Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка ляльок в українському вбранні та збірка вишивки Юрія Мельничука

Виставка ляльок в українському вбранні та збірка вишивки Юрія Мельничука

Дата події:

  • 12 квітня - 30 травня 2012 10:00 - 18:00

Місце події:

Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського
м.Коломия, вул. Театральна, 25

Більше відомостей:

З 12 до 30 травня 2012 року в Коломиї в Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського триватиме виставка ляльок-манекенів з ниток у вбранні різних історико-етнографічних регіонів України, а також автентичного вбрання різних земель України, українських вишитих рушників з приватної збірки Юрія Мельничука. Мистецька експозиція підсумовує 20-ліття діяльності пана Юрія на ниві дослідження, збирання та популяризації українського традиційного шитва та ноші.

Відкриття виставки: 11 квітня о 16.00 годині

Ще 1992 року разом з друзями-однодумцями він започаткував творчий молодіжний гурт, який поставив собі за мету відродження давньої української вишивки. Вже за два роки в Національному музеї Тараса Шевченка у Києві гурт влаштував виставку до 3-ї річниці з Дня Незалежності України. А у 1995 році Юрій Мельничук переходить на постійну роботу до Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара», де перші 13 років завідував сектором «Тканини», а зараз продовжує працювати заступником Генерального директора з науково-фондової роботи. З того ж часу він проводить при Центрі заняття Студії української народної вишивки, де навчає всіх охочих пізнати секрети вишивання більш як 200 швами традиційного шиття, освоїти крої народного вбрання, проникнути за завісу таємниць українських рушників, зрозуміти значення символів, орнаментів. За цей час Юрієм проведена чимала дослідницько-пошукова та збиральницька робота. Все, що зібрано ним, постійно використовується на Студії, а також під час поїздок по Україні та за кордоном для проведення виставок, майстер-класів, семінарів, лекцій. У Юрія і в його друзів-збирачів нашої минувшини є мрія створити Центр української вишивки і костюма, де в найкращому вигляді можна було б все це продемонструвати і мати можливість вивчати.

З 1998 року творча майстерня під орудою Юрія Мельничука розпочала цікаву роботу по створенню ляльок, які одягнуті у зменшені копії народного вбрання різних історико-етнографічних земель України. Ця робота продовжується і донині з метою надихнути виробників іграшок на створення сувенірних та колекційних етнічних ляльок, які без сумніву є своєрідною візитною карткою будь-якої країни світу.

Захоплення Юрія Мельничука переросло у його улюблену роботу в музеї, хоча за фахом він учитель географії та біології і 10 років пропрацював в Інституті географії НАН України, де закінчив також аспірантуру. Напевно це поклик душі ще з дитинства, коли спостерігав за вправними материними руками у вишиванні. Це велике бажання поділитися радістю від спілкування з красою українських вишивок, які славляться по всьому світу, прагнення відкрити іншим неймовірно захоплюючий, чудовий світ мистецького хисту і гармонії наших предків.

Світлини з відкриття виставки (з приватного альбому Юрія Мельничука)

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити