Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

В обіймах Янгола. Українська ікона, стародруки, гравюра

В обіймах Янгола. Українська ікона, стародруки, гравюра

Дата події:

  • 18 квітня 2019 - 22 травня 2019

Місце події:

Музей книги і друкарства України
Київ, вул.Лаврська, 9,

Більше відомостей:

18 квітня о 18:00 Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара” та Музей книги і друкарства України запрошують на відкриття спільного проекту “В обіймах Янгола”.

Виставка присвячена образу янгола в українських іконах, гравюрах та стародруках, була створена у результаті творчої та наукової співпраці двох музеїв. Поєднання в одному виставковому просторі стародавніх книжкових гравюр і українських ікон не випадкове: сюжети ікон з образами янголів перегукуються з подібними образами на гравюрах в стародруках. Часто українська гравюра слугувала зразком сюжетів та композиції для багатьох іконописців.

На виставці будуть представлені рідкісні стародруки ХVІІ – ХІХ століть, зокрема, Патерик Печерський 1661р., Требник 1646р., Євангеліє 1733р., твори знаних майстрів граверного мистецтва Іллі, Зубрицького, Гочемського, Козачківського, гравюри на шовку “Чуда в іконі Почаївській” сер. XVIII cт. та ін. з фондів Музею книги і друкарства України. А також тридцять зразків давніх українських ікон ХVІІ – початку ХХ століть з колекції Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара», деякі з них експонуються вперше.

Серед найдавніших ікон із зображенням янголів різних чинів ангельської ієрархії будуть представлені: «Благовіщення Пресвятої Богородиці» та «Хрещення Ісуса Христа» ХVІІ ст. із Галичини, «Поклоніння пастухів» ІІ пол. ХVІІ ст. з іконостасу с. Перев’ятичі Львівської області, «Благовіщення» ХVІІІ ст. з Івано-Франківщини, «Собор Архангелів» І пол. ХVІІІ ст., «Покрова Богородиці» ХVІІІ ст. з м. Рахів Закарпатської області, «Архангел Михаїл» ХІХ ст. з с. Синевірська Поляна Закарпатської області та ін.
Цікавою за сюжетом і символікою є ікона «Недремне Око» ХІХ ст. з Київщини, на якій зображений малий Ісус Христос, що лежить на хресті з заплющеними очима і проглядає внутрішнім поглядом свою долю: навколо Нього розкладені атрибути-символи Його майбутніх страстей, а в руках Янгола – плат із Його ликом.

Ікони ХІХ століття, одинарні і тридільні, написані народними малярами і представлені сюжетами: Собор Архангела Михаїла, Воскресіння Христове, Богородиця Печерська, Покрова Пресвятої Богородиці, Святий Архистратиг Михаїл з пристоячими та ін. Народні іконописці вміло трансформували канонічні образи в народні, вносячи в них певні риси зовнішності близьких і рідних їм людей. Образи ці щирі і близькі загальнолюдському сприйняттю, вони відзначаються особливою поетичністю мистецького формовиявлення.

Відвідувачі також матимуть можливість побачити унікальну картину «Ангел зі свічкою» з колишнього седнівського маєтку Лизогубів, яку свого часу віднайшов там Іван Гончар і записав розповідь старожилів про імовірну приналежність полотна пензлю Тараса Шевченка.

Відвідавши виставку, ви зможете особисто побачити красу українських ікон і стародруків та відчути сакральну атмосферу спокою і гармонії, якої так не вистачає у нашому буремному сьогоденні.

Вхід на відкриття – вільний, у інші дні – за квитками музею.

Триватиме виставка 18 квітня — 22 травня 2019 р. щодня, крім вівторка, з 10:00 до 17:00
за адресою: вул. Лаврська 9, корпус 9 (на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника)
Тел.: (044) 280-79-76

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити