Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка робіт гончарної родини Спасьонових-Тодорчуків

Виставка робіт гончарної родини Спасьонових-Тодорчуків

Дата події:

  • 10 лютого 2010 - 2 березня 2010 02:00

Місце події:

Музей українського народного декоративного мистецтва
Адреса: Київ, вул.Івана Мазепи, 21, корпус 29 (територія Києво-Печерської лаври)
Довідки за тел.: 280-36-93, 280-58-12

Більше відомостей:

10 лютого 2010 року о 17:00 в Музеї українського народного декоративного мистецтва у Києві відкриється виставка робіт талановитої гончарної родини Спасьонових-Тодорчуків „Від народження до тризни”.

Вона є першою авторською художньою експозицією великої родини керамістів. На виставці представлені роботи Сергія Івановича Спасьонова, його доньки Ярослави та її чоловіка Сергія Тодорчука. Вони є членами Національної спілки майстрів народного мистецтва України і постійними учасниками Всеукраїнських молодіжних симпозіумів гончарного мистецтва, які щоліта організовує Національна спілка майстрів народного мистецтва у козацькій столиці України – місті Чигирин на Черкащині.

Ярослава – єдиний в родині дипломований фахівець-кераміст: у 2008 році вона закінчила Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука (кафедра кераміки). Вона сприяла і тому, що Сергій Тодорчук захопився гончарюванням і тепер вважає його своїм покликанням. У 2007 році С.Тодорчук отримав грант Президента України для реалізації творчого проекту „Гончарство крізь віки”.

Сергій Іванович Спасьонов як творча людина у пошуках життєвого шляху змінив багато професій. Вирішальним у визначенні головного професійного спрямування стало знайомство у 1987 році з Михайлом Дмитровичем Головком, який  допоміг йому розвинути гончарні навики. І вже з 1989 року Сергій Спасьонов активно бере участь у численних виставках в Україні та за її межами.

Художники бездоганно володіють майстерністю гончарювання, лощення, ритування, тонування та підполивного розпису. З-під вмілих рук майстрів виходять великі й малі, традиційні та сучасні гончарні вироби. Спираючись на досвід попередників, відчуваючи сьогодення, натхненно, з тонким смаком вони гідно розвивають глибинні народні традиції української керамічної школи.

На виставці представлено понад 80 робіт – глеки, горщики, макітри, тарелі, миски, свічники, декоративні композиції, пластика.

Виставка працюватиме до 2 березня 2010 року.

Світлина роботи Ярослави Тодорчук.
Взята з альбому-каталогу “Другого всеукраїнського молодіжного симпозіуму гончарного мистецтва Чигирин-2004”. – К.: Народні джерела, 2005

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити