Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка графіки та живопису Катерини Білетіної «Душа українського одягу»

Виставка графіки та живопису Катерини Білетіної «Душа українського одягу»

Дата події:

Місце події:

Центр Української Культури та Мистецтва
Київ, вул. Хорива, 19-В
м. Контрактова площа
(вихід з метро в бік Верхнього і Нижнього Валів)
044) 425-12-66, www.dolesko.com

Більше відомостей:

З 1 по 20 жовтня 2014 року в Києві в Центрі Української культури та мистецтва триватиме виставка графіки та живопису Катерини Білетіної «Душа українського одягу»

Відкриття виставки – 1 жовтня о 18:30

Проект Катерини Білетіної «Душа українського одягу», над яким вона працює останні роки – це дивовижна машина часу. На виставці буде представлена графічна серія робіт «Традиційні українські народні строї», що були створені автором за останній рік, а також її живопис.

Унікальні і неповторні форми українських жіночих строїв ХІХ – початку ХХ століття надихнули Катерину Білетіну на створення серії робіт, в яких вона прагнула показати різноманітність форм та художніх рішень українського костюму, притаманних кожному окремому регіону, прослідкувати взаємовпливи та зв’язки з сусідніми культурами, зробити реконструкцію українських народних строїв в художній формі, спираючись на естетику модерну та на роботи найвідоміших українських ілюстраторів – Катерини Штанко та Владислава Єрка.

А почалося все з захоплення українською культурою та етнографією, закоханості в образи, які їй притаманні. Так і з’явилися дивовижні портрети сучасних дівчат і жінок в українських народних костюмах. Це соковитий, яскравий живопис, це точний малюнок, національна колористика, найтонша робота зі світлотінню.

«Зараз у галереях пропагують сучасне мистецтво. Мені ж хочеться показати, що мистецтво в класичному вигляді не менш цікаве, воно має право на існування», – каже Катерина. «Немає нічого більш захоплюючого, ніж людське обличчя. Саме це у мистецтві мене приваблює найбільше. Мені цікаві люди, їхні емоції, душевна ритміка. Люди, зображені на цих портретах, не носять в житті українського одягу. Але ж як вони змінюються, коли приміряють на себе це оздоблення! І ще, як виявилося: майже в кожному будинку, в закутках сімейних шаф зберігається вишита сорочка, або рушник, чи ткана стрічка…».

Kateryna Biletina Kateryna Biletina

Катерина Білетіна закінчила Одеське художнє училище ім. Грекова, де п’ять років навчалася у майстерні знаменитого Віталія Алікберова, згодом – Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури в Києві. Окрім портрету, Катерина працює в інших жанрах живопису – вона автор прекрасних пейзажів і жанрових картин, а також ілюструє дитячі книжки.

Її завжди впізнавані роботи яскраво демонструють обдарованість художниці, дивовижну здатність бачити суть речей, характери людей. Твори Катерини Білетіної регулярно експонуються на виставках в Україні та Європі, є окрасою багатьох приватних колекцій у всьому світі.

Вхід вільний!

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1150 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2024.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити