Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка сучасних ікон «Вічні символи» у Києві

Виставка сучасних ікон «Вічні символи» у Києві

Дата події:

  • 5 - 25 червня 2013 10:00 - 17:30

Місце події:

Центр Української Культури та Мистецтва
м. Київ, вул. Хорива, 19-В
м. Контрактова площа (вихід з метро в бік Верхнього і Нижнього Валів)
www.dolesko.com

Більше відомостей:

5-25 червня 2013 року в Києві у Центрі Української Культури та Мистецтва триватиме виставка сучасних ікон «Вічні символи».

Відкриття виставки – 5 червня о 18:00

Виставка представить роботи сімейної іконописної майстерні «Небо на землі» (м. Миколаїв). Відвідувачі побачать близько 50 ікон. До експозиції увійшли роботи, виконані в різних техніках, зокрема, авторські інтерпретації прийомів українських та зарубіжних іконописних шкіл, сучасна творча ікона та ікона на камені.
Шукаючи нові засоби виразності, іконописці майстерні «Небо на землі» прагнуть дотримуватися старовинних технологій – використовують тільки натуральні матеріали, а фарби готують із природних мінералів та пігментів власноруч.

Не затерся, не загубився серед хвиль і порогів століть найбільший шедевр і скарб людського роду – ікона. Вона промовляє до нас символами, несе нам Благу Звістку, вічне Світло Христа.

Ікона

Icon

Ідейним центром експозиції постає ікона Богородиці «Сад ограждений». В цій іконі Цариця Небесна порівнюється з Райським Садом. Сюжет ікони не має богослужебного гімнографічного джерела, але, використовуючи мову алегорії, містить в собі дивовижне поетичне уявлення про омріяний Едем.

Родзинкою виставки будуть 8 ікон написаних на камені. Ці ікони є зразком сучасної української ікони, вони поєднують в собі канон церкви та творчість. До прикладу – дві ікони Богоявлення (Водохреща). На іконі зображені тільки фігури, а тлом, мовою іконопису – Cвітлом, Божою Славою, виступає сама структура каменю. Її стало видно після розрізу та оброки поверхні агату. Завдяки тому, що вигляд його поверхні нагадав майстрам фантастичні пейзажі Йордану, було створено унікальні творчі роботи.

Куратор виставки Марія Павелко бачить завданням виставки допомогти людям глибше зрозуміти істинне значення ікони. Ікона в наш час сприймається як окультно-декоративний предмет інтер’єру або фетиш (оберіг) у побутових потребах. Слід звернути увагу на її первинне призначення як святині та проповіді Христової віри.

Вхід вільний.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити