Майстри Напрямок

Кравці

Ольга Костюченко
"Я не знаю слова «натхнення», його, напевно, вигадали ледачі люди. Я готова працювати завжди, були б сили, - говорить знана чернігівська майстриня народної творчості Ольга Костюченко, яка творить у сфері вишивки, вибійки, ляльки-мотанки.
Зоя Романова
Вишивальниця з Рівненщини починала свою професійну діяльність в 1983 році в творчих майстернях при Рівненській спілці художників. Творчу роботу поєднувала з викладацькою діяльністю з дітьми. З 1991 року почала шити українські костюми на замовлення. Надихається давніми орнаментами, природою і звичайно автентичним одягом.
Христина Рачицька
Дизайнерка зі Львова. Створює сучасні колекції одягу на основі особистих інтерпретацій українського національного костюму. Є переможницею Всеукраїнського конкурсу молодих дизайнерів «Погляд у майбутнє», де представила колекцію «Жінки мого роду» за мотивами вишивки Поділля.
Олена Дзіядевич
Київська майстриня художнього в'язання. Створює сардаки, кептарі, пальта, дитячі костюмчики й аксесуари з національними візерунками. Міцні нитки зроблені з карпатської вовни, тож ці речі носяться десятиліттями. Орнаменти - старовинні вишивні, які майстриня спрощує для плетіння.
Марічка Парипа
Створює етно-одяг на основі українських народних мотивів. В композиціях фігурують птахи, дерево життя тощо. Народилася у 1982 році в селі Пробійнівка Верховинського району Івано-Франківської області.
Сергій Приймак
Швець та чоботар з Києва. Реконструює одяг та історичні речі часів Київської Русі та Середньовіччя. Окрім того, зі шкіри шиє сумки за середньовічними моделями й орнаментує їх трипільською символікою.
Вадим Обертас
Чинбар, кравець, різьбяр, художник-декоратор, фермер, неабиякий знавець кінної справи та історії України й, нарешті, кіноактор, якого ви не раз бачили на екранах телебачення та кіно. Це все про полтавського митця Вадима Обертаса, який народжений бути козаком.
Валентина Ануарова
Полтавська майстриня виготовляє жіночі традиційні головні убори - очіпки та віночки, також тче української тематики килими. Свої роботи виготовляє за традиціями полтавського центрального регіону України.
Сашко Бо-Гі та “Мокша”
«Мокша» - нове віяння у стилі сучасного українського одягу. Вінницькі дизайнери створюють вдяганку від душі-для душі за принципами свого світогляду та переконань.