Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка «Українське весілля»

Виставка «Українське весілля»

Дата події:

  • 23 вересня - 13 листопада 2011 10:00 - 17:45

Місце події:

НЦНК “Музей Івана Гончара”
Адреса: Київ, вул. Iвана Мазепи, 29
Їхати: ст.м.”Арсенальна”, авт.№24, трол.№38, м/т №№ 406, 470, 520 (до кінцевої зупинки за Києво-Печерською лаврою)
Тел./факс: (044) 362 44 62
Тел. (044) 280 52 10, 288 92 68
E-mail: honchar_museum@ukr.net

Більше відомостей:

23 вересня 2011 року о 16:00 в Музеї Івана Гончара відкриється виставка «Українське весілля» (з колекцій Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара»).

Осінь – пора весіль на Україні. А отже проведення в цей час виставок на тему «Українське народне весілля» стало вже традиційним у нашому Музеї. Весілля у певний час стає актуальною подією для кожної родини. До нього готувалися наші предки споконвіку заздалегідь із залученням значних матеріальних та духовних ресурсів. Про це свідчить і весільне вбрання, яке є найбагатше та найпишніше за колоритом, матеріалами, оздобленням, і використанням великої кількості рушників. Це також багата, різноманітна кухня на весілля. Але найбагатшою є духовно-змістовна частина цього священодійства, яка простежується у піснях, побажаннях-програмуваннях молодих на щастя, на долю, на продовження роду, на достаток та інше. Весілля у філософському потрактуванні є відновленням гармонії двох начал світу – чоловічого і жіночого, возз’єднанням двох половинок у цілісній монаді.

Приготування до весілля було тривалим і ретельним. За кілька років до судженого дня, а в деяких землях України ще й від народження дівчинки починали готувати «посаг» для молодої. Особлива увага приділялася створенню ритуальних тканин – вишитих та тканих рушників, які наречена мала виготовити власноручно. Це мало особливе значення, оскільки дівчина, як “жриця і хранителька майбутнього домашнього вогнища” якнайкраще могла програмувати спільну подружню долю на полотні. Важливим був також у весільному обряді одяг. Це найкраще і найпишніше оздоблене вбрання, для якого купувалися і підбиралися найдорожчі матеріали.

Весільний обряд, який тривав колись впродовж тиждня, складається з різних ритуалів. Серед них – вінкоплетення, завивання гільця та багато інших. Але найсокровеннішим, кульмінаційним моментом у таїнстві шлюбу є ставання молодят на рушник і благословення їх батьками на щасливе подружнє життя.

На виставці експонується весільне та святкове вбрання різних земель України, рушники, святковий посуд, меблі, фотоархівні матеріали, живопис та ін.

Виставка діятиме з 23 вересня до 13 листопада 2011 року
щодня, крім понеділка та останнього вівторка місяцяз 10:00 до 17:30

Як відкривалася весільна виставка 2009 року, дивіться на музейній сторінці на Facebook

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити