Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка “Килим. Сучасні українські митці”

Виставка “Килим. Сучасні українські митці”

Дата події:

  • 6 грудня 2016 - 15 січня 2017

Місце події:

МВЦ «Музей історії Києва»
Київ, вул. Б.Хмельницького, 7

Більше відомостей:

6 грудня 2016 року в Музейно-виставковому центрі “Музей історії Києва” відбудеться відкриття масштабного всеукраїнського проекту “Килим. Сучасні українські митці”. Експозиція триватиме до 15 січня 2017 року.

Починаючи з квітня цього року проект мандрував країною, і ось тепер його представлять у Києві. 20 художників з різних регіонів України створили свої “килими”, де кожний з них показав власне бачення традиційного мистецтва у сучасному світі. На виставці будуть представлені живопис, скульптура, інсталяції та відео-арт.

Ідея проекту “Килим. Сучасні українські митці” — об’єднати традиційне мистецтво і сучасне, актуалізувати етнічну культуру і надати додаткових “народних” смислів актуальному арту.

“Сьогодні ми вже не вловлюємо усіх смислів, котрі вкладалися в традиційні орнаменти тканих килимів. Сучасні художники живуть в іншому контексті, перед ними стоять інші завдання, ніж стояли перед народними майстрами. Але й ті й інші мислять образами і символами. І в сучасному “килимі” художники вкладають у свої твори нову, але таку ж багату гаму смислів і мотивів, що й у тканому килимі”, — проводить паралелі між традиційним мистецтвом і проектом “Килим. Сучасні українські митці” його співкуратор Ігор Абрамович.

Учасники проекту — переважно представники покоління “нових молодих”, котре заявило про себе лише кілька років тому і все ще перебуває на стадії формування. Вони всі дуже різні, кожному притаманний індивідуальний, часто вже впізнаваний стиль.

“Створені в рамках спільної ідеї проекту, індивідуальні висловлювання групи молодих українських художників, такі несхожі один на одного за змістом, напрямком і стилістикою, об’єднуються, тим не менше, у дивовижно цілісне “ткане полотно”, формують єдиний “килим”, — говорить співкуратор проекту “Килим. Сучасні українські митці” Олександр Соловйов.

Проект стартував ще 8 квітня в Татарові, Івано-Франківська область, в головному арт-просторі Zenko Foundation, розташованому на території готельного комплексу “Коруна”. Після Карпат його показали у Львові, у Львівському палаці мистецтв, потім проект побував у Харкові, у “ЄрміловЦентрі”. Завершаться мандри “Килима” в Києві.

“Ми від початку виступали за культурну децентралізацію і возили виставку по країні. Сучасне мистецтво має виходити за межі столиці, ставати доступнішим. Але згодом вирішили, що підбити підсумки першого всеукраїнського проекту фундації буде правильніше саме в Києві”, — говорить ініціатор проекту і засновник фонду Zenko Foundation Зенко Афтаназів.

Куратори проекту — Ігор Абрамович та Олександр Соловйов

Генеральний медіа-партнер – Forbes Україна
Видавничий партнер проекту – Фонд ArtHuss
Партнер проекту – Кyiv Academy of Media Arts

Художники, які беруть участь у проекті:
Apl315, Катерина Берлова, Назар Білик, Мирослав Вайда, Артем Волокітін, Олексій Золотарьов, Дар’я Кольцова, Антон Логов, Тетяна Малиновська, Роман Мінін, Анна Миронова, Роман Михайлов, Зоя Орлова, Сергій Петлюк, Юрій Пікуль, Степан Рябченко, Олексій Сай, Андрій Сидоренко, Анна Сороковая, Олексій Яловега

Режим роботи МВЦ «Музей історії Києва» (вул. Б. Хмельницького, 7):
Пн. – з 11.00 до 16.00 (каса – до 15.15)
Вт.–Нд. – з 11.00 до 19.00 (каса – до 18.15)
Вартість квитка – 30 грн., пільговий квиток – 15 грн.

Джерело: подія на фейсбук

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити