Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка “Мальовані рушники” художника Григорія Гриня

Виставка “Мальовані рушники” художника Григорія Гриня

Дата події:

  • 20 серпня 2016 - 11 вересня 2016

Місце події:

НЦНК “Музей Івана Гончара”
Адреса: Київ, вул. Лаврська, 19
Добиратися автобусом №24 або тролейбусом №38 від станції метро «Арсенальна» до кінцевої зупинки.
Тел. (044) 280 52 10, 288 92 68

Більше відомостей:

20 серпня в Музеї Івана Гончара презентовано 30 ескізів авторських рушників Полтавщини видатного українського художника Григорія Гриня.

Талановитий митець, заслужений майстер народної творчості України все своє життя присвятив вивченню, збереженню та відродженню традиційної вишивки та килимарства Полтавщини. Лише за останні 15 років художник створив більше 500 нових робіт.

Понад 40 років він працював на художньо-виробничому об’єднанні “Полтавчанка” (с.Опішнє Зінковецького району). Володіючи різними техніками вишиття, Гринь відклав голку і взявся за олівець, перо та пензель, створюючи ескізи чоловічих, жіночих, дитячих сорочок-вишиванок, скатертин, рушників, простирадл, серветок, виконуючи їх у натуральний розмір, та так що від оригіналу, подекуди, і не відрізниш.

Його малюнки, створені за мотивами традиційної полтавської вишивки, з одного боку, є оригінальними художніми творами, а з іншого — це відтворення автентичного народного мистецтва. “Я дуже хочу, щоб прадавня традиція вишивок була відроджена і продовжена. Адже не може бути майбутнього, якщо ми забудемо минуле”, – розповідав художник.

Розробляючи ескізи художніх виробів майстер спирався на дослідження археологічного та етнографічного матеріалу. Він подорожував селами Полтавщини, вивчаючи, аналізуючи та замальовуючи народну вишивку.

Григорій Гринь вивів основну формулу полтавської вишивки: змішаний рослинно-зооморфний-геометричний орнамент, як білим по білому так іншими тонами (світло-блакитний, вохристий, болотний). Під час своїх досліджень майстер встановив, що у давнину нитки фарбували відваром лушпиння цибулі та горіху, кори вільхи, дубу, бузини, а для закріплення кольору запікали у пшеничних паляницях, тому вишивані візерунки не вицвітали протягом століть.

Григорій Гринь був учасником багатьох виставок, як в Україні, так і закордоном. Його твори зберігаються у багатьох музеях та приватних колекціях.

Тож запрошуємо вас до ознайомлення з художніми творами такої непересічної особистості.

Виставка триватиме до 11 вересня щодня, крім понеділка та останнього вівторка місяця.

Григорій Гринь — художник, Заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, голова Опішнянського осередку майстрів народного мистецтва.

2016-08-16 14-12-13_0012 2016-08-16 14-13-43_0012

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити