Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка поліських рушників

Виставка поліських рушників

Дата події:

  • 26 квітня - 2 травня 2011 10:00 - 17:30

Місце події:

НЦНК “Музей Івана Гончара”
Адреса: Київ, вул. Iвана Мазепи, 29
Їхати: ст.м.”Арсенальна”, авт.№24, трол.№38, м/т №№ 406, 470, 520 (до кінцевої зупинки за Києво-Печерською лаврою)
Тел./факс: (044) 362 44 62
Тел. (044) 280 52 10, 288 92 68

Більше відомостей:

З 26 квітня по 2 травня 2011 року в Музеї Івана Гончара триватиме виставка поліських рушників, приурочена до 25-ої річниці з дня аварії на ЧАЕС – «Чорнобильщина в колекціях Музею Івана Гончара».

Полісся – один із староосвоєних районів нашої країни, береже прадавню словянську традицію. Вона виражається у багатій культурі тканих рушників, які виготовлялися до різноманітних родинних побутових та календарних обрядів. Адже рушник супроводжує життя кожного українця від народження і до смерті. Як зазначають дослідники, рушник завжди слугував тим посередником між Небесами і Землею, без якого не обходилася велика кількість обрядодій. Рушник є символом шляху, дороги. Він є символом щастя, а також у багатьох моментах нашого життя – оберегом, захистом.

Поліська традиція ткання рушників сягає сивої давнини. Для їх виготовлення використовували лляне прядиво, і вже в ХІХ столітті додавали бавовняні крамні нитки. Техніки, які давали різноманітні переплетення та фактуру тканини – полотно, саржеве багаторемізне ткання «в кружку» та «у сосонку», закладне (або ткання «під дошку») та перебірне ткання. В колористиці це поєднання класичних червоного, білого, синього, чорного, іноді з додаванням жовтого кольорів. Багато рушників мають вишукане поєднання вибіленого прядива з невибіленим сірим. Червоний колір досить поширений, як найбільш життєстверджуючий, необхідний для насичення енергетикою простору в поліських болотистих місцевостях.

Орнаментально рушники Полісся надзвичайно багаті. Вони мають своєрідні народні назви, що виходять з назв орнаментів та мотивів – «кісточковий», «бубликовий», «у пряники», «у тарілки», «у козаки», «у журавлі» та ін.

Іван Макарович Гончар зібрав значну частину колекції рушників саме з Центрального Полісся, яке зазнало Чорнобильської катастрофи. На виставці представлено 44 рушники з цього регіону. Ця збірка надзвичайно цінна для нас сучасників, які не мають уже змоги побувати в тих краях. А надзвичайно цінним є той банк інформації, що записаний в рушниках для нас – нащадків. Адже рушники – це полотняні літописи і наш родовід.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити