Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка традиційного українського чоловічого вбрання «Чоловіча Nоша»

Виставка традиційного українського чоловічого вбрання «Чоловіча Nоша»

Дата події:

  • 10 травня 2018 - 8 липня 2018

Місце події:

НЦНК “Музей Івана Гончара”
Адреса: Київ, вул. Лаврська, 19
Добиратися автобусом №24 або тролейбусом №38 від станції метро «Арсенальна» до кінцевої зупинки.
Тел. (044) 280 52 10, 288 92 68

Більше відомостей:

Вперше в українському музейному просторі буде представлена виставка традиційного українського чоловічого вбрання кінця ХІХ — середини ХХ століття — «Чоловіча Nоша». Це спільний проект Музею Івана Гончара та колекціонерів Ігоря Турейського і Максима Очкура.

Дотепер основна увага приділялася показу і дослідженню народного жіночого вбрання. Нинішня ж виставка має стати поштовхом до глибшого дослідження чоловічого одягу як важливої складової традиційної культури українців. Вона покликана ознайомити глядачів із особливостями, різноманітністю й естетикою чоловічого вбрання, а також крізь призму одягу відобразити життєве коло чоловіка.

Від народження й до смерті людину супроводжує вбрання. У традиційному соціумі одяг був тісно пов’язаний із становленням людини як особистості. Водночас традиційне чоловіче вбрання демонструє різноманіття народного костюма, естетику й світогляд наших предків.

Експозиція виставки – це життєвий цикл чоловіка у взаємозв’язку з одягом, зміною його елементів або вигляду. У музейному просторі буде представлено традиційну ношу хлопчиків і підлітків, парубків і наречених, зрілих чоловіків і чоловіків похилого віку. Історія чоловічої ноші доповнюватиметься речами побуту, які виокреслюють світ дитинства, юності, зрілості і старості, а також унікальними давніми світлинами з мистецького історико-етнографічного альбому Івана Гончара «Україна та Українці».

Під час відкриття проекту буде презентовано мистецький каталог виставки «Чоловіча Nоша», проілюстрований фотографіями деяких речей з виставки, а також словничок із поясненнями народних назв чоловічого одягу. Ви матимете можливість почути українські народні пісні у виконанні чоловічого фольклорного гурту.

Виставка діятиме до 8 липня 2018 року та передбачає серію інтерактивних екскурсій для дітей, лекцій з вивчення чоловічого одягу та демонстраційних майстер-класів з крою народних взірців чоловічих сорочок та штанів.

Відкриття виставки відбудеться 10 травня о 18:00 в Мистецькій галереї Музею Івана Гончара. Вхід вільний.
Акредитація для преси – https://goo.gl/DQtNkf

Словник:
Каламайка — різновид тонкої вовняної тканини фабричного виробництва. Каламайкові пояси широко побутували на всій території України.
Ногавиці — штани вузького крою з домотканого полотна, часто декорувалися вибійкою в вузькі смужки сірого, синього або чорного кольорів. (Західне Полісся).
Чумарка — верхній чоловічий одяг із підрізом на талії й зборками, пошитий з фабричного темного сукна. (Середня Наддніпрянщина).

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити