Наталя Слюсаревська

Наталя Слюсаревська

Творчість

“Для робіт у народній тематиці намагаюсь підбирати натуральні матеріали: тканини, шкіра, нитки, соломка, збори трав, крупи, солене тісто, папір; при потребі доповнюю прикрасами зі стрічок, намистин, бісеру… Мені подобається в одному виробі поєднувати різні техніки. Вважаю, що однією з ознак дійсно хорошого витвору є те, що його можна розглядати довго, милуючись, знаходячи нові цікаві деталі.

Виготовляю оберегові та ігрові народні ляльки, прикраси, листівки, розписую скло та кераміку, шию та розписую еко-торбинки, записники, обкладинки для книжок”.

Походження

Народилась 30 травня 1973 року в Луцьку. Там і мешкає.

Освіта

  • Закінчила Волинський державний університет ім. Лесі Українки, спеціальність «Математика та інформатика».
  • Зараз здобуває другу вищу освіту: Державний інститут інтелектуальної власності Одеської національної юридичної академії в м. Києві, спеціальність «Управління інноваційною діяльністю».

Досвід

Захоплюється рукоділлям ще з молодших класів школи. Певний час працювала в сфері дизайну та реклами. Володіє різними видами рукоділля: шиє, вишиває, плете, малює…

“Усьому, що вмію, навчилась самостійно. Шукаю інформацію з різних джерел: книг, інтернету, розповідей. Скажімо, поки що маловідомим є те, що народна лялька –- це не лише Мотанка, є й інші, не менш цікаві оберегові ляльки: Берегиня –- хатній оберіг від злих сил, Десятиручка –- помічниця у господарстві, Травниця –- оберіг для здоров’я, Круп’’яничка -– оберіг для багатства і достатку, Лихоманки (Трясовиці) -– обереги від різних хвороб, Баба Яга -– хранителька роду і традицій, Параскева -– покровителька рукодільниць, Лялька-Маківка, Бажанниця тощо.

Часто доводиться „винаходити велосипед”, додумуючись самостійно про технологію виготовлення, оскільки в наявності є тільки фотографія якоїсь цікавої речі, без опису. Потім пробую творити, додаючи своє бачення. Для прикладу: дуже мені сподобались салби на фото у книзі „”Українські народні жіночі прикраси 19— – початку 20 ст.””, але у початковому варіанті (з великою кількістю монет) носити таку прикрасу зараз мало хто наважиться… Подумалось: можна зберегти форму, замінити більшість монет намистинами та бісером, додати елементи вишивки і як результат ця унікальна прикраса засяяла ще яскравіше, при цьому стала легкою для носіння.

Виставки

2010 – участь у етнофестивалі „”Львів Середньовічний””
2011 – участь у колективній виставці “Art Wedding або весілля по-новому” (Луцьк)

Майстер-класи

“Проводжу навчання та майстер-класи для діток та дорослих. На заняття приходять цілими родинами, всім корисно та цікаво. Маленькі дітки навчаються працювати з дрібними предметами, зав’’язувати вузлики та бантики, відпрацьовуючи дрібну моторику рук; знайомляться з кольорами, формами та їх поєднаннями, розвивають просторову уяву. Підлітки люблять створювати прикраси для себе, працювати з бісером, намистинами, виготовляти листівки, подарунки для друзів та рідних. Мами знаходять на заняттях відпочинок від щоденних клопотів, отримують позитивні емоції, спілкуються, захоплюються новим хобі, з радістю творять приємні дрібнички для себе, для домівки, хваляться подругам своїми напрацюваннями…”.

  • Нерозлучники
  • Параскева
  • Круп\'янички
  • Пасхальне печиво
  • пташка
  • еко-торбинка