Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

На Черкащині в Легедзиному відбудеться свято Купайла

На Черкащині в Легедзиному відбудеться свято Купайла

Дата події:

  • 21 червня 2015

Місце події:

с.Легедзине, Тальнівський р-н, Черкаська область

Більше відомостей:

21 червня 2015 року від 12:00 до світанку запрошуємо на літнє дійство КУПАЙЛО В ЛЕГЕДЗИНОМУ, що відбудеться в селі Легедзине Тальнівського району Черкаської області.

21 червня 2015 року в селі Легедзине, що за 230 км від Києва, відбудеться святкування Купайла. Свято відроджене з ініціативи громади села п’ять років тому, продовжуючи давню українську традицію – толоку. Спільними фізичними та духовними зусиллями громади на землі давніх та найбільших поселень трипільської цивілізації здійснюються щорічні толоки з будівництва та реконструкції трипільських хат, купальські дійства, зйомки народного кіна «Чорний Козак», у 2010 відбулося встановлення пам’ятника героям антибільшовицького повстання.

Купальське дійство відбуватиметься 21 червня у день літнього сонцестояння та протягом найкоротшої ночі у році. Спілкування з природою, один з одним та занурення у пласт давніх традицій через спів, танці, забави, пошуки квітки папороті, плетіння вінків, катання на човні, стрибання через вогонь, купання у річці чекає на учасників дійства. Жителі с.Легедзине відтворять традиційні місцеві обряди, а учасники фольклорних гуртів Володар, Бурса фольклору, Роксоланія, Занедбанці, Орелі, Будимир презентують пісні та особливості купальської традиції різних регіонів Україні і стануть співтворцями свята.

Для просвітницької програми цьогоріч обрана тема «полотно» – тканина, що увібравши в себе енергетику усіх стихій природи та силу землі, супроводжує людину від народження і протягом цілого життя. Учасники свята зможуть відкрити для себе таємниці виготовлення, прання, прядіння, ткання, фарбування. Унікальні експонати часів Трипілля, що несуть інформацію про нитки та полотно будуть представлені на виставці у Музеї трипільської культури. Полотна і рушники з колекції Музею Івана Гончара розкриють особливості виготовлення та орнаментування в різних регіонах України. Дійство-показ «Життя полотна» відкриє сакральні знання про використання полотна в обрядах та в щоденному житті людини.

Простір традицій, краси, творчості та любові чекає Вас на святі Купайла в Легедзиному. Для гостей свята традиційне частування кулішем, трав’яними купальськими напоями, стрибання через вогонь та перегляд українських фільмів під купальськими зорями просто неба.

Програма Свята

Територія біля музею трипільської культури:

12:00 Школа традиційних танців (керівник – Ілля Фетисов), майстерні традиційних ремесел, екскурсії по музею трипільської культури

14:00 Відкриття виставкових просторів (Колекції полотен з фондів Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара», державного заповідника «Трипільська культура», приватних колекцій старожитностей легедзян; виставка вишитих картин; арт-виставка «Сон в літню ніч»)

15:00 Громадська творчість: простір ткання (виготовлення полотна на верстатах різних історичних періодів), майстерня гончарства, плетіння вінків, виготовлення витинанок, пташок, янголів, ляльок-мотанок, скульптур з соломи та сіна, прикрашання купайлиць

18:00 Театралізоване дійство-показ «Життя полотна»

19:00 Купальська хода від музею трипільської культури до купальського пагорба з купайлицями та піснями.

Купальський пагорб:
15:00 – 19:00 ЕтноЛендАртІнсталяція «Вибілювання полотна»

19:30 Підготовка до купальського дійства: плетіння вінків, співи, прикрашання Купайла вінками та стрічками, танці, ігри, козацькі забави

21:00 Розпалювання вогнища, запалювання смолоскипів, дійство-реконструкція свята Купайла «Вогонь і вода», пускання на воду вінків, купальські ігри, пісні, танці

Амфітеатр просто неба:
23:00 Хореографічна вистава «Діти сонця» (хореографічний колектив «Візаві», м.Умань)

Територія біля музею трипільської культури:
00:00 – 04:00 Легедзинський кінопоказ уночі

Запрошуємо усіх охочих взяти участь у святі, а особливо запрошуємо ФОТОГРАФІВ-ВОЛОНТЕРІВ!) Кращі світлини увійдуть до альбому.

Організатори:

  • Громадська ініціатива «ТОЛОКА ЛЕГЕДЗИНЕ»
  • Державний історико-культурний заповідник «ТРИПІЛЬСЬКА КУЛЬТУРА»
  • Національний центр народної культури «МУЗЕЙ ІВАНА ГОНЧАРА»
  • Народна кіностудія «МАЛЬВА»

Відчуй силу усіх стихій природи та енергетику трипільської землі на Святі Купала в Легедзиному!

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити