Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка керамічних творів Дмитра Головка (1905-1978), присвячена 110-й річниці від дня народження Майстра

Виставка керамічних творів Дмитра Головка (1905-1978), присвячена 110-й річниці від дня народження Майстра

Дата події:

  • 10 листопада 2015 - 20 січня 2016

Місце події:

Національний музей українського народного декоративного мистецтва
Адреса: Київ, вул. Лаврська, 9, корпус 29 (територія Києво-Печерської лаври)
Довідки за тел.: 280-13-43
Сайт: www.mundm.kiev.ua
e-mail: novmuz@ukr.net

Більше відомостей:

В Національному музеї українського народного декоративного мистецтва представлено розширену експозицію творів народного художника України, дійсного члена Міжнародної академії кераміки (з 1970 р.) Дмитра Федоровича Головка (1905-1978), присвячену 110-ій річниці від дня народження Майстра.

Дмитро Головко належить до видатних митців яскравої індивідуальності, в творчості якого втілилися найкращі риси традиційного народного гончарства в поєднанні з високими якостями професійного художника і талановитого технолога-кераміста.

П’ятнадцятирічним хлопцем Дмитро вступив до Уманської дворічної школи народного мистецтва імені Т. Шевченка, де вивчав малюнок, декоративні розписи, ліплення, оволодів базовими знаннями з кераміки. Далі були роки навчання в Межигір’ї, де на подвір’ї відомої Межигірської фаянсової фабрики (1798 – 1874) з 1920 року діяла школа-майстерня, яка згодом переросла в Художньо-керамічний технікум, а з 1928 року стала Київським технологічним інститутом кераміки і скла.

Як самобутній художник Дмитро Федорович заявив про себе наприкінці 1940-х років. Протягом 1950-70-х років майстер наполегливо експериментував в техніко-технологічному напрямку мистецтва кераміки, одночасно працюючи над розвитком скульптурних та емоційно-образних можливостей фігурних посудин, підкреслюючи їх монументально-декоративні якості народного гончарства. Він створив ряд творів, без яких сьогодні неможливо уявити українське декоративне мистецтво.

Найкращі роботи художника зберігаються в багатьох музейних зібраннях, приватних збірках, неодноразово успішно експонувались на виставках в Італії та Канаді, Болгарії та Данії, США та Норвегії, Німеччині та Чехії, Польщі та Фінляндії, Єгипті та Франції, Японії та на Кубі. На Міжнародній виставці сучасної кераміки у Празі (Чехія, 1962) та на Міжнародному конкурсі художньої кераміки у Фаенці (Італія, 1969) твори Д. Головка отримали золоті медалі.

Дмитро Головко став загально визнаним авторитетом у галузі декоративної кераміки. Його творчість – своєрідне та багатогранне явище, в основі якого – естетичний ідеал, що живиться від народної традиції й української пісні, від народної мудрості.

Виставка працюватиме до 20 січня 2016 року.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити