Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка традиційної та авторської іграшки «Українська іграшка»

Виставка традиційної та авторської іграшки «Українська іграшка»

Дата події:

Місце події:

Галерея «Світлиця»
Адреса: Київ, вул. Івана Мазепи, 31 (біля музею І.Гончара)
Вхід у “Світлицю” вільний.
Галерея працює з 12:00 до 19:00.
Вихідний – понеділок.
Телефони для довідок: 501–79–19, 501–78–07

Більше відомостей:

27 листопада 2009 року о 17:00 у Києві в Галереї народної творчості та декоративно-ужиткового мистецтва «Світлиця» відбудеться відкриття виставки традиційної та авторської іграшки «Українська іграшка».

На виставці буде представлено понад 100 іграшок українських майстрів, виготовлені з різного матеріалу: дерева, глини, тканини, соломи, трави тощо. Автори іграшок – досвідчені майстри Києва, Київщини, Львівщини, Житомирщини, Полтавщини, Черкащини та Чернігівщини, окремим жанром представлено авторські роботи.

На виставці можна придбати деякі з представлених експонатів.

Про іграшку

Впродовж тисячоліть людство, наслідуючи Творця, ліпить із глини та тіста, виробляє з полотна, соломи, лози та дерева іграшки – за своїм образом та подобою. І так само, як Творець, вкладає у них свою душу, щоб іграшка ожила.

Народна іграшка – унікальне явище традиційної народної культури українців. Вона є водночас предметом народної гри, засобом виховання та розвитку дитини, об’єктом творчості, реліктом автентичної культури, художнім витвором, національним сувеніром. В Україні іграшки виробляли не тільки з твердих і пластичних матеріалів, а також із лози, соломи, рогози, повісма, довгої трави. Для виготовлення саморобних іграшок використовували тканину, кольоровий папір, картон.

Мистецтво української іграшки відтворює особливості світогляду та характеру народу, формує в дітей естетичний смак, творчі здібності. Народна іграшка має не тільки екологічну, а й духовну чистоту. Зроблена з любов’ю, вона надає політ фантазії, навчає перших професійних навичок, розвиває духовний світ дитини та пробуджує у ній зацікавлення і прагнення до народного мистецтва.

Першими шанувальниками і користувачами „дорослих” витворів є діти. Вони найбільш схильні до щирого і безпосереднього сприйняття казкового єднання з природою. В їхніх душах естетичні особливості народного художнього мислення знаходить найщиріший відгук.

Мистецтво української народної іграшки з  тисячолітньою традицією відроджується нині і є чистим джерелом натхнення та творчості народних майстрів. Традиційною українською іграшкою захоплюються не лише діти – поряд із ритуальними та ігровими ляльками «народного зразка» з’являються ляльки колекційні та сувенірні, виготовлені народними майстрами та професійними художниками. Народна іграшка дає всім нам те, чого не може дати сучасна іграшка. Існуючи поряд, вони доповнюють одна одну.

Вхід вільний.
Виставка  працюватиме з 27.11.09 до 20.12.09.

Світлини робіт Івана Приходька

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити