Майстри Регіон майстра

Тернопільська

Неля Чухрай
Завдяки своїм умінням майстриня з Тернополя може легко поєднувати різні техніки для виготовлення прикрас чи іграшок. Постійно удосконалює свої навички та додає щось своє, особливе. Бере участь у різноманітних виставках та фестивалях.
Галина Савка
Майстриня з Тернополя виготовляє намиста з натурального каміння, поєднує з латунними підвісками у формі хрестів, ангелів...
Вікторія Андраш
Майстриня бісероплетіння з Тернополя. Створює з бісеру етнічні прикраси (гердани, силянки, низанки, сережки, браслети, намиста, тощо) та головні убори, розробляє схеми. Входить до Національної спілки Майстрів народного мистецтва України...
Світлана Червякова
Художниця з Дніпропетровщини займається петриківським розписом, тагільським, хохломським та гжельським розписом, писанкарством в техніці травлення, традиційною писанкою та мальованкою...
Руслан Друк та Уляна Джигринюк
Друк Руслан та Уляна Джигринюк – творча гончарна сімейка. У 2010 році вони записали до школи народних ремесел своїх діток, а там і познайомились з її Величністю Глиною. Хобі переросло у професію. "Тепер ми є керівниками гуртків у тій самій школі".
Ольга Карплюк
Майстриня бісероплетіння з Тернополя. Каже, перше знайомство з бісером відбулось завдяки книзі Елли Литвинець «Чарівні візерунки», яка потрапила до її рук ще у 1990 році. А з 2008 року Ольга Карплюк є постійним учасником багатьох обласних та всеукраїнських фестивалей та виставок.
Людмила Павлова
Майстриня з Тернопільщини вишиває, плете з бісеру, творить авторські ляльки на основі народних. Зараз активно працює над створенням ляльок в костюмах різних регіонів України. Етнографічні образи черпає з літератури та старих фотографій.
Леся Скрипка
Лялькарка з Тернопільщини. У 2008 році вперше побачила мотанку, яка її дуже захопила. Опанувавши лялькотворення, почала мотати імениті ляльки, присвячені княгині Ользі, Лесі Українці, жіночим образам Тараса Шевченка тощо.
Ірина Галущак
Попри молодечий вік майстриня з Тернополя вже має чималий досвід у рукодільній справі - вишиває, виготовляє з тканини вузлові ляльки в національному вбранні, займається реконструкцією старовинних українських народних прикрас з бісеру.
Михайло Покиданець
Відомий вишивальник, родом з Тернопільщини. Володіє великою кількістю вишивальних технік, якими прикрашає сорочки, рушники, серветки, доріжки. Окрім того, майстер має одну з найбільших колекцій узорів народної вишивки Поділля, Буковини, Гуцульщини, Бойківщини.
Ростислав Крамар
Художник і майстер з Тернополя. Вільний від офіційної роботи час присвячує улюбленій справі - виготовленню дряпанок (інші назви - шкрьобанки, скробанки). За допомогою гострих предметів вишкрябує і видряпує на шкарлупі яєчок трипільські і традиційні мотиви, а також експериментує з власними орнаментами.
Марія Максимів
Ще одна учасниця тернопільського творчого об'єднання "Берегиня", до якого входять до десяти місцевих майстринь-вишивальниць. Сама ж Марія Максимів вишивальною справою займається понад 60 років, за голку й нитку взялася ще в ранньому дитинстві.
Євгенія Возна
Ця майстриня є справжньою берегинею тернопільського вишиття. З 2005 року очолює однойменне творче об'єднання, до якого входять знані місцеві вишивальниці. Разом вони беруть участь у виставках та фестивалях, експериментують з вишивкою та відроджують давні орнаментальні зразки.
Любов Онисько
У творчому доробку вишивальниці з Тернополя є чимало робіт, в яких вона поєднує різні техніки вишивання: колодки, ланцюжок, козлик, низинка, лічильна гладь, хрестик, мережка, штапівка, солов’їні вічка, болгарський хрестик. Продовжувати можна й далі.
Світлана Галущак
Завдяки віртуозному володінню голкою з-під рук майстрині з Тернополя народжуються вишивані рушники, сорочки, серветки до різних свят, зокрема Великодня, скатертини до столу, а також різносюжетні картини.
Соломія Бутковська
Художниця створює гобелени так само, як і живописні картини - спочатку виникає ідея, яка втілюється в ескіз, а далі виконується в матеріалі, тільки-от в живописі за допомогою фарб, а в гобелені - ниток на рамі.