Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка витинанок Ольги Шинкаренко

Виставка витинанок Ольги Шинкаренко

Дата події:

  • 2 - 16 березня 2012 10:00 - 18:00

Місце події:

Національний музей українського народного декоративного мистецтва
Адреса: Київ, вул. Лаврська, 9, корпус 29 (територія Києво-Печерської лаври)
Довідки за тел.: 280-58-12
Сайт: www.mundm.kiev.ua
e-mail: musukrndm@kv.ukrtel.net

Більше відомостей:

З 2 до 16 березня 2012 року в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва у Києві триватиме виставка витинанок Ольги Шинкаренко.

Витинанкою майстриня займається вже більше десяти років. Розпочавши з традиційного народного витинанкарства, вона активно впроваджує свої творчі пошуки та вільно експериментує, сміливо комбінує та поєднує матеріали, від чого роботи від рівня узвичаєних технік переходять у ранг складних художніх аплікацій.

Вириванка відкрила Ользі Шинкаренко нові перспективи творчого пошуку, дала можливість втілювати мить живописної випадковості у досить стриманій галузі аплікативної графіки, наповнила свіжими барвами колорит, виявила модерні композиційні прийоми.

З 1994 року майстриня є дійсним членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Бере активну участь у всеукраїнських виставках образотворчого мистецтва, працює у Київському палаці дітей та юнацтва, веде студію декоративного розпису.

Докладніше про автора

Шинкаренко Ольга Володимирівна народилась на Кубані в місті Краснодар. З дитинства мріяла стати художником і, переїхавши на навчання до Києва, почала втілювати в життя свою мрію. Її одразу привабило українське народне мистецтво. Зацікавив колорит і прихована енергетика декоративно-прикладної творчості, висока ступінь образності стилістики. Ольга Шинкаренко починала свою мистецьку роботу з декоративного розпису, при цьому намагалась розробляти власний стиль, зі стилістичними особливостями наближеними до Київщини та Наддніпрянського регіону. В цей період вона відкрила для себе нову галузь народного мистецтва – витинанку. В ній художницю захоплював лаконізм високого рівня умовності та насичені відкриті кольори.

Витинанкою Ольга Шинкаренко займається вже більше десяти років. Розпочавши з традиційного народного витинанкарства, вона активно впроваджує свої творчі пошуки та вільно експериментує в цій галузі. Майстриня сміливо комбінує та поєднує матеріали з якими роботи від рівня узвичаєних технік переходять в ранг складних художніх аплікацій. Особливо вдалими тут показали себе останні творчі роботи в техніці вириванки. Так, хаотична пластика вільних і динамічних країв вириванок контрастно поєднується з чіткими та вивіреними лініями різаних витинанок, тим самим підсилюється художня напруженість твору, виникає відчуття тривожної мелодики. Вириванка відкрила Ользі Шинкаренко нові перспективи творчого пошуку. Вона дала можливість втілювати мить живописної випадковості в досить стриманій галузі аплікативної графіки. Наповнила свіжими силами колорит. Вириванка вплинула на формування нової стилістики майстрині та виникнення модерних композиційних прийомів. Декоративна стилізація стала більш розкріпаченою, наповнилась моментами експериментальної творчості.

Художня творчість Ольги Шинкаренко ніколи не залишала її осторонь суспільної діяльності. Вона з 1994 року є дійсним членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Приймає активну участь у всеукраїнських виставках образотворчого мистецтва. Провела ряд персональні виставок свого творчого доробку в Українському домі та в приміщенні НСМНМУ. Ольга Шинкаренко була неодноразово нагороджена відзнаками, грамотами та подяками за роботу внесену в культурний розвиток України. Зараз вона працює в Київському палаці дітей та юнацтва, де викладає дітям народний розпис. Усе своє знання та вміння, відчуття прекрасного Ольга Шинкаренко намагається передати юному поколінню громадян України.

Контакти художниці: +38066 6031356, oly-shi{равлик}ukr.net

 

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити