Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка «Земля козаків» очима сирійського мандрівника XVII ст.»

Виставка «Земля козаків» очима сирійського мандрівника XVII ст.»

Дата події:

  • 1 липня 2016 - 12 вересня 2016

Місце події:

Національний заповідник «Софія Київська»
Київ, вул.Володимирська, 24

Більше відомостей:

До 12 вересня 2016 року у виставкових залах Музею «Будинок митрополита» Національного заповідника «Софія Київська» експонується виставка «Земля козаків» очима сирійського мандрівника XVII ст».

Виставка присвячена 360-ій річниці відвідин України Антіохійським патріархом Макарієм, що відбулися в рамках грандіозної подорожі патріарха у 1654-1656 рр. Під час мандрівки патріарха Макарія супроводжував його син – архідиякон Павло Алепський. Він залишив надзвичайно детальний опис подорожі по Україні та відвідин Києва (у тому числі – славетного Софійського собору). У рукописі Павла Алепського «Подорож Антіохійського патріарха Макарія» описані особливості архітектури, звичаї та побут тодішньої України (як її називає сам автор – «Землі козаків»), тому він є безцінним джерелом для всіх дослідників вітчизняної історії XVII ст. Загалом, твір Павла Алепського є єдиним арабомовним джерелом з історії України XVII ст. В світі відомі лише 4 списки рукопису Павла Алепського (зберігаються у Парижі, Лондоні, Санкт-Петербурзі та в Києві – у Науковій бібліотеці Національного університету «Києво-Могилянська академія»).

На виставці представлений оригінал київського списку; окрім того, відвідувачі зможуть прослідкувати маршрут сирійських мандрівників на стародавніх картах, побачити портрети історичних діячів, з якими вони зустрічалися під час подорожі, ознайомитися з уривками з твору Павла Алепського, що характеризують різні аспекти життя Козацької держави Богдана Хмельницького в середині XVII ст. Також відвідувачі виставки можуть ознайомитися з дивовижними картинами заслуженого художника України Юрія Нагулко, який у своїй творчості значну увагу приділив темі ранньохристиянських святих із Сирії.

Виставка є міжнародним проектом, організованим Національним заповідником «Софія Київська» спільно з Посольством Сирійської Арабської Республіки в Україні, Об’єднаною дослідницькою лабораторією 8167 Схід та Середземномор’я (Національний центр наукових досліджень, Університет Париж-Сорбонна), Національним університетом «Києво-Могилянська академія», Інститутом сходознавства ім. А.Ю. Кримського Національної академії наук України, Національним музеєм історії України, Національним музеєм Тараса Шевченка та Центральним державним архівом-музеєм літератури і мистецтва України.

n.sophiakievska.orgislam.in.ua (фото)

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити