Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка яворівської забавки у Києві

Виставка яворівської забавки у Києві

Дата події:

  • 15 січня 2016 - 2 лютого 2016

Місце події:

Центр Української Культури та Мистецтва
Київ, вул. Хорива, 19-В
м. Контрактова площа
(вихід з метро в бік Верхнього і Нижнього Валів)
044) 425-12-66, www.dolesko.com

Більше відомостей:

15 січня – 2 лютого 2016 року в столичному Центрі Української Культури та Мистецтва триватиме виставка «Яворівська забавка – народна іграшка нашого дитинства».

Відкриття – 15 січня о 16:00

Виставка популяризує унікальне мистецтво яворівського розпису та народної іграшки. Цей декоративний розпис має давні традиції, вирізняється своєрідною технологією, художнім смаком та стриманістю декору. Виник у XVIII столітті на території сучасного Яворівського р-ну Львівської області – славнозвісному центрі збуту розмальованих виробів із дерева. Згодом, у кінці 80-х років ХХ століття, традиція їх створення почала занепадати. На щастя, нині, завдяки зусиллям майстрів народного мистецтва, в Україні активно відроджуються традиції яворівського орнаменту та створення іграшки-забавки. І наші дітки також мають можливість гратись цими чудовими дерев’яними забавками – кониками, метеликами, ведмедиками, пташками, диво-звірами, візочками, навіть ялинковими прикрасами, виготовленими з дерева, з оригінальною конструкцією та особливою механікою для кожної забавки.

IMG_3949 Семен Тлустий та Галина Шумило

Експозиція представить колекцію народних дерев’яних дитячих іграшок-забавок, створених Семеном Тлустим та Галиною Шумило. Чоловік родом із Лісоводів Городоцького району. І хоч останнім часом народний умілець із талановитою дружиною-однодумицею мешкають у Хмельницькому, більшість часу проводять у селищі Івано-Франкове Яворівського району. Семен створює з дерева традиційні форми яворівських забавок, подекуди додаючи новизни, вдосконалюючи традицію, а Галина розписує ці іграшки. Майстрів люблять та шанують як в Україні, так і за її межами.

Барвисті дерев’яні іграшки, створені подружжям, користуються неабиякою популярністю як у дітлахів, так і в їх батьків. І недарма, адже вони екологічно чисті: виготовлені з природних матеріалів і розписані безпечними акриловими фарбами, що замінили рослинні барвники. Саме тому яворівські забавки не шкодять здоров’ю дітей.

Ці забавки дуже щирі, реалістичні, привабливі, орнаментовані впізнаваними елементами яворівського візерунку (квітами, кривульками, цяточками, рисочками, віночками тощо). Для розпису іграшок, як і багато років тому, використовуються такі кольори: зелений (символізує траву та листя), червоний (плоди та ягоди), синій (небо та воду), жовтий (сонце).

Учасники виставки, Семен Тлустий та Галина Шумило, мріють про особливий автобус-музей, який можна буде переобладнати у творчу майстерню, прикрашену яворівськими забавками та їздити містами-селами, щоб люди мали змогу познайомитись із диво-виробами та взяти участь у майстер-класах.

Під час відкриття виставки, 15 січня о 16:00 майстри проведуть майстер-клас із розпису яворівської іграшки-забавки. Також навчитись власноруч створювати ці чудові іграшки можна буде 16 січня, з 11:00 до 17:00. Участь дітей у майстер-класах – безкоштовна. Участь дорослого – 30 грн. Запис на майстер-класи – обов’язковий, за тел. (044) 425-12-66, 093-49-53-756.

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити