Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Третій Міжнародний фестиваль традиційної кримськотатарської, грузинської та української культури

Третій Міжнародний фестиваль традиційної кримськотатарської, грузинської та української культури

Дата події:

  • 15 березня 2014 12:00 - 20:00

Місце події:

Центр народознавства “Козак Мамай”
Київ, вул.Михайла Донця, 2

Більше відомостей:

Къырымтатарлар биз сизлернен берабер!!! ძვირფასო მეგობრებო !!! Панове товариство!!!

Чотири роки тому був заснований фестиваль традиційної україно-кримськотатарської культури «Козацький розгардіяш на «Мамаєвій Слободі». У 2011 році до нього долучились фольклорні колективи з міста Кракова та польська шляхетська кінна хоругва з міста Лєшно Великопольського Воєводства (республіка Польща). Під бій бойових козацьких литаврів та залпи гармат пройшли лицарські двобої верхи на конях між загоном українських козаків та чамбулом кримськотатарських вершників. На фестивалі була представлена середньовічна українська шляхетська та ханська кримськотатарська музика, танці та пісні, обряди та кухні обох народів, а також народні майстри з традиційними мистецькими виробами доби середньовіччя.

Враховуючи ті драматичні події які відбуваються зараз в Україні, козаки «Мамаєвої Слободи» на козацькому колі ухвалили провести фестиваль втретє.

Тож оголошуємо, що 15 березня 2014 року о 12-00 «Козацький розгардіяш» на «Мамаєвій Слободі» пройде втретє.

Цьогоріч до «Козацького розгардіяшу» долучаються наші побратими з Грузії. Середньовічні пісні трьох народів, танці, національна кухня, кінні лицарські показові виступи та змагання між козаками та кримськотатарськими вершниками.

Загін кримськотатарських вершників виступатиме під орудою джигіта Руслана Аблаєва (м.Сімферополь). Кримськотатарські середньовічні пісні та танці ханського періоду будуть представляти гурти з Бахчисарая (АР Крим). Кримськотатарську делегацію очолюватиме Заслужена артистка Криму Ленара Османова.

Грузинську культуру представлятиме Шоу балет «LELO» – молодий колектив професійних танцівників. Заснований в столиці Грузії місті Тбілісі, виступає в Грузії, Туреччині і Україні. Засновник і художний керівник – Георгій Бідзінашвілі. Ідея шоу – утвердити дружбу між грузинським та українським народами і підкреслити самобутність обох культур у танці. Серед танців, які побачать глядачі – турнір, в якому чоловіки танцюють навшпиньках, джейрані – полювання на газель, хорумі – героїчна битва між турками і монголами та ін..

Українську сторону, як завжди, представлятимуть козаки «Мамаєвої Слободи» під орудою Президента «Об`єднаної Ліги професійних кінних каскадерів» України Наказного отамана Олега Юрчишина. Варто вказати, що підрозділ українських козаків, кращого на всьому Євроазійському континенті козака (каскадера) Олега Юрчишина неодноразово виступав перед Її Величністю Королевою Великобританії Єлизаветою ІІ та іншими керманичами країн Європи та Азії.

На фестивалі будуть представлені середньовічні козацькі пісні та танці за участі Заслуженого артиста України Тараса Компаніченка, фольклорних гуртів «Рожаниця», «Добривечір», «Вулиця», а також кобзарі та лірники.

Між чамбулом кримськотатарських вершників та українськими козаками відбудеться дружній герць (поєдинок), як символ непорушної дружби зброї наших прадідів!

В рамках фестивалю, прямісінько на ярмарковому майдані, в казанах на «живому вогні» готуватимуться традиційні страви кримськотатарської, грузинської та української кухонь: кримськотатарський плов, грузинські хінкалі, ну і звичайно козацький похідний куліш.

На леваді буде розгорнуто польовий козацький табір, в якому відбуватимуться майстер-класи з фехтування на шаблях, стрільби з лука, метання бойових ножів та сокир, ладування набоями козацьких гармат, фальконетів та ожиг.

Завершиться фестиваль «Козацький розгардіяш на «Мамаєвій Слободі» виконанням однієї кримськотатарської, грузинської та української пісні.

Шановна громадо, у Вас безперечно виникає питання: «Чому наш фестиваль має назву «Козацький розгардіяш»?

Відповідаємо: наші прадіди – Запорозькі козаки – були дуже винахідливими в рукопашному бою, бо ж, на відміну від багатьох армій того часу, майстерно володіли геть усіма видами вогнепальної та холодної зброї… Саме за це в середньовічні часи Запорожців називали “оружниками”, цебто майстрами, що володіють всіма видами зброї. За аналогією з теперешнім часом наші прадіди козаки направду були середньовічним “спецназом”, що вміли воювати і на морі, й на суші.

Січовики, як правило, вели рукопашний бій, змішуючись з бойовими порядками супротивника – такий спосіб ведення бою називався “галасом”.

Ведення бою окремими, розрізненими, не пов’язаними між собою, загонами мало назву “розгардіяш”.

Застосовуючи тактику ведення бою “розгардіяшем”, найкращим козакам у рукопашному бою ставилась задача прориву лінії оборони супротивника та внесення в його ряди паніки та сум’яття … Тобто, «козацький розгардіяш» це паніка і сум`ятя у ворожих лавах. Цього разу на нашому боці кримські татари та грузини.

Таким чином, Козацька Спадкова Духовна Республіка на «Мамаєвій Слободі», використовуючи тактику «ведення бою» способом «розгардіяш», з метою презентації лицарського духу трьох братніх народів прагне внести в ряди недругів паніку й сум`ятя.

Гайда всі до нас на кримськотатарсько-грузинсько-козацький «розгардіяш»!

Нехай вічна буде слава – через шаблю маєм права!

Більше на mamajeva-sloboda.ua

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити