Виставка «Українські народні музичні інструменти ХVІІІ-ХХ століть»
Дата події:
|
Місце події:Галерея Печерська Київ, вул Лаврська, 9 корпус 19 (територія Києво-Печерської Лаври) Контактний телефон (044) 25 42 605, 066 80 74 697 або 066 424 83 81 folkartmz@gmail.com |
Більше відомостей:
З 15 березня по 13 квітня 2016 року в галереї “Печерська” поблизу Києво-Перечської Лаври триватиме виставка «Українські народні музичні інструменти ХVІІІ-ХХ століть».
Відкриття виставки 15 березня о 16 годині.
Виготовлені українськими майстрами бандури, кобзи, ліри, цимбали, волинки (кози), скрипки, духові та ударні інструменти ілюструють розвиток та різноманітність історії українських народних музичних інструментів майже усіх регіонів України. Унікальні експонати музейної колекції розкривають яскраві сторінки історії музичної культури українського народу.
Значна частина колекції була зібрана дослідником і збирачем народних музичних інструментів Ігорем Шрамком, якому належить кілька справжніх відкриттів у царині української музичної традиції.
Виставка ілюструє з-поміж них три:
- дослідження ймовірного строю і варіантів конструкції мамаївської кобзи
- побутування та типи традиційних цимбалів в Україні
- давні народні конструкції скрипок, що беруть свій початок від давньоруських гудків.
Однією з родзинок виставки буде бандура з малюнком, що зображує сюжет з листівки Амбросія Ждахи. Детальніше про художника: http://www.ridnamoda.com.ua/?p=987
Виставка музичних інструментів НМНАПУ ще раз демонструє багатство культурних скарбів нашого народу. Кожний музичний інструмент – це окрема історія майстра, виконавця-музиканта. Дивлячись на них, ми з певністю можемо відмітити, що українці – миролюбний народ, який витримав і витримає всі життєві випробування на своєму шляху. Бо тільки внутрішньо, духовно багатий народ міг створити такі шедеври, що з покоління в покоління трепетно передаються нащадкам.
Виставка українських музичних інструментів з фондової колекції свідчить, що народне музичне мистецтво стрімко йде вперед у своєму розвитку, постійно збагачуючись створенням нових конструкцій, відродженням і удосконалення кращих зразків народного інструментарію, і треба подякувати всім тим майстрам і музейним працівникам, які в етнографічних експедиціях відшукали музичні інструменти, зберігали їх протягом десятиліть, щоб ми з вами могли зараз насолоджуватись цьогорічною виставкою.
За деталями звертайтеся до Мирослави Татарчук, 066 424 83 81