиції та кераміки) та Животков Олег Олександрович ...
Дмитро Стаховський
Найбільшим захопленням у житті Дмитра була фотографія. Допоки не узяв до рук глину. Художньою керамікою зайнявся у 2012 році після закінчення Літньої академії гончарства в Опішні на Полтавщині. Працює у традиційному та сучасному напрямках, відтворює зразки української традиційної кераміки, котрі давно зникли. Серед інших, використовує традиційні техніки - фляндрівка, ритування, молочіння, обварювання, раку. "Глина дає ...
Анна Діденко
Київська художниця створює етномодернові композиції, шукає власне живописно-декоративне вирішення та пише образи, переважно жіночі. А надихають Анну народні традиції, давні українські строї та прикраси, які вмілим пензлем по-новому трансформуються у її творах.
Сашко Яровий
Молодий гончар родом з Броварів, що біля Києва. Створює ужитковий посуд, великі й малі декоративні форми. Використовує ангобний розпис, поливу. Полюбляє тему садово-паркової скульптури. Працює в комплексі "Українське село" біля Києва.
Олеся Токарська
Роботи цієї писанкарки з Київщини кияни могли кілька разів бачити на святкових бігбордах до Великодня. А колекцію її писанок із зображеннями бджіл має попередній Президент України Віктор Ющенко. Майстриня пише писанки восковою технікою на гусячих, курячих, страусиних та перепелиних яйцях.
Наталія Ревега
Зробити першу ляльку Наталю надихнула її донька. А вже в ході роботи майстрині-початківцю пригадалося навчання бабусі, яка показувала, як робити ляльки з простих ганчірок та кукурудзи. Наталя вважає ляльку-мотанку особливим засобом у вихованні дітей, тому свій досвід за кожної нагоди передає дітям.
Наталія Статива-Жарко
Майстриня петриківського розпису родом з села Петриківка вдало поєднує традиційні мотиви з пошуком нових образних ліній та сучасних засобів для їх втілення. Таким чином створює як суто декоративно-вжиткові речі (посуд із дерева, скла, кераміки, меблі), так і графічні твори (листівки, календарі).
Надія Білик
Гончарка з Київщини. Працює в стилі художньої кераміки, декоративної та вжиткової. Почерк мисткині сформувався під впливом наставників з Косівщини та Васильківського майолікового заводу, де мисткиня деякий час працювала.
Світана Цисар
Майстриня вишивки та народної ляльки з Київщини. Створює справжні українські сувеніри - вишиті торбинки для мобільних телефонів, різноманітні мініатюрні лялечки, етнічного стилю сумки, а на додачу ще й дерев'яні амулети з древніми слов'янськими символами.
Роман Ставицький
Майстер-іграшкар з Київщини. З соснових дошок виготовляє дитячі народні іграшки. В асортименті переважають коники - гойдалки, на колесах, на палицях. Іграшки добрі та теплі, прості для сприйняття малечі.
Любов Чайковська
Майстриня народної ляльки з Київщини. Навчилася цього заняття нещодавно та всього за кілька місяців створила велику колекцію ляльок - понад три десятки ошатно вбраних текстильних красунь. І це ж тільки початок!
Віктор Терещенко
Музикант, сопілкар і різьбяр в одній особі, родом з Київщини. Сопілки вміє майструвати з будь-якого дерева - верби, липи, вільхи, дуба, берези. Та найбільше полюбляє вербу, бо інструмент з такого дерева, за словами майстра, звучить якраз так, як треба.
Сергій Денисенко
Художник-кераміст з династії гончарів з Київщини. Творить декоративні тарілі, у розписі яких використовує тему козацтва та рослинні орнаменти. Під час кожного випалу відтворює й по кілька тарілей свого батька, тим самим ніби підтримуючи з ним невидимий зв'язок.
Леся Турукіна
Майстриня писанкарства з Київщини вже понад десятиліття пише писанки на гусячих, курячих та страусиних яйцях. Візерунки відтворює як традиційні з каталогів 19 століття так і сучасно-авторські. Орнаментика переважає рослинна, яку доповнює геометрична.
Микола Римар
Ложкар з діда-прадіда, родом з села ложкоробів - Тептіївка Київської області, з куснів різного дерева (липи, клена, верби, груші, осики) робить на всяк смак побутові й кухонного призначення речі - від ложок та черпаків до веретен та люльок.
Валентина Ткач
Спадкова ткаля з Богуслава Київської області в народному стилі тче килими, доріжки, декоративні панно, накидки для стільців. Цього мистецтва й промислу навчає дітей, створила у місті Богуславі гурток декоративного ткацтва.
Раїса Корякіна
Донедавна єдина жінка в Україні, що займалася плетінням з кореня сосни. Свого часу цього давнього Поліського промислу її навчив чоловік. На сьогодні пані Раїса хвалиться ще однією ученицю з Обухова, Наталею Лукашиною, яка продовжує справу наставниці. Словом, у цьому промислі зараз творять всього дві жінки, які відчувають хвою з коріння.
Анатолій Вдовенко
Майстер займається давнім промислом - бондарством. Виготовляє з дуба барила для вина та діжки для соління огірків та закваски капусти, а також відра та до двох тисяч літрів чани, які можуть слугувати за невеликі басейни.
Марія Вовкула
Ткаля з Богуслава Київської області легкою рукою створює з вовни традиційні килими на давньому верстаті. Працювати за ним майстрині по-особливому затишно, бо цей інструмент свого часу їй змайстрував чоловік.
Розгорнути ще