Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Лідія Бебешко

Лідія Бебешко
+38-04744-53111
 • Рушник
 • Рушник
 • Рушник
 • Рушник подільський
 • Рушник східно-подільський
 • Рушник
 • Сорочка жіноча
 • Сорочка
 • Лідія Бебешко
 • Dolls
 • Ляльки
 • Ляльки

Творчість

Майстриня ручного шиття, мереживоплетіння та малярства. Лідія Бебешко володіє багатьма видами вишивальних технік і технологій, які використовує при виготовленні виробів інтерʼєрного, обрядового, одягового призначення: рушників, скатертин, доріжок, фіранок, картин, чоловічих та жіночих сорочок, спідниць, суконь, жіночих головних уборів тощо. Зібрала і графічно відтворила більше 500 орнаментів і композицій уманських хрещатих рушників ХVІІІ — ХХ століть, що лягли в основу її авторських робіт.

Походження

Народилась 19 лютого 1952 року в селі Реутенці Кролевецького району Сумської області. Мешкає в Умані Черкаської області.

Освіта

1997 — закінчила Ленінградський технологічний інститут холодильної промисловості (механічний факультет). За фахом – інженер-механік у галузі «Конструювання та експлуатація машин і апаратів харчової промисловості».
1999 — закінчила курси підвищення кваліфікації керівних кадрів (вишивка, мереживоплетіння), що діяли ще десять років тому при Національній академії культури і мистецтв України.

Досвід

"Працювала у конструкторських бюро Світловодська та Умані. З 1978 по 2004 роки — старшим викладачем Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Викладала дисципліни технічного циклу, безпосередньо пов’язані з моїм фахом: нарисну геометрію, креслення, теоретичну механіку, опір матеріалів, теорію механізмів і машин, деталі машин та ін.

Останні десять років роботи паралельно з перерахованими вище навчальними дисциплінами викладала спецкурси з народних ремесел і декоративного мистецтва. Отже, за десять років викладання таких навчальних предметів, як «Український рушник», «Вишивка Східного Поділля», «Спецкурс з народознавства» долучила до таїни народних рукомесел (вишивання, малярства, писанкарства, лялькарства та ін.) понад півтисячі студентів. Серед моїх учениць такі вже нині відомі майстрині, як Наталія Некраса (м.Черкаси), Наталія Сусла (м.Умань), Валентина Кіщук (Росія), Олена Поліщук (м.Ананьєв), Наталія Осіпенко-Мамчур (м.Умань) та ін.

Слід підкреслити, що викладала я за авторськими навчальними програмами, схваленими Науковою радою Вузу і науковою громадськістю України (презентувались на всеукраїнських науково-педагогічних форумах) та за власною методикою. Окрім цього, була співзасновницею і заступником директора (на громадських засадах) регіонального науково-методичного центру «Вивчення художніх ремесел у школі», що тривалий час діяв на базі технолого-педагогічного факультету УДПУ. Відповідно, працювала з учителями-практиками у напрямку впровадження народних рукомесел в цикли трудового і професійного навчання школярів. Читала лекції для учителів трудового навчання в Черкаському обласному інституті післядипломної освіти під час проходження ними курсів підвищення кваліфікації.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter

22 відгуків

 1. Ольга says:

  Доброго дня, пані Лідіє! У Вас дивовижні рушники! Скажіть будь ласка, а скільки би коштував оцей, найперший рушник?

  Дякую.

  • Лідія Бебешко says:

   Дякую Вам, пані (чи панночко?) Ольго, за теплі слова про мої рушники. Насправді (наживо) вони виглядають ще краще, ніж на світлинах. Настільки, що ними захоплюються навіть такі відомі діячі мистецтвознавства, народознавства, культурології, як Лідія Орел, Романа Кобальчинська, Ірина Несен, Раїса Свирида та ін. Що ж до питань купівлі — продажу рушників та інших виробів, то прошу Вас уклінно звертатись до мене за електронною адресою, вказаною на цьому сайті.

   Принагідно вітаю всіх «Рукотворців», рукотворців і рукомислів з прекрасним і світлим святом — днем Святого Миколая. Добра і злагоди усім, душевного комфорту, творчої наснаги, щирих шанувальників і щедрих купівельників. Віка і здоров'я вам, шановні пані і панове! Нехай доля до вас буде прихильною, друзі будуть вірними, справи ваші — чистими і благородними. З шаною до вас

   Лідія Бебешко

   • Лідія Бебешко says:

    Шановна пані Галино!

    Така висока оцінка мене тішить але й дуже зобов'язує. Красно дякую Вам за такі високі почування, за щирість і душевну щедрість.

    Розумію, що у Ваших словах не тільки, а можливо і не стільки естетичне схвалення моїх рукотворів. Загалом у мене не має слів — я розчулена до сліз. Ще раз дякую Вам, шановна.

 2. Галина says:

  Низько вклоняюсь !

 3. Рушники чудові! Супер!

  • Лідія Бебешко says:

   Дякую Вам, Світлано, за таку модерну оцінку моїх рушників. Стараюсь... Відроджую старовинні, що вже розсипаються від часу. Створюю авторські, вкладаючи в них ті ж життєстверджуючі ідеї, якими наповнені вишиті артефакти наших предків. Ну, звичайно, поза цим не забуваю і про естетику.

 4. Віта says:

  Доброго дня, шановна пані Лідіє ! У Вас дуже — дуже яскраві та колоритні рушники, а головне — вони неначе рідні! Чи можливо до Вас зателефонувати ? Так як я не можу Вас знайти за ел. адресом . Дякую .

 5. Лідія Бебешко says:

  Шановна пані Віта! Дякую за «рідні», це саме те, до чого я й прагну. Такі рушники нам рідні, бо в них закодована вся духовна історія нашого роду. Все це впливає на підсвідомість людини і пробуджує найтонші струни душі. Навіть якщо споглядач не бачить очима, не усвідомлює розумом якихось орнаментальних знаків (а їх на кожному рушникові дуже багато), то він бачить неодмінно і вгадує безпомилково на емомійному рівні те, що в цих рушниках закодовані ідеї вічності життя, родючості, плодючості, вселенської любові й добра.

  Зв'язатись зі мною електронною почтою дуже легко. Просто цими днями катаклізми не тільки в природі, як Ви, вочевидь, чуєте зі ЗМІ. Можна й зателефонувати за номером 0-4744-53111 Лідія Миколаївна

 6. Лідія Бебешко says:

  Шановна пані Віто та інші дозвонювачі! Перепрошую за прикру помилку, яку я допустила, вказуючи номер телефону для зв'язку. Треба набирати ще одну одиничку, тобто 53111. І тоді, сподіваюсь, все буде гаразд.

 7. Лідія Бебешко says:

  Вітаю творців улюбленого сайту «Рукотвори» і всю мистецьку спільноту з Великоднем! Воскресайте, розцвітайте, народжуйте, творіть і розносьте по світах красу й добро, мудрість і духовність. І нехай вам на цій благородній ниві допомагає сам Всевишній. Шануймося, українці!

 8. Лідія Бебешко says:

  Вітаю всіх рукотворців зі святом масйтрів народного мистецтва! Зичу всім здоров"я і творчої наснаги, виру творчих задумів і проектів. Ну і, звичайно, їх плідного втілення. Щоб рученьки не боліли та не вичерпувалось добро ваших душ. Щоб вашу працю поважали і гідно поціновували. Будьмо, колеги і колежанки!

 9. Тетяна says:

  Доброго дня, шановна пані Лідіє! Я надзвичайно вражена Вашою майстерністю, різномаїттям технік та композиційних рішень Ваших рушників! Хочу побажати Вам надалі творити з великим натхненням та любов'ю у серці.

  Довіряючи Вашим знанням, досвіду талановитого майстра і щирим очам я б хотіла попросити у Вас поради.

  Серед Ваших творінь я знайшла вишивку качалочковою гладдю, яка мені теж вже давно припала до душі. Натхненно вже почала вишивати рушник у цій техніці. Але по його закінченню маю намір вишити подільський рушник з деревом життя на весілля. Серед прикладів таких рушників я знаходила дерева, гілки з квітами яких «дивляться» вгору (як у Вас на рушнику подільському «Дерево-положниця»). А ще зустрічаються дерева, гілки яких направлені вниз. То ж чи не могли б Ви мені, пані Лідіє, порадити і пояснити який з варіантів можна вишивати на весілля? І чи є обов'язковим вираховувати і позначати у вишивці дерева життя родинну лінію нареченого і нареченої?

  Буду вдячна за відповідь!

  • Лідія Бебешко says:

   Шановна пані Тетяно, дякую Вам на доброму слові! Це приємно, якщо люди позитивно оцінюють твою творчість. На жаль, тут я не можу Вам розлого поснити всі питання, які Вас цікавлять. Я подумаю, як це зробити краще: чи опублікувати свої дослідження на моїй сторінці у FB, чи, можливо, Вам краще звернутися до мене на електронну скриньку (її адреса на цьому сайті вказана), і ми зможемо Ваші питання обговорити шляхом листування. Однозначно лише можу сказати зараз: на весільному рушнику похилені донизу рослинні елементи не варто вишивати, окрім бережка (найнижчого ряду на кожному крилі рушника), який власне символізує пройдешній часо-простір і померлих предків. Він вишивається на знак пошани і пам"яті про них та як молитва на їхнє благословення шлюбу. З шаною Лідія Бебшко. Пишіть — чекатиму.

 10. Олександр says:

  Ліда, вітаю тебе з святками, бажаю щастя, здоров'я, творчої наснаги, нових робіт, які ти виконуєш з великою любов'ю і майстерністю (дуже гарні роботи)

 11. віта says:

  Дуже гарно! Чи можно замовити вишиванку! Єнергетика вашого облича та ваших робіт вражаюча!! Яка ціна ваших вишиванок і весільного рушника?

  • віта says:

   Дуже гарно! Чи можно замовити вишиванку! Єнергетика вашого облича та ваших робіт вражаюча!! Яка ціна ваших вишиванок і весільного рушника?

   • Лідія Бебешко says:

    Пані Віта, вибачте за запізнення з відповіддю. Дякую Вам за схвальні слова про мої роботи. Звертайтесь з питаннями стосовно замовлень за електронною адресою lidiya.bebeshko@yandex.ua

   • Лідія Бебешко says:

    Пані Віта, дякую Вам за схвальні слова про мої роботи. З питаннями стосовно замовлення звертайтесь на електронну скриньку lidiya.bebeshko@yandex.ua

 12. Тамара says:

  Шановна пані Лідія! Ваші роботи вражають і надихають вчитися творити справжнє майбутнє. А чи можна до Вас в учні))))? В мене зараз є час і бажання. Почала вишивати сама і хочу вишити таке дерево роду, але в бачу тут різні техніки. Хотіла б розібратись більше. Якщо маєте час то спрямуйте мене по технікам, а я розберусь. З повагою Т.

  • Лідія Бебешко says:

   Пані Тамаро, красно дякую Вам за теплі слова. Звертатись можна на електронну скриньку lidiya.bebeshko@yandex.ua або, якщо Ви зареєстровані на Facebook, подати запит на дружбу і спілкуватись там.

 13. Анна says:

  Шановна Пані Лідія! Я дуже хочу купити ваші неперевершені роботи 🙂 писала вам 3 рази на скриньку ще в серпні, липні та жовтні, але на жаль не отримала відповіді. 🙁

  Ось моя адреса annaoffice.23@gmail.com

  Чи hedgehog.8@mail.ru

  Я сама з Києва 🙂 щирий фанат ваших робіт 🙂

  Будь ласка, якщо вам не тяжко надішліть мені фото робіт які я можу придбати у вас. Мені треба 2 рушники один під ноги в храм (3м) та один для зв'язувався рук коротший.

  Чекаю з нетерпінням на вашу відповідь 🙂

Додати відгук

ОголошенняЯк замовити
Terra Incognita: подорожі, активний туризм, екскурсії Україною Творча майстерня Олександри Теліженко

Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1137 людей вже підписалися
Що нового?Всі новини
Наші новини на Google+
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2017.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити