Майстри Регіон майстра

Черкаська

Ольга Собкович
"Любов до народної пісні, казки, іграшки у мене від бабці — Семко Феодосії Мусіівни (1908 р.н.). Це вона вчила створювати із овочів, квітів, трави чудові іграшки, а довгими зимовими вечорами мотати лялечок із одягу, і все це супроводжувалося піснями. Бабця Тодоска знала безліч колискових, щедрівок, колядок". З розповіді Ольги Собкович, лялькарки з с.Легедзине Черкаської області...
Лідія Колесник
Майстриня та художниця з Черкас. Виготовляє ляльки, які оздоблює вишивкою, в'язаним та тканим декором. Також створює писанки, які розписує переважно мотивами Черкащини. А ще художньо оформлює книги та пише поезію.
Лія Лебідь
Лялькарка-початківець з Черкас першу лялю зробила своєму первістку Святославу, відчувши материнську силу захищати своє дитя, спрямовуючи його на світлий шлях, осяяний мудрістю та славою наших пращурів. Останні дві ляльки Оранту та Покрову майстриня зробила безпосередньо під час трагічних подій на Майдані. Як вона каже, "це такий вияв безсилля щось змінити, але величезне прагнення все врятувати.. ...
Владислава Швець
Владислава творить у сфері декоративного ткацтва, а саме: крайки, серветки. Навчалася основ ткацтва у майстрів західної України у 2009 році. Поєднує традиційну кольорову гаму, властиву етностильовій течії, з новими кольорами та відтінками.
Марина Філь
Майстриня з Черкащини займається вишивкою та пошиттям рушників, сорочок, жіночих головних уборів, народних костюмів. Працює зі стародавнім та сучасним домотканим полотном, лляною тканиною.
Вікторія Філь
Майстриня з Черкащини займається виготовленням: авторської ляльки та іграшки, витинанки, писанки, живопису, декоративного розпису, аксесуарів до народного вбрання. А також захоплюється вивченням різних українських народних ремесел, рукоділь, символіки, й набуті знання використовує в роботі.
Лідія Бебешко
Майстриня ручного шиття, мереживоплетіння та малярства з Черкащини володіє багатьма видами вишивальних технік і технологій, які використовує при виготовленні виробів інтерʼєрного, обрядового, одягового призначення: рушників, скатертин, сорочок, суконь, жіночих головних уборів тощо. Зібрала і графічно відтворила більше 500 орнаментів і композицій уманських хрещатих рушників ХVІІІ - ХХ століть, що лягли в основу її авторських робіт.
Ольга Сокуренко
Вишиті картини художниці найкраще за будь-якi слова розповiдають про неї. Теми її картин рiзноманiтнi, об'єднує їх свiтле ставлення художницi до життя i, як наслiдок, позитивна енергетика, що вiдчувається в кожнiй роботi. Прописане батiком тло для вишивки надає її картинам легкостi та є родзинкою, що вiдрiзняє її вишивки помiж iнших.
Наталія Осіпенко
Майстриня вишивки з Черкащини. Відшиває старовинні рушники, сорочки, відтворює автентичні орнаментальні композиції у вигляді електронних схем, досліджує вишивку у всіх її проявах.
Ніла Салаутіна
Майстриня соломоплетіння з Черкащини. З самотужки вирощеної житньої соломки плете жіночі та чоловічі головні убори, прикраси, сумки, квіти. Навчилася цього мистецтва в дитинстві від баби-сусідки.
Ольга Отнякіна (Бердник)
Майстриня розписної керамічної іграшки з Черкас. З білої глини виготовляє форми тварин, птахів, чудернацьких звірів. Розписує їх темперними фарбами. Виробила власний стиль творчості, на який її надихнули роботи Марії Приймаченко.
Тарас Крамаренко
Майстер витинанки з Черкащини. На папері зображує теми голодомору, різних історичних постатей, фольклорні мотиви, пейзажі тощо. Захопився малюнками з паперу ще в дитинстві. А зараз навчає цього інших у дитячій мистецькій студії.
Ірина Утяніна
Майстриня ляльок з Черкащини. Познайомилася з мотанками в Інтернеті, а далі долучилася й собі до творення. Використовує різні природні матеріали - солому, рогіз, тканини, натуральні нитки та деревину.
Володимир Швець
Майстер різьблення по дереву з Черкащини. Працює в жанрі традиційного різьблення та ложкарства. Чудово володіє формотворенням у дереві. Віртуозно виконує різні техніки художнього різьблення, творить український сувенір.
Анжела Драч
Майстриня керамічних іграшок з Черкащини. Робить свистунці, свищики, свистульки, «соловейки», відроджуючи старовинні іграшки Черкащини, зокрема села Громи, де місцеві гончарі покривали вироби смолою. На гончарному колі викручує ужитковий посуд, а також створює ліпний посуд в стилі давніх культур, зокрема трипільської.
Ольга Мартинова
Майстриня вишивки та писанкарства з Черкас. І не просто так, а є головою Черкаського осередку народних майстрів. Разом з ними відроджує місцевих традицій рушники та сорочки, а також традицію писанкування.
Наталка Кузьменко
Лялькарка з Черкас. Вже понад двадцять років творить ляльки - з дерева, трави, клоччя, кукурудзиння, полотна. Навчає цього й інших - проводить майстер-класи.
Тетяна Дубовець
Майстер художньої вишивки з Черкас. Досліджує й відроджує традиційну народну хустку. Створила серію сучасних модернізованих хусток. Тісно співпрацює з українськими дизайнерами.
Марія Хандусь
Майстриня з Черкащини в'яже дідухи різних форм та наповнення. Попри те, що зовсім недавно опанувала це мистецтво (восени 2009 року), снопики виходять до ладу і за дотриманням усіх правил.
Лариса Теліженко
Черкаська майстриня відроджує старовинні вузлові ляльки. Робить це якісно з натуральних матеріалів та з довершеним мистецьким смаком. На переконання Лариси, лялька – дуже енергетичний твір. Майстер, виготовляючи її, закладає у свій витвір позитивну енергію і думку.