Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка сучасних ікон сімейної іконописної майстерні “Небо на землі” (м. Миколаїв)

Виставка сучасних ікон сімейної іконописної майстерні “Небо на землі” (м. Миколаїв)

Дата події:

  • 19 грудня 2013 - 20 січня 2014 10:00 - 17:30

Місце події:

НЦНК “Музей Івана Гончара”
Адреса: Київ, вул. Лаврська, 19
Добиратися автобусом №24 або тролейбусом №38 від станції метро «Арсенальна» до кінцевої зупинки.
Тел. (044) 280 52 10, 288 92 68
E-mail: honchar_museum@ukr.net

Більше відомостей:

З 19 грудня 2013 року до 20 січня 2014 року в Музеї Івана Гончара триватиме виставка сучасних ікон сімейної іконописної майстерні “Небо на землі” (м. Миколаїв) під назвою «СЛАВА ВО ВИШНІХ БОГУ».

На виставці будуть представлені сучасні ікони із творчого доробку майстрів з Миколаєва. Відвідувачі побачать близько 40 ікон. До експозиції увійшли роботи, виконані в різних техніках, зокрема, авторські інтерпретації прийомів українських та зарубіжних іконописних шкіл, сучасна творча ікона.

Виставка розпочнеться на передодні святкування зимових свят: дня святого Миколая, Нового року, Різдва Христового, Водохреща.

Зима в житті людини є своєрідною точкою відліку – з її закінченням закінчується один період життя і починається інший, повний нових сподівань та надій на краще. Тому не випадково родина іконописців приурочила виставку до цих великих свят.

Святі отці називають ікону Євангелієм у фарбах, філософи – одним з видів богослов’я. Ікона зображує те, що ми бачили – земне життя Ісуса Христа, те що ми чули – Його притчі. А також ікона візуалізує те, що було відкрито святим отцям – догматичне вчення церкви, за допомогою символів та алегорій.

Прикладом цього є дванадцятичасна ікона “Символ віри”, яку буде презентовано вперше. Кожна частина цієї ікони зображує один з членів Символу Віри, що містять основні догмати нашої віри.

Серед святкових ікон Різдва, святителя Миколая, святої Катерини, тощо, мають також місце образи, що спонукають до серйозних та глибоких роздумів. Ікона Богородиці «Скорботна про немовлят, у лоні убієнних», одна з останніх робіт миколаївських іконописців. Куратор виставки зазначає: «В державі, що є колискою слов’янського християнства, просто неприпустиме таке жахливе явище як аборт. Під час святкування Народження Христа слід пам’ятати про тих, кому не дозволили народитися. Гріх не тільки чинити таке вбивство, а й погоджуватись з ним своїм мовчанням. Потрібно виховувати людей, доносити до них істинну суть проблеми».

Побутує думка, що в іконі немає нічого нового і вона, згідно з канонами, повторює тільки існуючі зразки. Іконописці «Небо на землі » вважають, що ікона повинна бути завжди новою, актуальною і зрозумілою сучасній людині, для якої створюється. Ікона повинна говорити з нею, народжувати молитву. Існуючі канони зовсім не обмежують. Навпаки! Вони надихають на нові пошуки в ім’я Христове.

Під час відкриття виставки відбудеться виступ фольклорного гурту «Гуляйгород». Колектив виконає народні духовні канти.

Виставка діятиме з 19 грудня 2013 року до 20 січня 2014 року щодня, окрім понеділка й останнього вівторка місяця з 10:00 до 17:30. Вхід на відкриття виставки вільний.

Вхід в музей: для дорослих – 15 грн., для дітей, студентів та пенсіонерів – 3 грн.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити