Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка писанок та графіки “Хмільний димар”

Виставка писанок та графіки “Хмільний димар”

Дата події:

  • 27 березня - 11 квітня 2015 10:00 - 18:00

Місце події:

Центр Української Культури та Мистецтва
Київ, вул. Хорива, 19-В
м. Контрактова площа
(вихід з метро в бік Верхнього і Нижнього Валів)
044) 425-12-66, www.dolesko.com

Більше відомостей:

27 березня – 11 квітня 2015 року у столичному Центрі Української Культури та Мистецтва триватиме виставка «Хмільний димар» – творів мистецької родини з Києва – Марини Ващенко та її батьків – художниці декоративно-прикладного мистецтва Лариси Ващенко і скульптора Олександра Ващенка.

Цикл робіт викладача КДІДПМД ім. М.Бойчука Марини Ващенко «Хмільний димар» створений за мотивами віршів, написаних її батьком, тексти котрого вирізняються неординарністю й гостротою сприйняття, подекуди навіть епатажністю, та своєрідністю погляду на життя.

Прагнучи якомога точніше відобразити внутрішню структуру та сенс віршованих рядків, авторка виконує емоційні, насичені винахідливими й промовистими деталями композиції з власними сюжетними лініями. Роботи набувають цілковито самостійного звучання, змінюючи акценти, настрій, доповнюючи та розширюючи межі літературного твору. Нерідко відчутною стає витончена провокація, виявлена через вдумливу дотепність невипадкових елементів та вигадливих співставлень. Просочені то гіркуватою іронією, то м’якою посмішкою, аркуші вирізняються точністю і особливою стриманістю вивіреної мови, відбиваючи неоднозначність світобачення художниці.

Сам же сюжет нерідко розігрується як театральне дійство, дещо нагадуючи стилістику ярмаркових видовищ – гостро-дотепних, подекуди дошкульних і повчальних, з яскраво вираженою морально-етичною складовою, бажанням застерегти, а не засудити.

Pysanka

Роботи Лариси Ващенко – писанки, плетені з кукурудзи фігурки та композиції – позначені не тільки сучасністю прочитання традиційних технік, а й вишуканістю візерункових розписів. Художниця створює по-справжньому якісний український сувенір, якого так бракує сьогодні для презентації нашої країни, адже нині прилавки заповнені кітчевою за виглядом й одноманітною масовою продукцією. М’який гумор та вигадливість у мініатюрних творах майстрині гармонійно поєдналися з теплотою ставлення до світу, що завжди відчуває глядач.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити