Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка вишитих ікон Тетяни Балан

Виставка вишитих ікон Тетяни Балан

Дата події:

  • 22 липня - 10 вересня 2011 10:00 - 18:00

Місце події:

Національний заповідник «Софія Київська»
Київ, вул.Володимирська, 24

Більше відомостей:

До 25 серпня 2011 року в Національному заповіднику “Софія Київська” у Києві триватиме виставка вишитих ікон майстра традиційного народного мистецтва Тетяни Балан «Царице моя преблагая». На виставці представлені 50 робіт, створених упродовж останніх десяти років.

Про майстра

Тетяна Балан – майстер традиційного народного мистецтва (входить до Національної спілки художників України). Її захоплення вишитими іконами почалось після знайомства із релігійною вишивкою, яку відродив відомий греко-католицький священик отець Дмитро Блажейовський.

За професією Тетяна Балан – викладач англійської мови і зараз працює в Спеціалізованій школі №92 ім. Івана Франка у Києві.

Дуже плідний період творчості майстрині припав на 1996-2000 та 2002-2005 роки, коли вона перебувала у закордонному відрядженні в Словаччині та Південно-Африканській Республіці разом із чоловіком-дипломатом. У цей період вишила близько 30 ікон, частина з яких була подарована православному храму Св. Сергія Радонезького в м. Йоганесбурзі, Посольству України в ПАР.

Роботи Тетяни Балан демонструвались в Києво-Печерській Лаврі (2006 р.),  в Київському міському будинку вчителя (2007, 2009, 2011 рр.). В квітні 2010 в Національному музеї літератури України працювала виставка вишитих ікон під назвою «Богородице, діво, радуйся». Було представлено 45 українських вишитих ікон, виконанних за авторською  технікою, що поєднує вишивку традиційним хрестом, бісером та золотою ниткою.

Майстриня є лауреатом  міського фестивалю народної творчості працівників установ освіти м. Києва 2007 р., отримала подяку від  Головного управління освіти і науки КМДА.

Під час роботи над іконою Тетяна Балан вивчає канони іконопису, знайомиться з першоджерелами, знаходить оригінали ікон, за якими розроблено узори вишивки, підбирає традиційні орнаменти та створює власні узори для рами та тла, самостійно підбирає кольори та розробляє написи на іконах.

У доробку майстрині близько 60 вишитих ікон, значна частина яких присвячена Образу Пресвятої Богородиці. Найбільш улюблені – чудотворні ікони Пресвятої Богородиці, до яких православні християни звертаються з молитвою про допомогу та заступництво, а саме Пресвята Богородиця «Іверська», «Достойно єсть», «Казанська», «Володимирська», «Неустанної помочі», «Почаївська», «Нев`янучий цвіт», «Одигітрія»,  «Жировицька», «Семистрільна», «Федорівська».

Також майстриня створила вишиті ікони Святого Миколая, Св. Андрія Первозваного, Св. Архангела Михаїла, Св. Пантелеймона, Св. Катерини, Св. Тетяни, Св. Юрія Змієборця, Ангела Хранителя, Св. Марії Магдалини, Св. Ксенії Петербурзької.

Особливе місце в творчості посідають ікони Спасителя – «Спаситель в терновому вінку», «Господь Вседержитель», «Христос – Добрий Пастир».

У 2011 році Тетяна Балан продовжує працювати над образами святих, вона започаткувала серію ікон князів – хрестителів Руси-України образом Святої Рівноапостольної княгині Ольги, в творчих планах створити ікони Святого Рівноапостольного князя Володимира та Святого Благовірного князя Ярослава Мудрого.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити