Майстри Напрямок

Ткачі

Руслана Гончарук
Творчість  Займаюся ткацтвом з дитинства. В с.Яворові традиції ткацтва збереглися з давніх часів до сьогодення. Ткати мене навчили мама та бабуся. Ми використовуємо овечу шерсть, яку обробляємо, прядемо, а потім тчемо виріб на верстатах. Надихають давні українські символи, які використовуються як обереги. Прагнемо зберегти українські традиції та зробити їх видом мистецтва. Походження Народилася 29 вересня 1976 року. Проживає ...
Лілія Тихоненко
Творчість  У 2004 році Лілія Тихоненко заснувала ткацьку майстерню, де відроджує місцеві традиції ручного ткацтва. У майстерні є сім ткацьких станків, за якими працюють місцеві жінки. Організовує теоретичні і практичні навчання з ткацтва для місцевих жінок і дітей. У майстерні Лілії Тихоненко тчуть рушники, скатертини, лляну і бавовняну тканину з різними орнаментами, характерними для Богуславського регіону. Із ...
Марія Радивонік
Творчість Майстриня ткацтва. Виготовляє крайки, доріжки, гобелени та інші ткані вироби. Використовує різні матеріали - натуральні, напівнатуральні і синтетичні. Марії цікаво експериментувати з фактурами, формами, матеріалами, але значну увагу приділяє також традиційним речам. "Косів знаходиться в горах, тут дуже гарно, і саме природа надихає мене на створення моїх виробів", - каже Марія.  Походження Народилася 24 грудня 1987 року в ...
Ліана Лістунова
Ткаля з Миколаєва перший килим виткала на давньому бабчиному верстаті у своєму рідному селі, де килими ткали з давніх давен. По закінченню Київського державного інституту культури в 1996 році почала викладати ткацтво в школі мистецтв та ремесел, а у 1998 році за дорученням управління культури заснувала кафедру декоративно-прикладного мистецтва на базі Миколаївського коледжу культури і ...
Ганна Копильчук
Майстриня з Івано-Франківщини займається художнім промислом - ліжникарством, використовуючи традиційні узори та колористику, поєднані з віяннями сучасної моди. Використовує тільки натуральні матеріали - овеча вовна проходить кілька етапів підготовки, після чого з неї виготовляють пряжу. Барвники теж застосовує натуральні – з рослин та кори дерева...
Ярослав і Наталя Кіщуки
Подружжя займається тканням верхнього одягу з овечої вовни - кожухів, гунь, спідниць, а також вовняних покривал та ковдр - ліжників. Ліжникарство в родині Кіщуків є родинним ремеслом, яке передавалося з покоління в покоління...
Любов Мицканюк
Майстриня з Івано-Франківщини тче ліжники та гуцульські килими, а також вишиває чоловічі й жіночі сорочки, в'яже теплі шкарпетки з овечої вовни.
Ольга Мись
Майстриня займається виготовленням верховинської гуні - це основний елемент верхнього одягу гірських жителів. Традиція її виробництва найкраще збереглася в селі Річка, що на Міжгірщині, адже для більшості жителів - це можливість поповнити сімейний бюджет.
Тетяна Маринкевич
Творчість "Творчий шлях до мистецтва починався в стінах Житомирського училища культури та Косівського інституту декоративно-прикладного мистецтва. В роботі використовую матеріали природного походження: льон, вовну, бавовну, шовк, а також дерево та шкіру. У творах намагаюся зберегти та передати знання пращурів через призму сьогодення. Техніки у ткацтві класифікуються за способом переплетення ниток між собою. Я більше використовую "ремізно-човникову техніку", ...
Владислава Швець
Владислава творить у сфері декоративного ткацтва, а саме: крайки, серветки. Навчалася основ ткацтва у майстрів західної України у 2009 році. Поєднує традиційну кольорову гаму, властиву етностильовій течії, з новими кольорами та відтінками.
Євген Пілюгін
Майстер з селища Решетилівка Полтавської області. Автор килимів у техніці ручного ткацтва. Заслужений майстер народної творчості України (2009 року). Член Національної спілки художників України (1990 року), член Національної спілки майстрів народного мистецтва України (1992 року), лауреат обласної премії І.П.Котляревського (2007 року).
Ольга Пілюгіна
Автор гобеленів та килимів у техніці ручного ткацтва. Талант та любов до мистецтва успадкувала від своїх батьків, знаних художників Євгена та Лариси Пілюгіних. У своїх творах молода мисткиня поєднує традиції решетилівських килимів із сучасним власним баченням композиції, форм та кольорового рішення.
Олена Чорногуз
Художниця є винахідником унікальної техніки гобелену, де взаємодіють складні фактури розташовані у різних площинах створених за допомогою нитки різної фактури. Крім гобелену, художниця малює на склі, та є автором буковинської ляльки де поєднує дерево з ниткою.
Леся Майданець
Знана художниця декоративного мистецтва з Києва. Створює розписи по шовку, гобелени, килими і живописні картини гуашшю.
Ніна Саєнко
Спадкова художниця декоративного мистецтва з Чернігівщини: тче килими, гобелени, творить мозаїчні картини з соломки. Талант та любов до мистецтва успадкувала від свого батька - Олександра Саєнка. У своїх витворах мисткиня поєднує мистецькі традиції батька з власним баченням кольорів, відтінків, форм та орнаментальних ритмів.
Ольга Гуцуляк-Маценько
Художниця текстилю з Тернополя. Займається ткацтвом гобеленів. Темами для своїх робіт обирає природу, звичаї, обрядові події краю, цікаві персонажі.
Олександр Ковальчук (живопис)
Відомий вінницький майстер художнього ткацтва та живопису на склі. Творить гобелени, малює ікони та народні картини. Образи для своїх робіт черпає з українських легенд, переказів, вірувань.
Валентина Ануарова
Полтавська майстриня виготовляє жіночі традиційні головні убори - очіпки та віночки, також тче української тематики килими. Свої роботи виготовляє за традиціями полтавського центрального регіону України.
Мирослава Рожко
Займається художнім текстилем. Тче рушники, сумки, хоругви, сукні, традиційні гобелени й гобелени, виконані авторською технікою ткацтва на склі. Працює над театральними костюмами в рамках Фестивалю української середньовічної культури "Ту Стань!". У своїй творчості опирається на традиції українського мистецтва різних епох: Українське бароко, Київська Русь, Скіфське мистецтво, Трипілля.
Оксана Петращук
Діапазон творчих інтересів мисткині охоплює гобелен та художній розпис по тканині, а також лялькарство. Гобелен став першим та найбільшим мистецьким захопленням Оксани Петращук. Сьогодні можна сказати, що художниця виробила свою власну манеру в гобеленоткацтві.
Розгорнути ще