Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка жіночих портретів XVI-XIX століть

Виставка жіночих портретів XVI-XIX століть

Дата події:

  • 30 березня - 1 травня 2011 10:00 - 17:00

Місце події:

Музей книги та друкарства
Київ, вул. І. Мазепи, 21
Телефон для довідок 280-22-10,280-79-76, 280-52-56

Більше відомостей:

З 30 березня до 1 травня 2011 року в Музеї книги та друкарства України у Києві триватиме виставка «Краса і вічність» жіночих портретів XVI-XIX ст. з фондів музею-заповідника «Олеський замок».

Відвідувачі побачать 40 портретів.

У кожному замку, в живописній галереї почесне місце займали жіночі зображення. Це були портрети представниць відомих імператорських європейських дворів, дружин господарів замку, їхніх дітей, і т.д.
Експонати виставки походять з Олеського замку – відділу Львівської національної галереї мистецтв. Збірку портретів було сформовано зі старих музейних колекцій, що зберігалися у Львові: князів Любомирських, Яна ІІІ Собєського, Віктора Баворовського, Болеслава Ожеховича та численних замкових збірок: Підгорецького, Олеського, Чортківського та інших. Приватні й музейні збірки були націоналізовані 1939 року і передані новоствореному Львівському історичному музеєві, який частину пам’яток віддав до Львівської національної галереї мистецтв.

На виставці представлений унікальний живопис XVI ст. зі сценами життя бернардинського монаха Яна з Дуклі. У кожній сцені присутні жінки у вишуканих модних сукнях, з характерними зачісками, головними уборами, індивідуалізованими обличчями.

Відкриває виставку живопис з донаторськими зображеннями. Постаті донаторів, їхні обличчя, одяг, прикраси завжди виписані з надзвичайною ретельністю. При певній узагальненості образів в них відчувається спостережливість художників, намагання зафіксувати основне: вік, стать портретованого, якомога точніше передати костюм з декоративними деталями, колорит. Жіночі портрети на виставку відбирались по принципу історичної значущості особи, яскравих художніх особливостей живопису, його типології.

Безумовну і особливу цікавість на виставці викликатиме інтимний портрет Марії Казимири – Марисеньки, дружини польського короля Яна ІІІ Собєського.

Більшість авторів невідома. Написані ними портрети відзначаються емоційністю, щирістю, відвертістю. Для виконання таких творів запрошували як місцевих, так і іноземних майстрів, які часто працювали разом.
Жіночий портрет XVI-XIX ст. є своєрідним відображенням своєї епохи, яскравим явищем в історії українського мистецтва.

Виставка відбувається за сприяння Посольства США в Україні в рамках міжнародного проекту «Роль жінки в українському суспільстві: історична ретроспектива».

За додатковою інформацією звертайтесь: Валентина Бочковська, директор Музею та автор проекту (097-071 39 87, 280-22-10, valentbook@ukr.net), Настя Денисенко, науковий співробітник виставкового відділу Музею (067 – 502 4 067, e-mail: a.denysenko@yahoo.com).
Веб-сайт – www.vuam.org.ua (перехід за лінком на Музей книги і друкарства України), блог – http://bookmuseum-ua.livejournal.com

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити