Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка «Київські раритети ХVІІІ ст. Нові відкриття. Історія, дослідження, реставрація»

Виставка «Київські раритети ХVІІІ ст. Нові відкриття. Історія, дослідження, реставрація»

Дата події:

  • 16 травня - 30 вересня 2013 10:00 - 17:30

Місце події:

Національний музей історії України
м. Київ, вул. Володимирська, 2
Час роботи: щоденно з 10:00 до 17:30.
Вихідний день: середа.
Контактні телефони: (044) 246-41-62, 235-32-39, 235-51-21

Більше відомостей:

З 16 травня до 30 вересня 2013 року в приміщенні Національного музею історії України триватиме виставка «Київські раритети ХVІІІ ст. Нові відкриття. Історія, дослідження, реставрація».

2013 рік – ювілейний для Національного науково-дослідного реставраційного центру України, провідного в державі спеціалізованого закладу культури з дослідження, консервації, реставрації пам’яток Музейного фонду України. Найстарішому в галузі реставрації закладу культури виповнюється 75 років. За часи існування художниками-реставраторами та науковцями Центру з головною організацією в Києві та трьома філіями у Львові, Одесі й Харкові врятовано десятки тисяч пам’яток історико-культурного надбання з музейних скарбниць України.

З нагоди ювілею Центр планує організувати та провести низку заходів, серед яких тематична виставка «Київські раритети ХVІІІ ст. Нові відкриття. Історія, дослідження, реставрація», яка, зважаючи на її тематику, стане справжнім дарунком киянам до Дня міста. Експозиція виставки буде розгорнута в Національному музеї історії України.

Метою проведення виставки є репрезентація широкому загалу киян та гостей Києва унікальних пам’яток ХVІІІ століття, що пов’язані з історією міста, були його святинями та відомими символами. Це статуя Андрія Первозваного, що увінчувала славетний фонтан «Самсон» на Подолі та була виготовлена київськими майстрами. Безсумнівною окрасою експозиції стануть унікальні пам’ятки – статуя Феміди (1777 р.) та барельєф із зображенням Петра І, що належали Магістрату міста Києва.

Експонати виставки будуть представлені вперше і тому привернуть неабияку увагу істориків, мистецтвознавців, культурологів, художників-реставраторів. Виставка ознайомить відвідувачів з професійною діяльністю художників-реставраторів творів з металу, результатами наукової реставрації дійсно унікальних пам’яток історії й культури національного значення.

Рівень виконаних консерваційно-реставраційних заходів віддзеркалює розмаїття використовуваних науковцями і художниками-реставраторами традиційних, сучасних та перспективних матеріалів, класичних технологій, оригінальних методів та методик реставрації, розроблених фахівцями Центру.

Хоча на виставці буде представлена лише невелика частина шедеврів, урятованих і повернутих до життя фахівцями Центру, вона дасть уявлення про досягнення української школи реставрації музейних цінностей.
Експоновані пам’ятки входять до колекцій Національного художнього музею України та Національного музею історії України.

prostir.museum

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити