Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Михайло Покиданець

 • Михайло Покиданець
 • вишивка
 • Ukrainian rushnyky
 • Покиданець Михайло
 • Великодній орнамент
 • vyshyvka
 • Pokydanets Mykhailo
 • авторські візерунки
 • вишивка
 • українські мотиви
 • вишивання

Творчість

Вишиває чоловічі сорочки, доріжки, серветки та рушники. Зокрема, дивовижний рушник «Мальви», присвячений пам’яті українського пісенного генія Володимира Івасюка, Михайло Григорович передав у Чернівецький музей композитора.

Майстер володіє різними ви­ши­вaльними техніками: від хрестика – до низинки, мережок, стебнівки, ретязів, виколів, ляхiвок, настилy, поверхниці, кісок тощо.

Михайло Покиданець має одну  з найбільших в Україні колекцій узорів народної вишивки Поділля, Буковини, Гуцульщини, Бойківщини тощо.

Походження

Народився 6 жовтня 1939 року в селі Гаї Розтоцькі Зборівського району Тернопільської області. Мешкає та працює на Буковині, у Чернівцях.
Його мати була знаною вишивальницею.

Освіта

1961 – закінчив Львівський держуніверситет ім. І.Франка (географічний факультет).

4 роки навчався на хореографічних курсах при Львівському театрі опери й балету й танцював у знаменитому ансамблі «Галичина» під керівництвом не менш знаменитого Ярослава Чуперчука.

Досвід

Разом зі своїм танцювальним ансамблем, який функціонував при Жаб’ївському лісокомбінаті, знявся у генія українського й світового кіно Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Саме зустріч з Параджановим, його великий інтерес до Гуцульського краю, його звичаїв і обрядів, вишуканого гуцульського одягу зокрема та мистецтва в цілому справили тоді на молодого вчителя могутнє враження.

З 1965 року Михайло Покиданець працює вчителем у Калуші – спочатку у СШ №1, а потім – №5. Нині викладає хореографію у початковій школі Чернівецької гімназії № 4, є керівником дитячого ансамблю народного танцю «Вітерець» та завідує тут музеєм народної вишивки й одягу західних областей України. Експозицію збирав, систематизовував, упорядковував разом з учнями. Михайло Григорович щороку поповнює зі школярами цей музей новими експонатами, проводить у ньому пропагандистську і виховну роботу. Також тут працює гурток вишивки, де вже не один рік навчаються вишивати юні чернівчани.

Розробки візерyнкiв для вишивання, виконані майстром, публікували журнали «Україна», «Наш дім», «Краса і мода», «Hapoднa творчість та eтнoгpафія», «Радянська жінка», згодом – «Жінка».

2009 – заслужений майстер народної творчості України
2008 – відзначено обласною премією імені відомого буковинського майстра Георгія Гараса

Виставки

У 1989 році в канадському місті Вінніпеґ відбулася перша персональна виставка майстра.
Михайло Покиданець – активний учасник всеукраїнських та міжнародних виставок, мав персональні виставки у Києві, Вінніпезі (Канада), Мінську,  Сочі та багатьох інших.

2005-2006 – у Київському літературно-меморіальному будинку в музеї Т.Г.Шевченка відбулися персональні виставки М.Покиданця, де він широко представив роботи, присвячені Великому Кобзареві.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити