Шукаємо приміщення у центрі Києва Більше не показуватиX

Виставка дерев`яних скульптур Юрія Шковири

Виставка дерев`яних скульптур Юрія Шковири

Дата події:

  • 25 лютого 2012 - 17 березня 2012

Місце події:

Культурний центр “Арт-Вертеп”
м.Дніпропетровськ, вул. Червона, 11

Більше відомостей:

З 25 лютого по 17 березня 2012 року в Культурному центрі “Арт-Вертеп” в Дніпропетровську триватиме виставка дерев`яних скульптур Юрія Шковири.

Шковира Юрій Демидович народився 3 травня 1931 року в селі Ївахни Монастирищенського району Черкаської області. Закінчив геолого-розвідувальний факультет Криворізького Гірничорудного інституту, отримав призначення на роботу дільничним геологом на шахту “Нова” рудоуправління ім. К. Лібкнехта. Через деякий час перейшов до Київського геологічного управління, працював інженером-геологом на шахтах Криворіжжя, польовим геологом і начальником геологічних партій по всій Україні. Кандидат геолого-мінералогічних наук. У 1980–1996 роках працював доцентом кафедри геології Дніпропетровського держуніверситету (тепер – ДНУ).

Юрій Демидович активний краєзнавець. Живе він за Дніпропетровськом, у мальовничому селі Старі Кодаки над Дніпром. Цікавиться історією свого села, збирає матеріали з його історії, багато років регулярно відвідує засідання краєзнавчого клубу “Ріднокрай”, що працює у Дніпропетровській обласній науковій бібліотеці. Щоліта з друзями мандрує історичними маршрутами України. На основі цих подорожей у співавторстві з М.Чабаном та Б.Матюшенком видав книгу “Забутою Україною”.

Юрій Демидович – чудовий різьбяр по дереву, тонко відчуває матеріал, виготовляє як речі ужиткового характеру, так і декоративні настінні панно, невеликі скульптури, композиції. Його улюблена тематика – козацтво, він виконав численні роботи за ілюстраціями Володимира Базилевича до “Енеїди” Івана Котляревського. Його твори неодноразово бували на виставках, завжди збирали довкола численних поціновувачів.

  • Лауреат обласної літературної премії ім. І.Сокульського. Член Національної Спілки письменників України (з 2005 року).
  • Друкується в літературних журналах “Січеслав” і “Бористен”.
  • Автор книг “Нова Енеїда” (2002, Дніпропетровськ), “Спалахи пам’яті” (2002, Дніпропетровськ), “Таке життя” (2003, Дніпропетровськ), “Забутою Україною” (2006, Дніпропетровськ, у співавторстві з М.Чабаном та Б.Матюшенком), “Забутою Україною. Нариси і нотатки” (2008, Дніпропетровськ).

artvertep.com

Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Радимо придбатиДо крамнички
Що нового?Всі новини
Підпишіться на розсилкуЗгорнути
1148 людей вже підписалися
Новини проектуДивитися всі
Свіжі відгуки
Рукотвори, 2009-2021.Власниками дописів, світлин або видива є його автори.
Вітаємо поширення змісту з обов’язковим посиланням на джерело.
Проект працює на двигунці Wordpress
Утнув та оздобив: Богдан Гдаль
Facebook livejournal RSS/Feed

Повідомте про помилку

Увага! Слід заповнити всі поля!
Email-адреса має бути справжньою!

Первинний текст:

Ваше виправлення:

Ваше ім’я:

Ваша email-адреса:

Надіслати
Закрити