Майстри Напрямок

Іграшкарі

Анатолій Філозоф
Творчість У 2014 році закохався у глину, познайомившись з Луцькими гончарями, і з того часу почав робити дитячі іграшки-свищики. З часом стали з’являтися як складніші форми, так і збільшилась функціональність робіт, зазвучали перші окарини з традиційним і експериментальними налаштуваннями тонів/півтонів. Магія музики захоплювала, збільшувався ...
Дмитро Кудря
Народний майстер художньої обробки деревини, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Керівник народного художнього колективу-студії «Художнє різьблення» (м.Олександрія Кіровоградської обл.)...
Оксана Маруняк
Лялькарка та майстриня з розпису яворівської іграшки. Родом зі Львівщини. Захопилася мистецтвом та виготовленням ляльок-забавок завдяки своїй бабці Катерині. Ще тоді малою вона не могла відірвати очей від її виробів. І вирішила, що теж навчиться такому ремеслу.
Вікторія Філь
Майстриня з Черкащини займається виготовленням: авторської ляльки та іграшки, витинанки, писанки, живопису, декоративного розпису, аксесуарів до народного вбрання. А також захоплюється вивченням різних українських народних ремесел, рукоділь, символіки, й набуті знання використовує в роботі.
Остап Сойка та Оксана Когут
Майстри з Львівщини відроджують дерев'яну яворівську іграшку, разом з якою, за їхніми словами, й самі виросли. Взірці для творів беруть зі збірок різних музеїв та приватних колекцій, ведуть пошуково-наукову діяльність в цій царині.
Ольга Отнякіна (Бердник)
Майстриня розписної керамічної іграшки з Черкас. З білої глини виготовляє форми тварин, птахів, чудернацьких звірів. Розписує їх темперними фарбами. Виробила власний стиль творчості, на який її надихнули роботи Марії Приймаченко.
Володимир Швець
Майстер різьблення по дереву з Черкащини. Працює в жанрі традиційного різьблення та ложкарства. Чудово володіє формотворенням у дереві. Віртуозно виконує різні техніки художнього різьблення, творить український сувенір.
Роман Ставицький
Майстер-іграшкар з Київщини. З соснових дошок виготовляє дитячі народні іграшки. В асортименті переважають коники - гойдалки, на колесах, на палицях. Іграшки добрі та теплі, прості для сприйняття малечі.
Семен Тлустий
Майстер-різьбяр з Львівщини взявся за відродження традиційної яворівської забавки. Разом з двома братами та сином вирізають з осики народні іграшки та розмальовують їх місцевим народним орнаментом.
Ганна Пайкіна
Керуючи власним центром для дітей та батьків, Ганна переконалася, що давати знання малечі найкраще через казки, і саме народні казки. Щоб було цікавіше, мисткиня робила ляльковий театр з картону. А згодом опанувала техніку фелтінгу, тобто сухого валяння. І за якийсь час зі жмутиків вовни постав цілий ляльковий театр.
Анатолій Бровченко
Різьбяр з Києва робить потужні воли та коні з дерева. До цього він майстрував меблі і гадав, що іграшки нікому не потрібні. Але зробив кілька робіт на виставку. І став отримувати численні іграшкові замовлення.
Федір Куркчі
Особливе місце у творчості художника посідають народні музичні інструменти. Керамічні окарини, свистунці й хихички – інструменти, що прийшли до нас із глибокої давнини та були розповсюджені у багатьох народів, часто використовувались у магічних і культових обрядах. На сьогодні інструменти зрідка можна почути на концертах етнічної музики.
Іван Приходько
У хаті цього майстра долівка, замість килиму, вкрита дерев'яними стружками. Це наслідки творчої праці І.Приходька, який з верби вирізає справжніх янголів-охоронців, символів божого духу - пташок та різних чудернацьких звірів.
Сергій Святний
Майстер з різьблення по дереву насамперед славиться своїми деркачами. Вони у нього різної форми та розмірів. А ще С.Святний змусить ламати голову над "мороками" та калатати у "колотило".