Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставковий проект «Sacrum / Profanum» в Музеї Івана Гончара

Виставковий проект «Sacrum / Profanum» в Музеї Івана Гончара

Дата події:

  • 22 - 29 березня 2012 10:00 - 17:45

Місце події:

НЦНК “Музей Івана Гончара”
Адреса: Київ, вул. Iвана Мазепи, 29
Їхати: ст.м.”Арсенальна”, авт.№24, трол.№38, м/т №№ 406, 470, 520 (до кінцевої зупинки за Києво-Печерською лаврою)
Тел./факс: (044) 362 44 62
Тел. (044) 280 52 10, 288 92 68
E-mail: honchar_museum@ukr.net

Більше відомостей:

22 березня о 18:00 Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» представить новий виставковий проект «Sacrum / Profanum»: українське народне малярство зі збірок НЦНК «Музей Івана Гончара», Національного музею українського народного декоративного мистецтва, Національного музею народної архітектури та побуту України.

Світ народного життя складається з тісного плетива релігії, прадавніх вірувань, побуту. Повсякчас відбувається перетікання духовного у звичаєве та навпаки. Селянське мистецтво напрочуд влучно віддзеркалює цей процес, органічно поєднуючи у своїх творах царини сакрального та профанного. Чи не тому лики з народних ікон часто такі приземлено-наївні, подекуди й пародійні, а реальні постаті з портретів – піднесено-серйозні та відсторонені. Подібне зустрічаємо у формально-образному вирішенні побутових сцен, пейзажів, тощо. Проект вперше у вітчизняній виставковій практиці торкається зазначеної теми, переконливо демонструючи впливи, якими навзаєм виповнені твори народного мистецтва.

Основу експозиції виставкового проекту «Sacrum / Profanum» склали твори зі збірки Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара». Започаткована на межі 50 – 60-х років минулого століття скульптором, художником та збирачем, ім’я якого носить музей, настуними десятиліттями вона стала унікальним неформальним осередком народної культури, знаним під назвою хатнього музею Івана Гончара. До дня надання йому державного статусу, збірка ікон та народної картини налічувала близько восьмисот одиниць збереження. Відтоді вона зросла чи не втричі, зайнявши одне з чільних місць у музейному просторі України.

Проект відкриває й новий виставковий простір, влаштований в одному із корпусів колишнього губернаторського будинку. Наближений до сучасних експозиційних стандартів, він ілюструє тезу про відкритість Музею Івана Гончара на співпрацю з іншими культурно-мистецькими інституціями, середовищами, явищами. Лише за цієї умови гасло музею – місця, у якому зустрічається дух старовини з сучасністю – отримає нове вагоме обґрунтування.

Триватиме виставка до 29 квітня 2012 року.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити