Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Обрядодійство “Весілля свічки” в Музеї Івана Гончара

Обрядодійство “Весілля свічки” в Музеї Івана Гончара

Дата події:

  • 23 вересня 2011 12:00 - 22:30

Місце події:

НЦНК “Музей Івана Гончара”
Адреса: Київ, вул. Iвана Мазепи, 29
Їхати: ст.м.”Арсенальна”, авт.№24, трол.№38, м/т №№ 406, 470, 520 (до кінцевої зупинки за Києво-Печерською лаврою)
Тел./факс: (044) 362 44 62
Тел. (044) 280 52 10, 288 92 68
E-mail: honchar_museum@ukr.net

Більше відомостей:

23 вересня 2011 року в Національному центрі народної культури “Музей Івана Гончара” відворять обрядодійство «Весілля Свічки». На вас чекають майстер-класи з народного мистецтва, весільні обряди, показ “борщівських” сорочок, танці, відео з українського народного весілля та вечірня гірко-солодка кава.

Про свято

До XVII століття на Семена-Стовпника (14 вересня) колись святкували Новий рік, або як його ще називали «Свіччене весілля». В стародавньому Києві, на Контрактовій площі, у світлі багаття та смолоскипів, збиралися всі цехові майстри. Кожен цех демонстрував своє професійне вміння під супровід обрядових пісень та власних традиційних гімнів. Забава тривала цілу ніч.

Завітавши на свято в Музей Івана Гончара, ви зможете взяти участь у автентичному тернопільському весіллі, яке презентуватиме Народний фольклорно-етнографічний колектив «Дністряни» (с. Дністрове, Борщівського р-ну), матимете унікальну можливість оглянути одну із найбільших приватних колекцій «борщівських» вишиваних сорочок Віри Матковської, а можливо навіть сфотографуватися в одній із них на згадку. Різнобарв’я весільних пісень ви почуєте у виконанні  фольклорних гуртів «Рожаниця», «Вольниця» та «Царина».

Для молоді цей день був особливим, бо саме на Семена-Стовпника проводився вступ у парубоцькі та дівоцькі громади, тож пропонуємо і вам випробувати свої сили. Переважно від Семена- Стовпника закінчувалося тепле літо, а отже і «вулиця». В цей день запалювався перший «посвіт» і розпочинався період вечорниць, а парубки та дівчата винаймали хату для їх проведення. Отже, пропонуємо вам, якщо ви ще не знайшли собі пару, зустріти її на наших вечорницях, на затишному подвір’ї Музею, з запашною кавою від «Львівської майстерні шоколаду» під запальні мелодії народних музик. То ж чекаймо вас на свято!

У програмі заходу

[table id=10 /]

А так святкували “весілля свічки” минулого року: http://honchar.org.ua/p/yak-vydavaly-zamizh-svichku/. А ще більше фото на музейній сторінці на Facebook.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити