Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка творів кримськотатарського декоративно-вжиткового мистецтва «Зінджір»

Виставка творів кримськотатарського декоративно-вжиткового мистецтва «Зінджір»

Дата події:

  • 5 - 14 квітня 2014 10:00 - 17:30

Місце події:

НЦНК “Музей Івана Гончара”
Адреса: Київ, вул. Лаврська, 19
Добиратися автобусом №24 або тролейбусом №38 від станції метро «Арсенальна» до кінцевої зупинки.
Тел. (044) 280 52 10, 288 92 68
E-mail: honchar_museum@ukr.net

Більше відомостей:

5 квітня 2014 о 16:00 запрошуємо в Музей Івана Гончара на відкриття виставки творів кримськотатарського декоративно-вжиткового мистецтва «Зінджір».

«Кільця ланцюга» – ланцюга згуртування – це проект, який ВПЕРШЕ представляє твори кримськотатарського мистецтва з приватних збірок.

Кияни та гості столиці зможуть оцінити високий рівень майстерності декоративно-вжиткового мистецтва Криму. На виставці, організованій Творчою студією “El-Cheber” будуть представлені роботи кримськотатарських майстрів з приватних колекцій Києва: зразки народних промислів, згадувані в епосі та легендах Криму. Ми немов перенесемося у світ чарівних казок і прекрасної східної історії.

В експозиції – близько ста творів кримськотатарського декоративно-вжиткового мистецтва: керамічні панно і настінні тарілки, килими, батік-панно, гончарний посуд, розпис на склі, різьблення по дереву, кавові столики, ювелірні прикраси, срібна філігрань, вишиття шовком, золоте шиття, пластика малих форм, фігурки людей у народному вбранні та традиційні іграшки.

Любов до своєї землі чітко простежується в роботах кримськотатарських майстрів. Предмети мистецтва, сповнені художньої гармонії й естетики, унікального поєднання витонченості, делікатності і елегантності. Вони вже не одне сторіччя викликають захоплення у естетів всього світу. Твори корінних промислів Криму стали об’єктом захоплення багатьох колекціонерів та прикрашають світові збірки.

Експонати виставки «Зінджір» люб’язно надані працівниками посольства Сполучених Штатів Америки в Україні та іншими приватними колекціонерами. Виставка стала можливою завдяки партнерам та кураторам: Земляцтву кримських татар міста Києва, Центру фольклористики та етнографії Інституту філології Київського державного університету імені Тараса Шевченка та Національному центру народної культури “Музей Івана Гончара”.

Автори робіт – учасники творчого об’єднання «Чатир-Даг» проекту «Кримський стиль», керівником якого є кримськотатарський художник-мистецтвознавець Мамут Чурлу. Серед них – майстер срібної філіграні Айдер Асанов, Мамут Чурлу , Ельміра Сеїт-Аметова, Рустем Скібін, Ельдар Гусенов, Ельміра Асанова, Юлія Тулупова, Гульнара Негляденко, Абдюль Сеїт-Аметов, Хатідже Юнусова, Ірина Ушакова, Ельвіра Османова. Також представлено ​​графіку відомого кримського художника Амета Сеїт-Аметова.

«Зінджір» – це маніфестація глибокої любові до своєї землі, це відгомін болю дивовижного талановитого народу, що зберігає відданість корінній культурі. «Зінджір» в Києві – це визнання вірності тій дружбі – давній, як світ, дружбі, – яка склалася між кримськотатарським та українським народами.

Виставка діятиме з 5 квітня 2014 по 14 квітня 2014 року щодня, окрім понеділка й останнього вівторка місяця з 10:00 до 17:30.

ВХІД У МУЗЕЙ
для дорослих – 15 грн., для дітей та пенсіонерів – 3 грн.

На світлині робота Ельдара Гусєнова

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити