Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка унікального Самчиківського розпису, що походить з Хмельниччини

Виставка унікального Самчиківського розпису, що походить з Хмельниччини

Дата події:

  • 23 жовтня - 29 листопада 2014 10:00 - 18:00

Місце події:

Центр Української Культури та Мистецтва
Київ, вул. Хорива, 19-В
м. Контрактова площа
(вихід з метро в бік Верхнього і Нижнього Валів)
044) 425-12-66, www.dolesko.com

Більше відомостей:

З 23 жовтня до 29 листопада 2014 року в Центрі Української Культури та Мистецтва триває виставка «Самчиківський розпис – диво Хмельниччини!».

Відкриття виставки – 28 жовтня о 18:00

Організатори: Центр Української Культури та Мистецтва; Державний історико-культурний заповідник “Самчики”; Іванченко Наталія Володимирівна, вчений секретар Національного музею народної архітектури та побуту України.

Самчиківський розпис – вид традиційного народного мистецтва південно-східної Волині, яким славиться село Самчики Хмельницької області. Провідна роль у розписах належить рослинним мотивам, що відбилось у назвах – рожа, барвінок, мак, горицвіт, соняхи, колосочки, калина, дзвоники. Найулюбленішим, найбільш розвинутим орнаментальним мотивом розписів є вазон – образ світового дерева. Часто зображуються птахи в його кроні чи біля основи стовбура – вони ніби вічно перебувають у «дереві життя». У розписах також переважає рослинний з геометричними елементами крупний орнамент.

Самчиківський розпис

На початку XX ст. з розвитком настінних розписів і появою талановитих малювальниць, які розписували хати на замовлення, і через попит на настінні узори, з’явились розписи на окремих аркушах паперу – так звані мальовки.

У 60-х роках ХХ ст. в Самчиках спілчанин місцевої мистецької студії «Просвіт» Пажимський Олександр Матвійович, за знайденими аналогами розписів на вжиткових предметах побуту, розпочав відроджувати народний декоративний розпис – перенісши його на картини. Відтак мистецька студія «Просвіт» розпочала розвивати традиції місцевого декоративного розпису, збагатила його орнаментально, сюжетно та колористично.

Найвідомішими майстрами, які творять самчиківський розпис, є:
Пажимський Олександр Матвійович, член Національної спілки художників України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Заслужений майстер народної творчості України;
Юзвук Михайло Карпович – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України;
Раковський Віктор Геннадійович – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України;
Касьянов Сергій Олександрович – народний майстер.

Твори Самчиківського розпису знаходяться в музеях та картинних галереях України: Києва, Львова, Сум, Канева, Запоріжжя, Хмельницького, Нетішена, Острога. Також у багатьох приватних зібраннях України та закордоном (Нідерланди, Америка, Росія, Польща). Виставлялись на обласних, всеукраїнських та закордонних мистецьких виставках.

Самчиківський розпис

Самчиківський розпис

У цьому унікальному осередку декоративно-прикладного мистецтва діє Самчиківська дитяча художня школа традиційного народного мистецтва, учні якої беруть активну участь в багатьох конкурсах дитячої творчості. Майстри із Самчиків розписали велетенську Диво-Писанку, яка брала участь у Всеукраїнському Параді вишиванок 2012 року.

Під час відкриття виставки, 28 жовтня, відбудеться майстер-клас із самчиківського розпису, якому всіх бажаючих навчатимуть талановиті митці, що завітають із с. Самчики. Довідки – за тел. 0979822783

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити