Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка “Культурний простір Донеччини. Людмила ОГНЄВА: Українське вишиття”

Виставка “Культурний простір Донеччини. Людмила ОГНЄВА: Українське вишиття”

Дата події:

  • 4 листопада 2015 - 4 грудня 2015

Місце події:

НЦНК “Музей Івана Гончара”
Адреса: Київ, вул. Лаврська, 19
Добиратися автобусом №24 або тролейбусом №38 від станції метро «Арсенальна» до кінцевої зупинки.
Тел. (044) 280 52 10, 288 92 68

Більше відомостей:

4 листопада 2015 року о 17.00 в Музеї Івана Гончара відкриється виставка “Культурний простір Донеччини. Людмила ОГНЄВА: Українське вишиття”.

Ми мало замислюємося над тим, як велося на Донбасі свідомим українцям, у яких умовах їм доводилося жити і творити. Сьогодні Музей пропонує вам знайомство з визначним явищем культурного життя Донеччини – доробком Людмили Огнєвої.

Людмила Радіонівна ОГНЄВА – за освітою радіофізик, за покликанням громадська діячка, журналістка, дослідниця й майстриня. Голова Донецького відділу “Союзу Українок”, заступник директора громадського музею “Смолоскип”, що кілька останніх років був острівцем українства в обласному центрі, а нині залишився в окупованій “ДНР”.

Пані Людмила є лауреатом V Всеукраїнського конкурсу “Український вишитий рушник” і міжобласного (Донецьк-Луганск) конкурсу “Жінка Донбасу – 2007”. У різний час була натхненницею та організатором кількох клубів народної творчості в Донецьку, таких як “Світлиця”, “Чарівниця”.

Л.Огнєва завжди у вирі культурного життя свого краю. Не цурається гострих тем, стає на захист несправедливо замовчуваних героїв української минувшини, активно їх популяризує. Вона автор понад 45 брошур і книг, серед яких найвідоміші: “Вишивані речі дорослим і малечі”, “Подарунки предків”, “Перлини українського монументального мистецтва на Донеччині”, “Що ми знаємо про Донбас?”, “Квітка на вулкані” та “Життєпис мовою листів” – про Аллу Горську, “Та, що світила всім” – про Надію Світличну, “Лицар української нації” – про Євгена Коновальця, “Воїн армії безсмертних” – про Василя Макуха. Вона також є упорядником праць Олекси Тихого: “Словник мовних покручів”, “Не можу більше мовчати”, “Сходження на Голгофу”, “Учитель Олекса Тихий”, “На перехресті думок”.

Експозиція висвітлює доробок Людмили Огнєвої – майстрині та журналістки. Тут представлені теми, кожна з яких окремою виставкою “кочувала” по мистецьких залах Донеччини, Києва, Санкт-Петербурга, Воронежа, Риги, Тирасполя:

  • Історія України в орнаментах, пов’язаних з іменами видатних українців 17-21 ст.
  • Чоловічі обереги – котильйони
  • “Нездоланний дух” – копії вишивок видатних українських жінок-політв’язнів
  • “Зриме Слово” – християнські символи у вишитті
  • “Дерево життя” – вишиті картини за мотивами різних народів
  • Весільні хусти, шерінки, нафрамиці – початок нової колекції
  • “Пам’ять на життя” – орнаменти вишиття з сіл Чорнобильської зони відчуження
  • Обрядові рушники за традиційними зразками

Це лише частина вишиваних робіт Людмили Огнєвої – те, що її друзям вдалося врятувати й вивезти з окупованої території. Кожен цикл робіт – чудове знаряддя просвітництва. Розповіді майстрині про вишиття можна слухати без кінця – вони вражають глибиною знань, пронизані любов’ю до материнського національного ремесла, батьківської землі. Свій досвід вона намагається передати молоді, збирає навколо себе таких же небайдужих і талановитих патріотів.

Людина незламної вдачі, цілеспрямована й невтомна трудівниця, пані Людмила після вимушеного переселення з рідного Донецька до Києва продовжує активну творчу діяльність. Вона розшукує, вивчає та власноруч відтворює на полотні вишиті мініатюри, узори рушників та вишиванок видатних українців. Здається, вишиття стало її життям, спасінням, ниточкою, яка невидимою пуповиною пов’язує її з багатостраждальним Донбасом. Невтомно працюючи, скромна й невибаглива в побуті жінка знаходить сили допомагати колегам-союзянкам та українським патріотам, які залишилися на окупованій ворогом донецькій землі, і щиро переймається їхніми проблемами.

Не полишає пані Людмила й журналістську та видавничу діяльність. Активно співпрацює з газетою “Україна козацька”, продовжує досліджувати життя і творчість українських патріотів-шістдесятників. Видавництво “Смолоскип” нині готує до друку впорядковану нею книгу “Алла Горська. Душа українського шістдесятництва”.

Тож запрошуємо до ознайомлення з цікавою й пізнавальною сторінкою українського культурного життя Донеччини – і з величезним доробком однієї людини, яка будувала і продовжує будувати в Україні – УКРАЇНУ.

Виставка діятиме до 4 грудня 2015 року.

Вхід на відкриття виставки – вільний, в інші дні – за вхідним квитком.
Вартість квитка: 30 грн. – для дорослих, 9 грн. – для студентів, школярів, пенсіонерів.
Музей працює щодня, з 10:00 до 17:30, окрім понеділка та останнього вівторка місяця.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити