Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Андріана Куруц

Андріана Куруц
+38095 14 94 133
 • Окарини
 • Окарини
 • Окарини
 • Окарини
 • Окарини
 • Люльки
 • iЛюльки
 • Люльки
 • Люльки
 • Люльки
 • Люльки
 • Люлька

Творчість

«Ще в середині 90-х побачила в журналі окарину й захотіла спробувати зробити. Багато експериментувала, поки дійшла до сьогоднішніх результатів. Ліплю з закарпатської та угорської глини. Символіку знаходжу в старовинних народних візерунках України та Центральної Європи, але інтерпретую їх по-своєму. Узори видряпую голкою вручну по ще не випаленій полірованій поверхні. Тобто, наші окарини – це повністю ручна робота: від добування глини в кар'єрі до ліплення, від звукового налаштування до поліровки спеціальними каменями та декорування».

Окарина

Окарина — керамічний духовий інструмент. Звук залежить від розміру – чим окарина менша, тим звук дзвінкіший. А чим більша – тим нижче звучить. В давнину вірили, що граючи на окарині, можна прогнати геть злих духів.

Як інструмент, окарина винайдена давно, що підтверджують знахідки археологів в Африці, Азії, Європі. Наприклад, окарини – експонати Тегеранського національного музею – датовані 2500 роками до н.е. Старовинні слов'янські гудухи, сопілки і свистки теж відносяться до розряду окарин.

Основна відмінність окарини від інших духових інструментів полягає в тому, що більшість флейт відкриті з двох боків, а окарина є певним закритим об'ємом.

Окарину використовують у своїй творчості багато професійних музикантів. У Італії й Австрії щорічно проводять триденні Ocarina Festival, а в 2008 відбувся перший такий фест навіть у США.

http://www.clayz.com/links1.html – тут є всі посилання на статті в Інтернеті, присвячені темі окарин: історія, ілюстрації, майстер-класи, ноти, пісні і т.д.

Як бачите, граючи на окарині, Ви можете відтворити всі сім нот. Схема проста – чорним кольором позначені дірочки, котрі закриті пальцем, а білим – відкриті. Всього є 5 дірочок – чотири спереду й одна ззаду. При добуванні звуку з окарин бажано закривати/відкривати дірочки не занадто швидко – щоб нота «встигла» повністю прозвучати, «проявитися». Так легше опанувати інструмент. Навчитися грати на окарині можна буквально за годину.

Походження

Народилася 10 червня 1978 року в Ужгороді Закарпатської області, де мешкає й нині.

Освіта

Закінчила Ужгородський Коледж Мистецтв.

Досвід

Багато років є учасником виставки до Дня Музеїв в Ужгороді.
2010  - участь у ярмарку на святі «Львів Стародавній»
2011, весна – учасник Міжнародного фестивалю окарин у Італії, м. Будріо (http://www.ocarinafestival.it/)

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter

24 відгуків

 1. rost says:

  О! Сервус, Андріаночко 🙂 Як ся маєш, золотце?

 2. Janet says:

  Это ukranian окарина? Очень красивая работа!

 3. Таня says:

  Неймовірно, раптово побачила фото розміщене Богданом на сайті Pinterest pinterest.com/pin/282671314081568768/ — маю таку саму окарину, придбану мною в одном з художніх магазинів Кривого Рогу. Тепер буду знати, що Ви ії автор. Дуже гарна робота, велика Вам дяка)

  • Андріана says:

   Дякую гарно за похвалу. Чесно кажучи, я не знала, що у Кривому Розі продаються мої речі. Це точно мої окарини, там є печатка — буква «А» ззаду?

 4. Андріана says:

  Дякую гарно всім за похвалу, дуже приємно.

 5. Руслан says:

  Привіт, Андріано! Дуже файні роботи! Розпис нагадує трипільські кола. Вдале поєднання козацького ужитку з малюнком трипільців.

  Чи не підкажете, будь ласка, яку глину краще використовувати для ліплення?

  • Андріана says:

   Привіт, Руслане! Рада що роботи сподобалися. Глину для такого краще використовувати «жирну» і чисту від домішок. Колір не має значення. На словах важко пояснити...

   • Назар says:

    Доброго дня пані Андріано! Купив вашу роботу в Мукачівському замку.Мені дуже сподобалось, дякую за працю! Але хотів би попросити дати хоча б одне посилання на ноти до окарини.

 6. Андріана says:

  Назаре, дайте Ваш і-мейл і я вишлю Вам ноти

 7. Віта says:

  Доброго дня, Андріано! Гарні роботи! Скільки коштує ваша люлька? Більша коло цигарки на фото.

 8. Доброго дня! Дякую! Льльки такого розміру коштують 60 гр без вартості пересилки.

 9. Антон says:

  Пані Андріана! Тільки що ідентифікував подаровану мені окарину, як вашу))) Така гарна буква А, як архітектурним шрифтом!

  Приємно! А чи є у вас ноти для окарини, що сама перша на світлинах (та що найменша на 8 нот (до, ре, мі, фа, соль, ля, сі, до).

 10. Андриана! посоветуй мне как другу как мне выживать если вы заняли весь рынок работами сделанными продуманной мною техникой (закрашивание черной маслянной краской, завосковывание) делаете изделия те же что и я (чуть меньший ассортимент) твой муж продал почему-то права на изготовление окарин в Будапешт Жолту, и при этом вы живете припеваючи, а у меня не смотря на грамоту, диплом и подяку из Ценрта Гончарства на Украине в Опишне долги за квартиру, воду, газ, ПриватБанку 5000 гр +%. меня всюду из-за вас игнорируют. пособие по безработице не дают! работу не дают! что мне делать? как выживать? посоветуй! Шара (Величенко Наташа)

  • покажіть роботи, які ви робите

   • величенко наташа (шара) says:

    якщо це питання до мене, то роботи можна побочити на сторiнцi facebook величенко наташа (керамика шары)

    • величенко наташа (шара) says:

     т.е. альбом называется «шарына керамика». в facebooke — фотографии- альбомы — и далее название моего альбома выше указано. Наташа.

    • Хороша кераміка, але це інша кераміка з іншим настроєм. Ви не конкуренти. Конкуренції як явища не існує. Пам’ятайте, що простір не має обмежень. Творча енергія не має обмежень. Її вистачає на всіх і якщо ви творите класні речі, то на них завжди буде свій покупець 🙂

     • Богдане, Ви неймовірно просто і мудро сказали, по самій суті. Абсолютно так і є. Дякую!

      • величенко наташа (шара) says:

       но жаль что рукотворы игнорируют мою заявку. может работы сильно на андрианкины похожи?

       • Ми обираємо за духом і настроєм. Інтуїтивно. Сподіваюся, що ближчим часом буде відкрита реєстрація для майстрів і більша кількість людей зможе опублікувати інформацію про себе.

       • величенко наташа (шара) says:

        те що ви богдан гдаль игноруете майстрів(низще вказано) і не даєте андріані самостійно відповісти — дуже тупои негарно. андріана ж починала і дійшла до цієї технології в мене дома і завдяки тим матеріалам які на той момент я могла запропонувати. саме тому ми фарбуємо (аматорским методом) керамику масляною темною фарбою і потім воскємо(парафіном) аплікатуру я продумала і придумала ії вікористовуватидля кращого продажу окарин, допомогла дівчатам зробити дипломні роботи.

 11. величенко наташа (шара) says:

  Андриана! поздравляю с днём рождения! желаю дружбой дорожить, и время не терять напрасно, ещё 120 лет пржить, и выглядеть прекрасно! Шара.

 12. Янина says:

  Андриана, Наташа, мне было печально читать историю про Учителя и Ученика... Жаль, что так бывает в жизни... Но у каждого своя правда.

  Мне очень понравились Ваши Андриана окарины.И Ваши Наташа тоже. И действительно, они разные! Наташа, боритесь за свое Творчество!!! Я уверена Вы найдете своего покупателя!

  Я давно мечтаю купить окарину, даже несколько с разным звучанием, но, увы... Все, что нахожу в Киеве от 200грн. и выше для меня очень дорого.Да и в Интернет магазинах дешевых не нашла, а если еще добавить пересылку(Не знаю, сколько стоят окарины Андрианы, но думаю, что киевские салоны в центре города сделали такую накрутку, что я снова не смогу их купить. Но Ваши, Наташа- 30грн! — в Киеве пошли бы на Ура. На Андреевском спуске либо ширпотребная попса для иностранцев, либо очень дорого. Хотелось бы Вам помочь, но пока не знаю, как. Мы с мужем тоже Творческие люди и тоже выживаем с трудом. И хотя я никогда не работала с глиной, но отношение к ней особенное... В походах мы нашли места с белой и голубой глиной. Притащила домой по кульку. Лежит. А я мечтаю... Андриана, Наташа, мне очень бы хотелось, чтобы вы помирились...

 13. Andrzej says:

  Piękne rzeczy które kupiłem w Użgorodzie ale także w Polsce czasami są dostępne.Mam około 30 gwizdków i okaryn w mojej kolekcji w której jest około 4000 okazów z całego świata.

  Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego.

Додати відгук

ОголошенняЯк замовити
Terra Incognita: подорожі, активний туризм, екскурсії Україною Творча майстерня Олександри Теліженко

Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1137 людей вже підписалися
Що нового?Всі новини
Наші новини на Google+
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2017.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити