Майстри Регіон майстра

Полтавська

Віра Черняк
Творчість Майстриня народної ляльки. Захопилася цим видом творчості на 8-му місяці вагітності. "Наталя Свиридюк запросила мене на майстер-клас, де я зробила свою першу ляльку-мотанку, – ділиться спогадами Віра. – Багато дізналася про значення ляльки як оберегу, про кольори тощо. Робила за правилами, без використання голки, ножиць. Лише фартушок вишивала. Пані Наталя розповіла мені, як мотанка ...
Роксолана Дудка
Бабуся завжди малювала на листівках народні орнаменти, квіти… Можливо від неї в мене і є цей талант. Бо освіти за напрямком, в якому виконую роботи, не маю. В основі робіт лежить повсякденність. Образи, що знаходяться в житті кожної людини, але які я бачу по-своєму. Казкові тварини, рослини, квіти...
Дмитро Король
Витинанкар з Полтавщини вперше ознайомився з технікою витинанки в 2008 році в Миргородському технікумі імені М.Гоголя, а професійно почав працювати в цій техніці з 2010 року. У своїх творах використовує рослинні, тваринні і геометричні мотиви. Працює як в традиційній одноколірній витинанці так і в багатоколірній. За сюжети творів бере українські свята, звичаї, українську культуру та ...
Геннадій Тихонов
Майстер з Полтави займається виготовленням глиняного посуду. Творчий шлях у кераміці розпочав у 1989 році. Навчався у старих майстрів. У своїй роботі гончар надихається трипільською культурою, звідки й черпає образи та декор для своїх виробів.
Ольга Кузьменко
Майстриню з Полтавщини на створення ляльок надихнуло спілкування з друзями-народними майстрами. Відтоді стародавні вишивані полотна та прикраси з натуральних матеріалів пані Ольга стала перетворювати на розкішні мотанки.
Андрій та Ірина Тирси
Подружжя керамістів з Полтавщини розпочали творчий шлях з 1998 року. Навчалися по бібліотеках та самостійно. Їх надихає прадавньо-слов`янська символіка, її зв`язки з кельтськими, індійськими та латиноамериканськими символами. Надають перевагу виробництву таких речей з глини, що пробуджують позитив, посмішку, доброту.
Лариса Пілюгіна
Майстриня створила понад 300 вишиванок, які знаходяться у музеях Запоріжжя, Полтави, Києва, Опішні, Решетилівки. Разом зі своїми доньками брала активну участь у Всеукраїнській культурно-мистецькій суспільно-політичній акції «Рушник національної єдності». Також вишивала «Рушник полтавської родини».
Славко Одарченко
Гончар з Полтавщини. Творить традиційний український посуд: макітри, горщики, горнятка, глечики, тарілі, миски, вази. Оздоблює роботи рослинними та геометричними орнаментами, а також різною символікою стихій природи.
Євген Пілюгін
Майстер з селища Решетилівка Полтавської області. Автор килимів у техніці ручного ткацтва. Заслужений майстер народної творчості України (2009 року). Член Національної спілки художників України (1990 року), член Національної спілки майстрів народного мистецтва України (1992 року), лауреат обласної премії І.П.Котляревського (2007 року).
Ольга Пілюгіна
Автор гобеленів та килимів у техніці ручного ткацтва. Талант та любов до мистецтва успадкувала від своїх батьків, знаних художників Євгена та Лариси Пілюгіних. У своїх творах молода мисткиня поєднує традиції решетилівських килимів із сучасним власним баченням композиції, форм та кольорового рішення.
Наталія Дігтяр
Художниця з Полтави. Малює на склі. Теми творчих робіт різноманітні: натюрморти, пейзажі, композиційні сюжети. В них розкриває обряди та звичаї українського народу, його цінності та святині.
Олена Щербань
Майстриня-науковець з Полтавщини досліджує й пише наукові статті з-поміж іншого й про українське гончарство, проте на практиці творить не з глини, а з текстилю. Коли втомлюється від гончарної теорії, береться за народну ляльку й там відпочиває душею та думками.
Вадим Обертас
Чинбар, кравець, різьбяр, художник-декоратор, фермер, неабиякий знавець кінної справи та історії України й, нарешті, кіноактор, якого ви не раз бачили на екранах телебачення та кіно. Це все про полтавського митця Вадима Обертаса, який народжений бути козаком.
Валентина Ануарова
Полтавська майстриня виготовляє жіночі традиційні головні убори - очіпки та віночки, також тче української тематики килими. Свої роботи виготовляє за традиціями полтавського центрального регіону України.
Володимир Маркар’ян
Полтавський різьбяр Володимир Маркар'ян працює в техніці об'ємного різьблення, що має досить давні традиції. За допомогою інструментів відображує на дереві сюжети з побуту українців, міфології, казок.
Алла Маркар’ян
Відома народна майстриня з художнього різьблення по дереву та виготовлення ляльок-мотанок, родом з Полтави. З 2009 року очолює Полтавське обласне відділення Національної спілки майстрів народного мистецтва.
Наталія Свиридюк
Майстриня народної ляльки, родом з Полтави. Одяг кількох колекцій своїх вузликових ляльок оздобила вишивкою та традиційним орнаментом, які свого часу збирали українські класики Олена Пчілка та Марко Грушевський.