Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка живопису японських художників з міста Кіото ХХ століття

Виставка живопису японських художників з міста Кіото ХХ століття

Дата події:

  • 11 травня - 10 вересня 2012 10:30 - 17:30

Місце події:

Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків
Київ, вул. Терещенківська, 17

Більше відомостей:

З 11 травня до 10 вересня в Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків триватиме виставка живописних робіт японських художників з міста Кіото ХХ століття. Роботи представлені з колекцій Музею історії міста Києва та Музею мистецтв Богдана та Варвари Ханенків. 

Виставка робіт художників з міста Кіото є спільним проектом Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків і Музею історії міста Києва. Її відкриття приурочене до святкування Міжнародного дня міст-побратимів, яке за рішенням Всесвітньої федерації споріднених міст відбувається щорічно в останню неділю квітня.

Стародавня столиця Японії стала побратимом Києва ще в 1971 році й була сьомою серед 41 міста, які поріднилися зі столицею України. Свідченням дружніх відносин між Києвом і Кіото став унікальний дарунок 1983 року від Муніципалітету міста Кіото та Асоціації японських художників – роботи сучасних майстрів напрямку ніхонга, які живуть і працюють в стародавньому місті. Частину цієї колекції – картини дванадцяти кіотських живописців – представлено на нинішній виставці поруч з оригінальними творами класиків живопису ніхонга початку XX століття – Такеуті Сейхо і Томіта Кейсена зі збірки НММХ.

Ніхонга – «японський живопис» – яскраве і неоднозначне явище модерного мистецтва Японії. Як самостійний напрямок ніхонга сформувався в другій половині 19 століття в умовах загального збудження суспільства радикальними змінами, принесеними буржуазною революцією Мейдзі 1868 року. Процес стрімкого запозичення матеріальних і духовних досягнень Заходу поставив японців перед усвідомленням проблеми національної самоідентифікації та збереження національної культури. Не стали осторонь проблем «японізму» і художники. Колосальне надбання понад тисячолітньої історії японського живопису стало тим ґрунтом, на якому продовжили працю майстри ніхонга. Лаконічні стримані засоби національного живопису тушшю на папері або шовку – саме в такій техніці написані полотна ніхонга – створюють систему зв’язків художника і глядача, в якій особливу роль відіграє «основа серця», чуйне, щире та неупереджене сприйняття краси. Художники ніхонга на відміну від тих японських майстрів, які наслідують європейські традиції, звертаються не тільки до технічних засобів, але й до тем і образів, притаманних національному мистецтву. Перед глядачами постануть величні картини природи, сповнені ліричного настрою куточки стародавніх кіотських храмів і парків, герої легенд та герої старовинного лялькового театру бунраку.

Куратор виставки – Галина Біленко, завідувач відділу мистецтва Сходу Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків.

Відкриття виставки відбудеться у четвер, 10 травня, о 16:30 ( вул. Терещенківська, 17). Акредитація за тел.: 38 (044) 235 02 06
Довідки за тел.: 38 (044) 288 14 50, khanenkomuseum.kiev.ua
___________________________________________________________________
Постійна експозиція Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків представляє унікальні колекції живопису, скульптури, графіки та декоративного мистецтва країн Європи (Італія, Іспанія, Франція, Нідерланди, Німеччина) та Азії (Іран, Ірак, Сирія, Єгипет, Туреччина, регіони Середньої Азії та Кавказу, Китай, Японія, Індія, Тибет, Монголія, Бурятія, Калмикія), а також, мистецтво Давнього світу (Єгипет, Греція, Рим та Етрурія). До шедеврів музею належать чотири візантійські енкаустичні ікони 6 –7 століть н.е.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити