Майстри Регіон майстра

Львівська

Світлана Франків
Художниця зі Львова в роботі над писанками використовує анілінові барвники, оцет, відбілювач, натуральний віск, фарби для кераміки. Спочатку відтворювала класичні орнаменти та взори з каталогів, але вже давно робить писанки з власними орнаментами та різноманітними інтерпритаціями класичних схем...
Оксана Маруняк
Лялькарка та майстриня з розпису яворівської іграшки. Родом зі Львівщини. Захопилася мистецтвом та виготовленням ляльок-забавок завдяки своїй бабці Катерині. Ще тоді малою вона не могла відірвати очей від її виробів. І вирішила, що теж навчиться такому ремеслу.
Іван Луковський
Гончар, який виготовляє відому гаварецьку кераміку за давніми технологіями. Це один з кількох майстрів, що зберіг цю унікальну майстерність до сьогодні. У нього можна придбати як сувеніри, так і посуд: макітри, глечики, горшки, тарілки, вази, горнята...
Наталія Дюг
Художниця з Львівщини працює в напрямку декоративного розпису, використовуючи яворівський орнамент в сучасній інтерпретації, тим самим підтримуючи та розвиваючи традицію яворівського розпису. Малює на тканині та склі, а також розмальовує яворівську іграшку з дерева...
Гордій Старух
Молодий скульптор та музикант зі Львова займається виготовленням лір-довбанок, які попри яскравий звук, вирізняються ще й дуже цікавим дизайном. Митець використовує дерево різне - грушу, вербу, липу, яблуню, черешню і навіть громовицю...
Наталя Малярчук
Петриківським розписом займається з 2010 року після закінчення київських курсів "Проста логіка" у Юлії Рожкової, а потім в Галини Назаренко. Малює на дереві, двп, папері, шкірі, склі, тканині. Робить настінні розписи...
Христина Рачицька
Дизайнерка зі Львова. Створює сучасні колекції одягу на основі особистих інтерпретацій українського національного костюму. Є переможницею Всеукраїнського конкурсу молодих дизайнерів «Погляд у майбутнє», де представила колекцію «Жінки мого роду» за мотивами вишивки Поділля.
Христина Гевко
Христину Гевко з Львівщини розписувати писанки ще змалку навчила мама. Із плином часу з Великоднього дозвілля воно переросло в постійне захоплення. Зараз авторка у своїй творчості використовує традиційну символіку, пропущену через власне мистецьке бачення...
Оксана Наконечна
Писанкарка з Львівщини займається цим видом мистецтва вже понад 20 років. Розповідає, що на початку 1990-х майже не було тематичної літератури, "годі було знайти добрі фарби, не кажучи вже про писачок, який довелося змайструвати з металевого наконечника шнурка до мештів, увіткнутого в дерев’яну паличку"...
Остап Сойка та Оксана Когут
Майстри з Львівщини відроджують дерев'яну яворівську іграшку, разом з якою, за їхніми словами, й самі виросли. Взірці для творів беруть зі збірок різних музеїв та приватних колекцій, ведуть пошуково-наукову діяльність в цій царині.
Марічка Парипа
Створює етно-одяг на основі українських народних мотивів. В композиціях фігурують птахи, дерево життя тощо. Народилася у 1982 році в селі Пробійнівка Верховинського району Івано-Франківської області.
Анатолій Балух
Майстер сакрального вітражу. Вже понад 20 років зі скляних різнокольорових шматочків формує яскраві картини - церковної тематики, міських пейзажів, природи тощо. Не тільки українські, але й храми за кордоном оздоблені роботами цього майстра - церкви Нью-Йорка, Торонто, Флориди, Пуерто-Рико.
Оксана Смерека-Малик
Лялькарка та писанкарка зі Львова. Писанки пише щороку до Великодня традиційно майже двадцять років. А ляльками захопилася нещодавно, але віддано і з великим натхненням. Зробила вже з півсотні лялечок, а ідей нарахувала для півтисячі.
Марія Янко
Майстриня з Львівщини. В якій тільки сфері не творить: писанки, народна лялька, солом’яні павуки, витинанки, живопис, графіка, розпис на тканині, поезія, художня фотографія. Скрізь встигає - все виходить.
Віра Манько
Визнаний майстер у світі писанкарів. Автор кількох видань про українську писанку. Досліджує та збирає автентичні взірці писанок. Усього Віра Манько має у своїй колекції 3000(!) зразків власноруч розмальованих українських писанок.
Марія Іванишин
Відома писанкарка зі Львова, родом з Івано-Франківщини. Досліджує та пише писанки свого краю, а особливо полюбляє Гуцульські. Ще захоплюється ткацтвом, соломоплетінням та ляльками-мотанками.
Олена Чистякова
Львівська майстриня почала вивчати народну ляльку після того, як кілька років тому отримала подібну в подарунок. Й дуже скоро зробила свою. Тепер має цілу колекцію власноруч створених ляльок-мотанок й продовжує з ними експериментувати.
Мирослава Рожко
Займається художнім текстилем. Тче рушники, сумки, хоругви, сукні, традиційні гобелени й гобелени, виконані авторською технікою ткацтва на склі. Працює над театральними костюмами в рамках Фестивалю української середньовічної культури "Ту Стань!". У своїй творчості опирається на традиції українського мистецтва різних епох: Українське бароко, Київська Русь, Скіфське мистецтво, Трипілля.
Роксоляна Павлик
Художниця зі Львова, що працює у техніці вітража. Має свою творчу майстерню з кількома підмайстрами, які під наглядом і за участі самої майстрині створюють цікаві полотна, втілюють нові ідеї та пропонують професійне проектування та виготовлення різних видів неповторних вітражних виробів.
Семен Тлустий
Майстер-різьбяр з Львівщини взявся за відродження традиційної яворівської забавки. Разом з двома братами та сином вирізають з осики народні іграшки та розмальовують їх місцевим народним орнаментом.
Розгорнути ще