Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка «Спадкоємність: традиції та інновації в народному мистецтві» в Музеї Івана Гончара

Виставка «Спадкоємність: традиції та інновації в народному мистецтві» в Музеї Івана Гончара

Дата події:

 • 31 січня - 28 лютого 2013 10:00 - 17:45

Місце події:

НЦНК “Музей Івана Гончара”
Адреса: Київ, вул. Лаврська, 19
Добиратися автобусом №24 або тролейбусом №38 від станції метро «Арсенальна» до кінцевої зупинки.
Тел. (044) 280 52 10, 288 92 68
E-mail: info@honchar.org.ua

Більше відомостей:

З 31 січня по 28 лютого 2013 року в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» триватиме виставка “Спадкоємність: 
традиції та інновації в народному мистецтві” (писанкарство, малярство, вишиття, ткацтво, гончарство, дереворізьблення, лялькарство, писанкарство, витинанкарство, плетіння, народне вбрання).

На виставці «Спадкоємність…» представлено роботи народних майстрів Києва та Київщини поряд із артефактами зі збірки Музею Івана Гончара. Ідея виставки полягає у спробі візуалізації збереженості та трансформації тяглих традицій в народному мистецтві, виявленні елементів інновацій, привнесених нашою добою у творчість сучасних майстрів. Музею цікаво було порівняти речі народного побуту, які виготовляли ремісники та умільці впродовж кількох останніх століть і які стали класичним взірцями «народного мистецтва», з творами сучасних майстрів, котрі працюють сьогодні на межі традицій і власних художніх інтерпретацій.

Цей виставковий проект також задуманий і як комунікаційний простір, де відвідувачі дістають унікальну можливість поспілкуватися безпосередньо із майстрами, творцями представлених експонатів, де можна поділитися власним досвідом і набути нових знань. З метою актуалізації культурної спадщини загалом і народної культури зокрема у виставковій галереї впродовж чотирьох тижнів діятимуть щоденні демонстрації майстерності, майстер-класи від провідних мистців у вихідні дні, творчі зустрічі (зокрема з мистецькою родиною Олександра Саєнка), презентації нових видань з народної культури, лекції, покази рідкісних фільмів про майстрів, відбудеться засідання «круглого столу» на тему «Актуальне народне». А на Стрітення буде влаштовано демонстрацію традиційного і стилізованого вбрання «Народне – це модно!».

Показово, що цей проект спрямований на привернення уваги широкої громадськості до традиційних цінностей, які тривалий час спрямовували поступ українського народу, до речей, які формували життєве середовище й культурну ідентичність наших дідів і прадідів, а також до проблем та викликів, які виникають у новітню добу перед носіями і спадкоємцями давніх знань та вмінь.

Вшановувані цією ювілейною виставкою майстри Київського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України є своєрідними продовжувачами справи Київського кустарного товариства, заснованого 1906 року видатними діячами культури, зокрема М. Біляшівським, Д. Щербаківським, Б. Ханенком, В. Ханенко, О. Косач, Є. Щербаківською, К. Бутовичем, Ю. Чернявським та іншими. Товариство неабияк прислужилося справі піднесенню народного мистецтва українців до рівня визначних явищ національної культури. Його діяльність полягала у виявленні та підтримці осередків кустарного виробництва, розробці зразків виробів у національному українському стилі, постачанні сировини майстрам і ремісникам, влаштуванні виставок і сприянні збуту виробів. Нині Київський осередок налічує понад сто членів, котрі активно і творчо продовжують справу своїх славних попередників.

Організатори:

 • Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара»
 • Київський осередок національної спілки майстрів народного мистецтва України

Графік демонстрації майстерності від народних майстрів

[table id=22 /]

А для всіх охочих безпосередньо долучитися до процесу щосуботи та неділі впродовж діяльності виставки “Спадкоємність: традиції та інновації в народному мистецтві” в експозиції з 12.00 до 15.00 майстри проводитимуть майстер-класи з таких видів народної творчості:

 • соломоплетіння,
 • народна керамічна іграшка,
 • витинанка,
 • ткацтво,
 • писанкарство,
 • ліплення з глини,
 • вишивка,
 • розпис на склі

Майстер-класи проводитимуться тільки за попереднім записом. Тел. 097-138-33-28, Олена

(044) 280-52-10, 288-92-68 / honchar_museum@ukr.net

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити