Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка витинанки «Молоді бойчуківці»

Виставка витинанки «Молоді бойчуківці»

Дата події:

  • 3 - 18 жовтня 2014 10:00 - 18:00

Місце події:

Центр Української Культури та Мистецтва
Київ, вул. Хорива, 19-В
м. Контрактова площа
(вихід з метро в бік Верхнього і Нижнього Валів)
044) 425-12-66, www.dolesko.com

Більше відомостей:

З 3 до 18 жовтня 2014 року в Центрі Української Культури та Мистецтва триває виставка «Молоді бойчуківці» – виставка витинанки викладачів та студентів Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, присвячена Дню художника.

День художника, який щороку в жовтні святкується в Україні – це тріумф творчої думки та можливість продемонструвати багатющі досягнення українських митців. Колискою для багатьох з них є Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука. Минулого року інституту виповнилося 75 років.

В експозиції виставки «Молоді бойчуківці», що присвячена Дню художника, представлені витинанки викладачів та студентів цього унікального мистецького навчального закладу. Нині виставка демонструє органічне поєднання традицій та сучасного прочитання їх у роботах молодих митців. Це саме те, що притаманне процесу формування художника в Інституті Бойчука.

Прагнення запропонувати дещо незвичні відтінки пластичного втілення реальних вражень та асоціацій, відкрити для студентів нову грань образотворення, спонукати їх до якомога більш раннього початку самостійної творчості зумовило звернення до однієї з найцікавіших та давніх технік українського народного мистецтва.

Адже витинанка, з властивою їй лаконічністю й вишуканістю зображальних засобів, та близька до неї техніка створення силуету протягом століть привертали увагу не тільки народних, а й професійних митців відмінних художніх уподобань. Достатньо згадати декупажі Анрі Матісса, витончені силуети Олени Круглікової, твори Георгія Нарбута, роботи багатьох сучасних українських митців (Людмили Мазур, Миколи Теліженка тощо).

Серед поданих в експозиції витинанок викладачів і студентів переважають сюжетні композиції, в них часто присутні зіставлення мотивів і зображень, що походять з різних видів мистецтва, відмінних за величиною елементів та контрастних кольорів, які, ускладнюючи образний лад творів, надають останнім особливої виразності.

Глибока вкоріненість у традиції народної культури й тонке розуміння мистецтва сучасної графіки, виняткове відчуття властивостей матеріалу стають основою своєрідних пластичних трансформацій в ажурних композиціях авторів.

У поданих на виставці роботах зустрічаємо і контрастні колірні комбінації, які збагачують символіко-чуттєвий лад композиції, і витончену гру силуетів та мережаних елементів, ледь прочитувану асиметрію, що змушує вдивлятися у винахідливо-промовисті деталі, увиразнені декоративністю загального вирішення.

Тут можна побачити і асоціації з деревом життя й традиційною народною картиною, і поєднання мотивів українських та античних орнаментів, вишукане плетиво візерункових структур, що нагадує прадавні писанкові розписи.

Деякі твори вирізняються особливою поетикою сприйняття буття, відчутною у лаконічній ясності чітко окреслених контурів. Подекуди підкреслена лінеарність зображення, доповнена колірними акцентами, утворює динамічні форми, що нагадують просічку на металі (витинанки Катерини Гончар).

У багатьох творах Марини Ващенко присутня метафоричність мислення, звернення до глибинних шарів світосприйняття, асоціацій та етичних понять, властивих національній культурі й визначених у відібраних століттями лаконічних образах, ніби перекладених авторкою на мову сучасного мистецтва. Особливою монументальністю вирізняються образи української міфології, нагадуючи давніх слов’янських ідолів, нерозривно пов’язаних з самою землею, на якій вони постали.

Реалії повсякденного життя, історичні та літературні сюжети в інтерпретації мисткині часто з’являються у вигляді знакових зображень, висхідною точкою яких стають сакральні мотиви; або ж набувають драматично-експресивного забарвлення, переданого вишуканою деформацією згеометризованих ламких форм.

Час роботи виставкового центру:
Пн.- Пт. – 10:00 – 19:00
Сб. – 10:00 – 18:00
Нд. – вихідний

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва:
м. Київ, Україна
вул. Хорива, 19-В
м. Контрактова площа
(вихід з метро в бік Верхнього і Нижнього Валів)

Із питань акредитації на відкриття виставки, стосовно отримання фотографій, відеоматеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел.: 097-98-22-783 або по е-mail: olga.muzi4enko@yandex.ru

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити