Майстри Напрямок

Писанкарі

Ольга Сахно
Сфера мистецьких зацікавлень мисткині досить широке: займається писанкарством, народною лялькою, соломоплетінням, пече традиційні пряники...
Олена Немкова
Писанкарством займається з 2001 року. Навчалась у дніпропетровських художників Андрія Пушкарьова та Юлії Датченко. З 2015 року член Національної спілки майстрів народного мистецтва України...
Світлана Франків
Художниця зі Львова в роботі над писанками використовує анілінові барвники, оцет, відбілювач, натуральний віск, фарби для кераміки. Спочатку відтворювала класичні орнаменти та взори з каталогів, але вже давно робить писанки з власними орнаментами та різноманітними інтерпритаціями класичних схем...
Світлана Червякова
Художниця з Дніпропетровщини займається петриківським розписом, тагільським, хохломським та гжельським розписом, писанкарством в техніці травлення, традиційною писанкою та мальованкою...
Марія Любич
У юнацькі роки київська художниця-графік Марія Любич познайомилася із книгою-альбомом «Українські писанки», упорядником якої був Сергій Колос (1968 рік, Мистецтво, Київ). З цієї книги у дівчини й зародилося захоплення писанкарством. У творчості Марію Надихає символіка язичницького минулого предків, що шанували природу і намагалися наслідувати її...
Лідія Колесник
Майстриня та художниця з Черкас. Виготовляє ляльки, які оздоблює вишивкою, в'язаним та тканим декором. Також створює писанки, які розписує переважно мотивами Черкащини. А ще художньо оформлює книги та пише поезію.
Микола Гончарук
Писанкар з Києва, учень відомої майстрині Оксани Білоус. Пише писанки у техніці традиційного воскового розпису (видуті та підготовлені курячі яйця, анілінові барвники). Образи, символіку та орнаменти найчастіше використовує традиційні, поширені у різних регіонах України. Каже, писанка – то рукотворна молитва.
Христина Гевко
Христину Гевко з Львівщини розписувати писанки ще змалку навчила мама. Із плином часу з Великоднього дозвілля воно переросло в постійне захоплення. Зараз авторка у своїй творчості використовує традиційну символіку, пропущену через власне мистецьке бачення...
Вікторія Філь
Майстриня з Черкащини займається виготовленням: авторської ляльки та іграшки, витинанки, писанки, живопису, декоративного розпису, аксесуарів до народного вбрання. А також захоплюється вивченням різних українських народних ремесел, рукоділь, символіки, й набуті знання використовує в роботі.
Олеся Токарська
Роботи цієї писанкарки з Київщини кияни могли кілька разів бачити на святкових бігбордах до Великодня. А колекцію її писанок із зображеннями бджіл має попередній Президент України Віктор Ющенко. Майстриня пише писанки восковою технікою на гусячих, курячих, страусиних та перепелиних яйцях.
Владислав Підтинний
Писанкар з Луганщини творить писанки самостійно й навчає цього мистецтва дітей. Досліджує загадковий світ символів і втілює його у своїх творах. Майстер ще також викладає теорію та практику з кераміки в місцевій школі.
Оксана Наконечна
Писанкарка з Львівщини займається цим видом мистецтва вже понад 20 років. Розповідає, що на початку 1990-х майже не було тематичної літератури, "годі було знайти добрі фарби, не кажучи вже про писачок, який довелося змайструвати з металевого наконечника шнурка до мештів, увіткнутого в дерев’яну паличку"...
Леся та Юля Анусіни
Сестри-киянки Леся та Юля Анусіни писанкують, розписують дерев'яні скриньки, створюють свічки з бджолиного воску та авторські ляльки за народними мотивами. Проводять майстер-класи на ярмарках та фестивалях етнічного спрямування.
Вікторія Бойчук
Майстер традиційних гуцульських прикрас з бісеру. Походить з Коломиї, що на Івано-Франківщині. Окрім бісероплетіння займається писанкарством, плетінням з соломки, народною лялькою.
Людмила Проценко
Майстриня з Києва. Творчо працює у кількох напрямках народного мистецтва - витинанка, писанкарство, народна лялька. Творами мисткині, зокрема витинанками, вже не раз прикрашали у столиці сцени на різних мистецьких заходах.
Люба Петруша
Писанкарка - американка українського походження. Батьки родом з України. Майстриня писанкує з ранніх дитячих років. Відтворює традиційні писанки та експериментує з іншими темами. Проводить майстер-класи в США та Україні.
Ольга Завальнюк
Майстриня Петриківського розпису та розпису по шовку (батик) з Дніпропетровщини. "Цибульками" петриківки розписує тарелі та кухонне приладдя, а традиційними українським мотивами - шовк.
Ольга Мартинова
Майстриня вишивки та писанкарства з Черкас. І не просто так, а є головою Черкаського осередку народних майстрів. Разом з ними відроджує місцевих традицій рушники та сорочки, а також традицію писанкування.
Світлана Делікатна
Писанкарка з Хмельницького. Постійно пише писанки з 2008 й за два роки на стільки удосконалила своє вміння, що у січні 2010 року її атестували майстром народного мистецтва.
Оксана Смерека-Малик
Лялькарка та писанкарка зі Львова. Писанки пише щороку до Великодня традиційно майже двадцять років. А ляльками захопилася нещодавно, але віддано і з великим натхненням. Зробила вже з півсотні лялечок, а ідей нарахувала для півтисячі.
Розгорнути ще