Майстри Напрямок

Вишивальники

Лариса Зоріна
Творчість  Майстриня художньої вишивки. Працює у техніках художня гладь і народний малюнок (папір, гуаш). Поєднує обидва види народної творчості. Мальовані фарбами на папері картини стають ескізами для вишитих гладдю картин. Основна колекція - це вишиті картини на українську народну тематику. Походження Лариса Зоріна народилася 25 вересня 1960 року в с.Інгулець Устинівського району Кіровоградської області. Мешкає в м.Олександрії Кіровоградської області.  Освіта 1980 ...
Світлана Франків
Художниця зі Львова в роботі над писанками використовує анілінові барвники, оцет, відбілювач, натуральний віск, фарби для кераміки. Спочатку відтворювала класичні орнаменти та взори з каталогів, але вже давно робить писанки з власними орнаментами та різноманітними інтерпритаціями класичних схем...
Любов Мицканюк
Майстриня з Івано-Франківщини тче ліжники та гуцульські килими, а також вишиває чоловічі й жіночі сорочки, в'яже теплі шкарпетки з овечої вовни.
Ольга Костюченко
"Я не знаю слова «натхнення», його, напевно, вигадали ледачі люди. Я готова працювати завжди, були б сили, - говорить знана чернігівська майстриня народної творчості Ольга Костюченко, яка творить у сфері вишивки, вибійки, ляльки-мотанки.
Тетяна Маринкевич
Творчість "Творчий шлях до мистецтва починався в стінах Житомирського училища культури та Косівського інституту декоративно-прикладного мистецтва. В роботі використовую матеріали природного походження: льон, вовну, бавовну, шовк, а також дерево та шкіру. У творах намагаюся зберегти та передати знання пращурів через призму сьогодення. Техніки у ткацтві класифікуються за способом переплетення ниток між собою. Я більше використовую "ремізно-човникову техніку", ...
Марина Василенко
Житомирська майстриня вишиває лляні та бавовняні сорочки й подушки. Каже, над композицією довго не думає, в процесі роботи орнамент вимальовується самостійно. Однак не забуває вносити у загальне зображення давню символіку, яка надає сили та зміцнює здоров'я...
Зоя Романова
Вишивальниця з Рівненщини починала свою професійну діяльність в 1983 році в творчих майстернях при Рівненській спілці художників. Творчу роботу поєднувала з викладацькою діяльністю з дітьми. З 1991 року почала шити українські костюми на замовлення. Надихається давніми орнаментами, природою і звичайно автентичним одягом.
Юлія Василишена
"Почала вишивати зі шкільних років, перші уроки дала мама, а надихалася вишивками своїх бабусь. Починала з простеньких серветок, картинок, зараз захоплююсь вишиванням традиційних рушників, вивчаю символіку за різними джерелами. Вперше зацікавилась рушниками, коли почала вишивати свій весільний...".
Марина Філь
Майстриня з Черкащини займається вишивкою та пошиттям рушників, сорочок, жіночих головних уборів, народних костюмів. Працює зі стародавнім та сучасним домотканим полотном, лляною тканиною.
Вікторія Філь
Майстриня з Черкащини займається виготовленням: авторської ляльки та іграшки, витинанки, писанки, живопису, декоративного розпису, аксесуарів до народного вбрання. А також захоплюється вивченням різних українських народних ремесел, рукоділь, символіки, й набуті знання використовує в роботі.
Лариса Пілюгіна
Майстриня створила понад 300 вишиванок, які знаходяться у музеях Запоріжжя, Полтави, Києва, Опішні, Решетилівки. Разом зі своїми доньками брала активну участь у Всеукраїнській культурно-мистецькій суспільно-політичній акції «Рушник національної єдності». Також вишивала «Рушник полтавської родини».
Лідія Бебешко
Майстриня ручного шиття, мереживоплетіння та малярства з Черкащини володіє багатьма видами вишивальних технік і технологій, які використовує при виготовленні виробів інтерʼєрного, обрядового, одягового призначення: рушників, скатертин, сорочок, суконь, жіночих головних уборів тощо. Зібрала і графічно відтворила більше 500 орнаментів і композицій уманських хрещатих рушників ХVІІІ - ХХ століть, що лягли в основу її авторських робіт.
Марія Романюк
Майстриня з Івано-Франківщини моделює і конструює сучасний молодіжний одяг з використанням українських етнічних мотивів. У комплект молодіжного одягу входить вишита блузка, спідниця, ткана крайка та гердан або силянка. Входить до Спілки дизайнерів України.
Інна Сидорук
Розпис тканин технікою батик та сутажна вишивка є головними творчими заняттями майстрині з Хмельниччини Інни Сидорук. Каже, декоруючи вироби, на підсвідомому рівні використовує українську символіку, адже у нас кожна крапка, коло чи хвилька щось означає.
Людмила Павлова
Майстриня з Тернопільщини вишиває, плете з бісеру, творить авторські ляльки на основі народних. Зараз активно працює над створенням ляльок в костюмах різних регіонів України. Етнографічні образи черпає з літератури та старих фотографій.
Наталя Слюсаревська
Майстриня з Луцька виготовляє оберегові та ігрові народні ляльки, прикраси, листівки, розписує скло та кераміку, шиє та розписує еко-торбинки, записники, обкладинки для книжок. Для робіт у народній тематиці підбирає натуральні матеріали: тканини, шкіра, нитки, соломка, збори трав, крупи, солене тісто, папір...
Юлія Гончарова
Майстриня вишивки з Рівного. Поєднанням різних вишивальних технік та прийомів, оздоблює рушники, чоловічі та жіночі сорочки. Створюючи новий виріб, опирається на власні відчуття та мистецький смак.
Ольга Сокуренко
Вишиті картини художниці найкраще за будь-якi слова розповiдають про неї. Теми її картин рiзноманiтнi, об'єднує їх свiтле ставлення художницi до життя i, як наслiдок, позитивна енергетика, що вiдчувається в кожнiй роботi. Прописане батiком тло для вишивки надає її картинам легкостi та є родзинкою, що вiдрiзняє її вишивки помiж iнших.
Лариса Кириченко
Творчість майстрині із Сумщини багатогранна - ліпить з глини, вишиває, вирізає витинанки, творить народні ляльки та український одяг. Навчає цього всього діток у місцевій школі мистецтв. Має велику колекцію обрядових рушників.
Світана Цисар
Майстриня вишивки та народної ляльки з Київщини. Створює справжні українські сувеніри - вишиті торбинки для мобільних телефонів, різноманітні мініатюрні лялечки, етнічного стилю сумки, а на додачу ще й дерев'яні амулети з древніми слов'янськими символами.
Розгорнути ще