Анатолій Філозоф

Анатолій Філозоф

Творчість

У 2014 році закохався у глину, познайомившись з Луцькими гончарями, і з того часу почав робити дитячі іграшки-свищики. З часом стали з’являтися як складніші форми, так і збільшилась функціональність робіт, зазвучали перші окарини з традиційним і експериментальними налаштуваннями тонів/півтонів.

Магія музики захоплювала, збільшувався арсенал виробів, додалась ритмічна група (глиняний бубон, дзвоники, брязкальця, навіть барабан). І все це разом зібралося в «глиняний оркестр», який зазвучав в травні 2018 року під час науково-мистецької акції «Музей і громада: єдиними устами і єдиним серцем» у Волинському краєзнавчому музеї. Це була унікальна подія, хоча до того і потім були й інші виставки, навіть персональна, але саме тут вдалося щось небачене ніде раніше, коли в ансамблі основа звуку лише кераміка.

Не менш важлива символіка і орнаментика форм. Як самоучка, мав можливість на свій розсуд обирати навчальну програму. Її основу склали археологічні знахідки з України і інших країн, а також альбоми зі зразками світового і національного мистецтва. Так на перетині давнього і сучасного виховувалося власне творче бачення, а також інтуїтивний пошук і розуміння чогось давнього, первинного, що пройшло через тисячі років і є корінням народної сили. І вся ця архаїка надихає не менше, ніж магія музики, через що робота перетворюється в магніт, в програму саморозвитку і соціальну місію. Частиною останньої є майстер-класи, які проводяться під час ярмарків і фестивалів, у школах і літніх таборах, на заняттях з арт-терапії.

Походження

Народився 24 вересня 1976 року. Проживає у м.Луцьк.

Освіта

У 1998 році закінчив Волинський державний університет за спеціальністю «Прикладна лінгвістика».

Досвід

Персональна виставка у Музеї Луцького Братства (2016), а також участь у виставках у Волинському краєзнавчому музеї «Волинська кераміка» (2017), «Великдень» (керамічні писанки, 2018), науково-мистецька акція «Музей і громада: єдиними устами і єдиним серцем» (2018), «Зооморфні мотиви в українському народному мистецтві» (2020).

Участь у ярмарках переважно на території Волині, Рівненщини, хоча відвідую на день народження і досить далекі міста – Івано-Франківськ, Чернівці. Також подобаються музичні і етно-фестивалі (Бандерштат, Дубно-фест, Новомалинська любава, Великдень у Луцьку і т.п.).

Майстер-класи проводить як індивідуальні, так і групові. Участь у проектах департаменту культури Луцької міськради «Різдвяна майстерня», «Великодня майстерня», соціальних заходах у м.Луцьку, майстерки для воїнів на реабілітації, для дітей з синдромом Дауна, дітей з аутизмом, а також для всіх охочих.

  • IMG_9795-козлик-поливаний
  • Bird-terra
  • IMG_2781-коник
  • IMG_6669-окарина-х6
  • Зозулиці-рижі-сімейка
  • Varenik