Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Андріана Куруц

Андріана Куруц
+38095 14 94 133
 • Окарини
 • Окарини
 • Окарини
 • Окарини
 • Окарини
 • Люльки
 • iЛюльки
 • Люльки
 • Люльки
 • Люльки
 • Люльки
 • Люлька

Творчість

“Ще в середині 90-х побачила в журналі окарину й захотіла спробувати зробити. Багато експериментувала, поки дійшла до сьогоднішніх результатів. Ліплю з закарпатської та угорської глини. Символіку знаходжу в старовинних народних візерунках України та Центральної Європи, але інтерпретую їх по-своєму. Узори видряпую голкою вручну по ще не випаленій полірованій поверхні. Тобто, наші окарини – це повністю ручна робота: від добування глини в кар’єрі до ліплення, від звукового налаштування до поліровки спеціальними каменями та декорування”.

Окарина

Окарина – керамічний духовий інструмент. Звук залежить від розміру – чим окарина менша, тим звук дзвінкіший. А чим більша – тим нижче звучить. В давнину вірили, що граючи на окарині, можна прогнати геть злих духів.

Як інструмент, окарина винайдена давно, що підтверджують знахідки археологів в Африці, Азії, Європі. Наприклад, окарини – експонати Тегеранського національного музею – датовані 2500 роками до н.е. Старовинні слов’янські гудухи, сопілки і свистки теж відносяться до розряду окарин.

Основна відмінність окарини від інших духових інструментів полягає в тому, що більшість флейт відкриті з двох боків, а окарина є певним закритим об’ємом.

Окарину використовують у своїй творчості багато професійних музикантів. У Італії й Австрії щорічно проводять триденні Ocarina Festival, а в 2008 відбувся перший такий фест навіть у США.

http://www.clayz.com/links1.html – тут є всі посилання на статті в Інтернеті, присвячені темі окарин: історія, ілюстрації, майстер-класи, ноти, пісні і т.д.

Як бачите, граючи на окарині, Ви можете відтворити всі сім нот. Схема проста – чорним кольором позначені дірочки, котрі закриті пальцем, а білим – відкриті. Всього є 5 дірочок – чотири спереду й одна ззаду. При добуванні звуку з окарин бажано закривати/відкривати дірочки не занадто швидко – щоб нота «встигла» повністю прозвучати, «проявитися». Так легше опанувати інструмент. Навчитися грати на окарині можна буквально за годину.

Походження

Народилася 10 червня 1978 року в Ужгороді Закарпатської області, де мешкає й нині.

Освіта

Закінчила Ужгородський Коледж Мистецтв.

Досвід

Багато років є учасником виставки до Дня Музеїв в Ужгороді.
2010  – участь у ярмарку на святі «Львів Стародавній»
2011, весна – учасник Міжнародного фестивалю окарин у Італії, м. Будріо (http://www.ocarinafestival.it/)

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити