Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Михайло Покиданець

 • Михайло Покиданець
 • вишивка
 • Ukrainian rushnyky
 • Покиданець Михайло
 • Великодній орнамент
 • vyshyvka
 • Pokydanets Mykhailo
 • авторські візерунки
 • вишивка
 • українські мотиви
 • вишивання

Творчість

Вишиває чоловічі сорочки, доріжки, серветки та рушники. Зокрема, дивовижний рушник «Мальви», присвячений пам’яті українського пісенного генія Володимира Івасюка, Михайло Григорович передав у Чернівецький музей композитора.

Майстер володіє різними ви­ши­вaльними техніками: від хрестика – до низинки, мережок, стебнівки, ретязів, виколів, ляхiвок, настилy, поверхниці, кісок тощо.

Михайло Покиданець має одну  з найбільших в Україні колекцій узорів народної вишивки Поділля, Буковини, Гуцульщини, Бойківщини тощо.

Походження

Народився 6 жовтня 1939 року в селі Гаї Розтоцькі Зборівського району Тернопільської області. Мешкає та працює на Буковині, у Чернівцях.
Його мати була знаною вишивальницею.

Освіта

1961 – закінчив Львівський держуніверситет ім. І.Франка (географічний факультет).

4 роки навчався на хореографічних курсах при Львівському театрі опери й балету й танцював у знаменитому ансамблі «Галичина» під керівництвом не менш знаменитого Ярослава Чуперчука.

Досвід

Разом зі своїм танцювальним ансамблем, який функціонував при Жаб’ївському лісокомбінаті, знявся у генія українського й світового кіно Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Саме зустріч з Параджановим, його великий інтерес до Гуцульського краю, його звичаїв і обрядів, вишуканого гуцульського одягу зокрема та мистецтва в цілому справили тоді на молодого вчителя могутнє враження.

З 1965 року Михайло Покиданець працює вчителем у Калуші – спочатку у СШ №1, а потім – №5. Нині викладає хореографію у початковій школі Чернівецької гімназії № 4, є керівником дитячого ансамблю народного танцю «Вітерець» та завідує тут музеєм народної вишивки й одягу західних областей України. Експозицію збирав, систематизовував, упорядковував разом з учнями. Михайло Григорович щороку поповнює зі школярами цей музей новими експонатами, проводить у ньому пропагандистську і виховну роботу. Також тут працює гурток вишивки, де вже не один рік навчаються вишивати юні чернівчани.

Розробки візерyнкiв для вишивання, виконані майстром, публікували журнали «Україна», «Наш дім», «Краса і мода», «Hapoднa творчість та eтнoгpафія», «Радянська жінка», згодом – «Жінка».

2009 — заслужений майстер народної творчості України
2008 — відзначено обласною премією імені відомого буковинського майстра Георгія Гараса

Виставки

У 1989 році в канадському місті Вінніпеґ відбулася перша персональна виставка майстра.
Михайло Покиданець – активний учасник всеукраїнських та міжнародних виставок, мав персональні виставки у Києві, Вінніпезі (Канада), Мінську,  Сочі та багатьох інших.

2005—2006 — у Київському літературно-меморіальному будинку в музеї Т.Г.Шевченка відбулися персональні виставки М.Покиданця, де він широко представив роботи, присвячені Великому Кобзареві.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
 • Alex Karpenko

  Dear All Readers,

  I just wanted to express how proud I am be have a grandfather like this. My Grandfather, Mychailo Pokydanets, is very talented and hard-working man, who cherish his roots and heritage, and who taught me my Ukrainian language, to be proud of who I am and promote Ukrainian culture. His embroideries and his works are the true mirrors of Ukrainian history of Ornament and National Ukrainian Costume.

  He shares his love to Ukrainian culture through the legacy of embroidered servetka and ruchnyk.

  I wish him long and healthy happy years to live and still a lot of successful personal exhibitions.

  With all my heart and love to my Didus,

  Alexander Karpenko

  Toronto,

  Canada

  2011

 • Світлана Тивончук

  Надзвичайно вишукані роботи талановитого Майстра надихають і захоплюють! Доброго Вам здоров"я, натхнення і творчої наснаги!

  З повагою Світлана.

 • Анна

  Вклоняюсь майстрові-чоловіку! Дуже красиво!

 • То Покиданець з Тернопільщини?! Ніколи б не подумала! Чомусь завжди гадалося, що він десь із столиці. Це ж класик української вишивки! Пам'ятаю його візерунки у журналах ще у 1970-80-х роках... Низький уклін, майстре!

 • Алекс

  Спвсибо за творчество

 • Солоха

  Шановний, пане майстре, якщо сказати, що це прекрасно — нічого не сказати!

  Це захоплююче, вишукано, інтелігентно, багатогранно, барвисто, ніжно і романтично, замріяно і казково і .....!!!

  Я уявляю які ці витвори мистецтва вочевидь.

 • Мельник Оля

  Я також дуже захоплююся роботами свого вчителя, бо Він мені не тільки привив любов до географії, а й звичайно до танцю та вишивки. Низький Вам уклін Михайло Григорович за ваші роботи та міцного здоров'я і великої наснаги надалі нас радувати своїми роботами. Ваша учениця Мельник Оля СШ №5 м. Калуш.

 • Ірина Дерибас

  Дякую Вам, Михайле Григоровичу за малюнки для вишивки. Я їх збираю з 70-х років та використовую у своїх роботах. Низький уклін Вам.

 • Марина Іщенко

  Шановний Михайле Григоровичу,

  Я була надзвичайно вражена Вашими роботами в журналі «Жінка» 90-их років. Зараз сама вишиваю свій перший рушник з Вашої розробки бойківського рушника. Дякую Вам за ідеї та натхнення, що ви даруєте нам.

  Доброго Вам здоров'я!

 • lyudmila

  "...Ах, до чого ж це захоплююче!!!!!!!!!!!!!!! Хіба можна що-небудь порівняти з цим? Низький уклін Вам Михайло Григорович.Доброго Вам здоров'я!

 • Доброго дня Вам, пане Михайле.

  До 200-річчя Кобзаря готую антологію, яку пишуть українці з усього світу. Книга ніколи не буде повною без Ваших незвичайних праць. Дуже прошу Вас написати мені, щоб могла детально розповісти та й прислати концепт книги.

  З теплом

  Катерина Марійчук. k.kapelka@mail.ru

  • Зателефонуйте! Наврядчи він читатиме коментарі.

   • Катерина

    Таж з радістю, але не знаю номер телефона.

    • Bohdan

     А вгорі клацнути на кнопку Зв'язок?

 • Оксана

  Михайло Григорович, добрий вечір! Дуже красиві і неймовірно вколоритні ваші роботи. Оздоблення краю кожної роботи — це просто шедевр, настільки це красиво і майстерно.

 • Анна заставнівчанка

  Маю вдома вирізки з журналів, з малюнками пана Михайла.Дуже гарні.Було б добре видати книгу, щоб залишилась для наступних поколінь, щоб знали і пам, ятали, які у нас талановиті люди живуть і творять.

Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1139 людей вже підписалися
Наші новини на Google+
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2019.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити