Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка-презентація волинського серпанкового одягу та музичний проект Сусанни Карпенко «Серпанкові солоспіви»

Виставка-презентація волинського серпанкового одягу та музичний проект Сусанни Карпенко «Серпанкові солоспіви»

Дата події:

  • 17 грудня 2014 18:00 - 21:00

Місце події:

НЦНК “Музей Івана Гончара”
Адреса: Київ, вул. Лаврська, 19
Добиратися автобусом №24 або тролейбусом №38 від станції метро «Арсенальна» до кінцевої зупинки.
Тел. (044) 280 52 10, 288 92 68
E-mail: info@honchar.org.ua

Більше відомостей:

17 грудня 2014 року, на Варвари, о 18:00 запрошуємо в Музей Івана Гончара на виставку-презентацію «ВОЛИНСЬКИЙ СЕРПАНОК» та музичний проект Сусанни КАРПЕНКО «СЕРПАНКОВІ СОЛОСПІВИ».

У день святої Варвари, одного з найбільших свят у календарному році українців («коли нічого не можна робити, тільки вишивати і нитки сукати»), у Музеї Івана Гончара відбудеться презентація виставкового проекту «Волинський серпанок» та музичного дійства від Сусанни КАРПЕНКО «Серпанкові солоспіви».

Унікальне явище української культури – волинський серпанковий одяг – писемні джерела згадують з 1565 року. Жіноче населення лише одного району волинських земель України носило серпанковий одяг. На сьогодні серпанок зберігся у мешканців сіл Берестя, Орв’яниця, Селець, Лютинськ, Мочулище, Ясинець, Крупове Дубровицького району Рівненської області. Естетика, вишуканість, натуральність та простота серпанкових костюмів свідчить про естетичне чуття, тонкий смак селянських майстринь та неймовірну вправність у виготовленні тканини. Українські жінки прагнули створити нитки, які б не поступалися якістю шовковим. На виготовлення повного костюма найбільш умілим ткалям доводилось витратити приблизно рік.

Вже на початку ХХ століття ніде на території України, окрім Рівненщини, серпанку масово не виготовляли. Увага до цього феноменального явища знову повертається наприкінці ХХ ст. У цей час на території Волині зафіксовані унікальні весільні серпанкові костюми кін. ХІХ-поч. ХХ ст. Крім того, знайшлися майстри, які володіли певними знаннями з техніки ткання серпанку. Дослідники довго вивчали, яким чином народні майстрині досягали прозорості домотканої тканини. При цьому серпанкове полотно було напрочуд міцним.

Сьогодні серпанковий одяг є не лише унікальним елементом культурної спадщини України, але й може стати надбанням моди ХХІ століття. Фахівцями Центру дослідження та відродження Волині, який знаходиться у м. Радивилові Рівненської області, протягом останніх трьох років досліджувалися зразки серпанкового одягу, які знаходяться у місцевих та національних музеях, а також у приватних колекціях. Спеціалістам майстерні ручного ткацтва «Легенди Волині» на автентичному обладнанні із натуральних матеріалів вдалося відтворити 8 довершених серпанкових костюмів. Уже розпочато роботу над створенням нової лінії сучасного серпанкового одягу з використанням давніх технологій.

На виставці «Волинський серпанок» будуть представлені унікальні автентичні і реконструйовані зразки серпанкового одягу з музейних та приватних колекцій. Відтворені комплекти одягу будуть продемонстровані під час показу. Також відбудеться майстер-клас із ткання серпанкової намітки та пов’язування жіночих головних уборів.

Музичний проект Сусанни КАРПЕНКО «СЕРПАНКОВІ СОЛОСПІВИ» – переплетіння тонкого шовку голосу, награвань скрипки та сопілки у музичній канві традиційних мелодій. Сергій ОХРІМЧУК (скрипка), Михайло КАЧАЛОВ (фідель), Максим БЕРЕЖНЮК (сопілка)

Традиційні частування на Варвари – вареники з маком та сиром, проте господарі гостинно запрошують скуштувати на святі п’ять видів вареників, приготованих за традиційними рецептами різних регіонів України.

Висловлюємо вдячність музеям, приватним колекціонерам та науковцям за надану допомогу, консультації та одяг для виставки: Національному музею народної архітектури та побуту України, Рівненському обласному краєзнавчому музею, Сарненському історико-географічному музею, Державному науковому центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф, Лідії Орел, Олексію Долі, Людмилі Пономар, Аллі Українець, Раїсі Тишкевич, Юрію Мельничуку, Ігорю Перевертнюку, Володимиру Щибрі.

Виставка серпанку триватиме до 18 січня 2015 року.

Відчуй неповторність української традиції!

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити