Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

«Рукотворна казка» на Мамаєвій Слободі

«Рукотворна казка» на Мамаєвій Слободі

Дата події:

  • 23 жовтня 2010 23:00

Місце події:

Центр народознавства “Козак Мамай”
Київ, вул.Михайла Донця, 2

Більше відомостей:

23 жовтня 2010 року о 14:00 в козацькому селищі “Мамаєва Слобода” лірник Сашко розкаже свою особливу казку про “Солом’яного бичка”… А за акторів слугуватимуть повнорозмірні казкові персонажі з соломи (бичок висотою понад 1 метр), глини (ведмідь, вовк, лисиця та заєць) та з тканини (дід та баба). Їх перед цим зі своїми вихованцями та усіма охочими зроблять народні майстри. Казкою нагадаємо дорослим босоногі миті, а дітей навчимо творити руками!

“Рукотворна казка” – спільний захід інтернет-проекту “Рукотвори” та Центру народознавства “Козак Мамай”.

Організатори заходу наголошують на важливості читання дітям автентичних українських казок саме рідною українською мовою, а не перекладені варіанти іноземною, щоб дитина змалку відчувала нерозривність поколінь. Мова – це найважливіший зв’язковий елемент між сьогоденням і минулим. Перелицьовані на іншу мову казки не передають всю повноту творчої енергії, яку накопичив народ за багато століть. Казка для дитини це перший життєвий урок, який дозволяє передати основні моральні принципи народу, його світогляд та особливості.

Учасників очікує частування гарбузовою кашею, а також заохочення у вигляді печатних медових пряників та дипломів зі справжнісінькою козацькою сургучовою печаткою Війська Запорозького Низового.

Батькам з дітьми вхід безкоштовний!

Сценарій дійства:

  • 14:00 – початок майстер-класу з усіма охочими
  • 15:30 – Казка Лірника Сашка з виготовленими персонажами.

Майстер-класи проводитимуть:

  • Ірина Білай – майстер соломкоплетіння, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Робитиме Солом`яного бичка.
  • Людмила Проценко – майстриня-лялькарка. Робитиме діда та бабу.
  • Любов Мельничук – гончар. Робитиме ведмедя, вовка, лисицю, зайця.
  • Лірник Сашко – казкар.
  • Олександр Гончаренко – кобзар. Музичний супровід на кобзі та сопілці.

Відкритий лист казкаря Сашка Лірника

Дорогі українські дітки, а також їх українські матусі та татусі!

Пише вам цього коротенького листа казкар Лірник Сашко.
Все життя я збираю, складаю і оповідаю казки для вас. Знаю їх цілий мішок і маленьку торбиночку на додачу. А ще знаю одну надзвичайну і сокровенну таємницю, яку зараз вам і відкрию. Ось вона:

Українські діти – найслухняніші та найдобріші діти на цілім світі, а все це тому, що у нас є власні й неповторні українські казки, теж найдобріші у цілому світі.

Наші сусіди намагаються їх перекласти всіма мовами, бо вони вчать людей творити добро.
А наша ж з вами свята справа – слухати їх, запам`ятовувати та зберігати.

Сокровенна ж таємниця полягає в тому, що казка лише тоді має свою надзвичайну чудодійну й магічну силу, коли звучить мовою – якою її склали, цебто мовою наших пращурів – козацькою мовою. Слухаючи її ми розуміємо голоси наших прадідів з глибини віків і відчуваємо себе українцями.

Ще як наші прабабусі та прадідусі були малюками і, лежачи в люльці, пацались ногами, то їм їхні бабусі та дідусі розповідали про те, як правильно треба жити в світі, щоб добро множилось.
Це були різні казки, героями яких були: Лисичка-сестричка та Вовчик-панібрат, Курочка-ряба, Коза-дереза, пан Коцький, Телесик, Котигорошко, Колобок, Сірко, Солом`яний бичок, Рукавичка…

Приходьте до мене в гості в козацьке селище «Мамаєва Слобода» до козацького коша творити живу українську казку разом зі мною та моїми побратимами козаками.

Дітки, приходьте і своїх батьків приводьте. Будемо казкувати разом! І будемо вчитися її розповідати разом, щоб колись і ви стали казкарями для своїх дітей та онуків. А головне – будьте українцями, найпривітнішим народом у світі, найдобрішим, наймудрішим і найвеселішим!

Щиро Ваш Лірник Сашко.

Почитати казку про солом’яного бичка українською мовою та, для порівняння, в перекладі російською можна на сайті Центру народознавства “Козак Мамай”.

Світлина з видання “100 казок” від видавництва “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА”

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити